Klasik Gitar

Klasik Gitar

Klasik Gitar

Ne kadar zamanda öğrenebilirim, ne kadar zamanda bir şeyler çalarım?” bize en sık sorulan sorudur. Aslında bu sorunun cevabı tamamen öğrencidedir.  Bu süreç öğrencinin yeteneğine ve özellikle enstrümanına çalışmaya ayırdığı zamana bağlıdır. Herkes birbirinden farklıdır bu yüzden bunun için kesin bir şey söylemek yanlış olacaktır. Eğer birileri size kesin süreler veriyorsa bu ya çok uzun bir süreç yada yalan bir süreç olacaktır.

Cevabı alabilmenin en iyi yolu öğretmenin öğrenciyi bir kaç ders gözlemleyerek, bu sorunun en az 1 ay sonunda sorulmasıdır.Alınan cevabın geçerliliği ise bu süreden sonra öğrencinin çalışma temposunu düşürmeden aynı şekilde gitmesi, hatta enstrümanına ayırdığı vakti arttırmasıdır, çünkü öğrenci ilerledikçe işlenen konularda zorlaşacaktır.

Kurslara başlamadan önce öğrencilerin işitsel yeteneklerine bakıp onlara yol göstermekteyiz. Örneğin işitsel yeteneği zayıf olan bir insanı perdesiz bir enstruman çalmaya yönlendirmek öğrenciyi oyalamaktan başka birşey olmayacaktır. Bu yüzden öğrencilerimizin önce işitsel yeteneklerine bakıp daha sonra yönlendirme yapmaktayız.

Bir çok müzik kursu öğrencilerini oyalayarak gelir arttırma yoluna gitmektedir fakat Erturgut Sanat Merkezi olarak size en kısa zamanda gerekli tüm bilgiyi vermeyi garanti etmekteyiz. Yetişen her iyi öğrencinin aynı zamanda bizim de referansımız olacağı düşüncesindeyiz bu yüzden eğitmenlerimiz ellerinden gelen en iyi şekilde öğrenciyi kendi isteklerini de göz önünde bulundurarak, ellerindeki zengin kaynaklarla öğrenciyi yönlendirmektedir.

Klasik Gitar

Kişi müzik yaparken rahatlamalı diğer sorunlardan kendini soyutlamalıdır eğer bu onu strese sokuyorsa bu müzik eğitiminin kişiye hiç bir artısı olmayacaktır. Kalıcılık sağlamak adına çalışmalar yapmaktayız, bu yüzden düzenli olarak, öğrencilerin beklentilerini anlatmalarını isteyen formlarla onların yanlış veya hatalı bulduğu şeyleri düzeltme yoluna gitmekteyiz.

Bilgisayarın günümüzde büyük yer edindiği bu zamanda, müzik eğitimindende uzak kalmasının pek olası olmadığını düşünmekteyiz. Bu yüzden bilgisayarlı müzik eğitimi vermekteyiz. Öğrenciye gerekli dökümanı somut olarak sunmakla beraber bilgisayar üzerinden Audio Visual çalışmalarda yapmaktayız. Öğrencinin görsel olarak çalışması, öğrenciyi daha heveslendirecek ve çalışmalarını kolaylaştıracaktır. Bu yüzden bilgisayar müzik eğitimindede öğrenci için bir artı olacaktır.

 

Elektro Gitar

Öğrencinin kendini duyması çok önemlidir. Ne yaptığını, nasıl yönlendirildiğini, çalışmalarının sonucunu alıp alamadığını bilmesi, kendini birde dışarıdan duyması gelişimini görebilmesi ve ona göre çalışmalarını yönlendirmesi önemlidir. Bu yüzden öğrencilere belirli dönemlerde profesyonel sistemlerle ses kaydı alarak öğrencinin kendini duymasını sağlamaktayız. Böylece öğrenci eksiklerini daha rahat anlamakta ve eksik olduğu yönlerde çalışmaya daha fazla zaman ayırabilmektedir.

Derslerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayarak kategorilere ulaşabilir, kategorilerden bilgi almak istediğiniz derse tıklayarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Sanat Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Klasik Gitar Kursu İzmir
Klasik Gitar Kursu İzmir
Akustik Gitar Kursu İzmir
Elektro Gitar Kursu İzmir
Bas Gitar Kursu İzmir
Flamenko Gitar Kursu İzmir Karşıyaka
Gitar Kursu İzmir Karşıyaka  – Gitar Dersi İzmir Karşıyaka