Elektro Gitar Çalmadan Önce

Elektro Gitar

“Elektro Gitar Çalmak İstiyorum Ama Çevremdekiler Önce Klasikle Başla Dediler?”

Kesinlikle böyle birşey yok, eğer siz rock veya metal dinliyorsanız ve bu müzikleri yapmak istiyorsanız elektro gitar çalmanız en doğrusu olacaktır. Bu durum futbol oynamak isteyen birini “önce basket oyna daha sonra futbola geçersin” şeklinde yönlendirmek gibi bir şeydir.

Eğer tam anlamıyla klasik çalmak istiyorsanız sizi elektro gitara yönlendirmeleri ne kadar yanlışsa, rock ve metal müzik çalmak istiyorsanız sizi klasik gitara yönlendirmeleride öyledir. Bir flamenko gitaristinin elektro gitarla bu müziği yaptığını düşünseniz ya? Klasik gitarın perde aralıkları elektro gitara göre daha geniştir tel aralıkları da öyle, klasik gitardan elektro gitara geçmenin tek artısı parmaklarınızı rahat açabiliyor olmanızdır ama bu önce klasik gitarla başlanması anlamına gelmemektedir. Çalınmak istenen gitarların teknikleri farklılık göstermektedir bu yüzden hangi gitar öğrenilmek isteniyorsa onunla başlanması en doğrusu olacaktır.

elektro-gitar-çalmadan-önce-klasik-gitar-çalmakBir de gitar seçimi yapmadan önce bilen birine sormanızı öneririz. Daha uygun fiyatlı olduğu için kötü bir gitar almak öğrenciyi gitardan soğutacaktır yada öğrenci kısa bir süre sonra gitarını değiştirmek isteyecektir bu yüzden tekrar tekrar harcama yapmamak adına gitar alınmadan önce bilen birine sorup önerilerini almak daha iyi olacaktır. Bunun yanında herkesin farklı şekilde rahat edeceği de göz ardı edilmemelidir, körü körüne önerilen bir gitarı almakta çok doğru olmayacaktır. Bu yüzden bir kaç seçenek denenip bir gitara karar verilmesi en sağlıklısı olacaktır.