En Uygun Fiyata Saksafon Satın Alma Rehberi

Saksafon çalmayı öğrenmek istiyor fakat hangi saksafon modelini satın almanız gerektiğine karar veremediniz mi? Biz, sizler için en uygun fiyata, kişiye en uygun saksafonu nasıl satın alabileceği hakkında detaylı bir saksafon satın alma rehberi oluşturduk. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, öğrencilerimiz tarafından tescillenmiş, doğruluğu kanıtlanmış, yıllardır süre gelen tecrübelerimiz ve deneyimlerimiz ile derlenmiş bilgilerdir. İnternet aleminde kolay kolay bulamayacağınız bu doğru bilgiler sayesinde, istediğiniz saksafonu, en uygun fiyata satın alabilmeyi öğrenebileceksiniz. Genellikle internet aleminde yanlış bilgilerin dolaşımından ve artımından dolayı insanlar bu konu hakkında neler yapabileceklerini pek bilmiyorlar fakat bizim yazımızı bulan herkes, kendi seviyesine en uygun saksafonu, en uygun fiyata, güvenilir yerlerden satın alabiliyor. İnsanların akıllarında bulunan ve bizlere en sık yönelttiği soruların cevaplarını bu yazıda veriyoruz ki kimse bilgisiz kalmasın, herkes istediği her konu hakkında gerçek bilgilere sahip olabilsin. Peki sizin aklınızda şu sorular mı var?

Hangi saksafonu satın almalıyım?

♦ Hangi saksafon bana uygun?

Saksafonu uygun fiyata nasıl satın alırım?

Hangi Saksafonu Satın Almalıyım

Merak etmeyin, yukarıdaki sorular ve aklınızda oluşabilecek bütün soruların cevabı bu saksafon satın alma rehberinde. Bu yazıda bulunan, uzun yılların bizlere kattığı tecrübeler, deneyimler, eğitim ve öğretimler sonucunda sunacağımız bilgiler dahilinde, yukarıda bulunan tüm soruların ve aklınızda ileri dönemlerde oluşabilecek bütün soruların yanıtlarını bulabileceksiniz. Gönül rahatlığı ile okuyabilir, kendinizi geliştirebilir ve istediğiniz saksafonu, en uygun fiyata satın alabilmek için ilk adımınızı atabilirsiniz. Şimdi, dilerseniz sizler için hazırladığımız, en uygun saksafonu en uygun fiyata satın alabilmeniz için “Uygun Fiyata Saksafon Satın Alma Rehberi” isimli yazımıza geçelim…


Bütçenizi Belirleyin

Bütçenizi Belirleyin

Her alışverişte olduğu gibi, saksafon satın alırken de bir fiyat aralığı belirlemek, seçeneklerinizi azalttığı gibi ekonomik bir şekilde alışveriş yapmanıza yardımcı olur. Piyasada çok fazla model olduğu için çok fazla fiyat aralığı var (10 Milyara da saksafon satın alabilirsiniz) dolayısıyla bir fiyat limiti koyarak seçenekleriniz azaltmaya başlayabilirsiniz. Bir bütçe belirlemeden yapmaya kalkacağınız her türlü alış veriş, her zaman sizin zararınıza, satıcının ise yararına olacaktır. Kendi bütçenizi, gelirlerinizi, giderlerinizi, kısacası maddi durumunuzu bilmeden, kendinizi tanımadan alış veriş yapmanız, her daim facia ile sonuçlanır. Kendinizi araştırma sürecine hazırlamalı, kendinizi tanımalı, uzun süreli araştırmalar yapmalı ve bu süreçler dahilinde ulaştığınız sonuçlara göre bir saksafon satın almalısınız. Aksi takdirde doğrudan gidip alınacak en pahalı saksafon, size enstrümanı daha hızlı öğretmeyecek, aksine satmaya kalktığınızda çok zarara uğratacaktır. Dolayısıyla başlangıç seviyesi için genellikle orta halli, profesyonel seviyeler için yüksek, virtuözler için ise özel üretim saksafonları üretiyoruz. Dolayısı ile bütçenizi belirleyin, kendinizi ve seviyenizi bilin aksi takdirde sizin için en uygun saksafonu satın alamazsınız. Dediğimiz gibi bu rehber sizin seçeneklerinizi azaltmak ve bazı yöntemler ile sizin için doğru olan saksafonu satın almanıza yardımcı olmak için burada!


Marka/Model Araştırması Yapın

Marka ve Model Araştırması Yapın

Benim önerim, markalar arasında en çok tecrübeye sahip, müzisyenler tarafından sık tercih edilen markaları tercih etmeniz olacak. Nasıl ayakkabı alırken bilindik markaları tercih ediyorsanız, saksafon alırken de adını duyurmuş, belli bir prestije ulaşmış ve tecrübesini kanıtlamış markaları tercih edin. Bunun sebebi, piyasada yıllardır hizmet sunan, profesyonel şekilde çalışan ve gerçekten profesyonel bir geçmişe sahip, müzisyenlerin güvenlerini sağlamış bir enstrüman üreticisinden alınan enstrümanda sorun çıkma olasılığı, hiç duyulmamış bir markadan alınan enstrümandan sorun çıkma olsasılığının %1 kadardır. Eğer bir enstrüman çalmaya karar verdiyseniz, ilk satın aldığınız enstrüman o enstrümanı sevebilmeniz ve öğrenebilmeniz için çok önemlidir. Aldığınız ilk enstrüman çok kötü ise, sizin öğrenme süreciniz de çok kötü geçer hatta çoğu öğrenci bu sebeplerden dolayı enstrüman öğrenmeyi bırakabilebiliyor. Ancak alacağınız ilk enstrüman harika ve fiyat açısından da uygun ise enstrümanı öğrenme süreniz çok kaliteli ve eğlenceli geçecektir. İşte tam da bu yüzden piyasada kendisini duyurmuş, piyasanın hakimleri arasına yerleşmiş, gerçekten kaliteli hizmetler sunan, profesyonel geçmişlere sahip markalardan saksafon satın almalısınız.

“Peki hangi markalar çok kaliteli ve güzel hizmet sunar ve profesyonel geçmişlere sahiptir?”

İşte biz, sizler için en çok tercih edilen ve ünlenmiş 10 saksafon üreticisini listeledik;

Güvenilir-Markalar

♦ Amati

♦ Antigua

♦ Ashton

♦ Buffet Crampon

♦ Conductor

♦ Jinbao

♦ John Packer

♦ River Tone

♦ Suzuki

♦ Yamaha


Satın Almaya Karar Verdiğiniz Saksafonu Satan Mağazayı Araştırın

Mağazalar Hakkında Bigli Toplayın

Bu konuda verebileceğim tavsiyelerden birisi; müzisyenleri güvenini kazanmış ve o semt için kültleşmiş mağazaları seçmeniz. Örneğin İzmir’de yaşıyorsanız, İzmirlilere “İzmir’de hangi müzik mağazaları var?” diye sorduğunuzda herkesin vereceği ortak cevaplar vardır. Ortak cevap gelen mağazaları tercih edin. Oradan daha önce bir ürün satın almış tanıdığınız var ise onlara danışın. Sonuç olarak oradan, öğrenmek için bir saksafon satın alacaksınız ve eğer doğru bir seçim yaparsanız o saksafon en az 2 yıl sizinle birlikte kalacak. Dolayısıyla doğru saksafonu seçmeye gösterdiğiniz özeni, saksafonu satın alacağınız mağazayı seçmek için de göstermeniz lazım. Bir mağazaya girdiğinizde dikkat etmeniz gereken çok fazla husus vardır. Eğer bu hususlara dikkat eder ve kontrol ederseniz, o mağazanın gerçekten kaliteli ve profesyonel bir hizmet sunup sunmadığını, güvenilir olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Peki müzik mağazalarına girdiğimizde dikkat etmemiz bu hususlar nelerdir?

Dilerseniz sizler için müzik mağazalarına girdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli hususları madde madde açıklayalım.

Müzik-Mağazasının-Kalitesi

  • Düzen. Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey, müzik mağazasının düzenidir. Çünkü kendi iş yerine ve kendisine düzenli davranan bir mağaza sahibi ve çalışanı her daim müşterisine de düzenli ve özenli davranacaktır.
  • Hizmet. Eğer gerçekten yardımcı olmaya çalışarak yaklaşan bir müzik mağazası bulursanız, orası gerçekten güvenilirdir.
  • Adını duyurması. Eğer adını duyurmuş bir mağaza ise, o mağaza hakkında olumlu düşünceler besleyebilirsiniz.

Satın Almaya Karar Verdiğiniz Saksafonu Deneyin

Satın Alacağınız Saksafonu Deneyin

Her alışverişte olduğu gibi, enstrüman alışverişinde de, alacağınız enstrümanı deneme hakkınız var. Nasıl ki bir tişört alacağınız zaman önce mağazaya gidip, almak istediğiniz tişörtü seçip, sizin bedeninize uygun olanı buluncaya kadar bütün bedenlerini deniyor, bulduktan sonra üstünde defo olup olmadığını kontrol ediyorsanız, aynısını satın alacağınız saksafon için de yapmanız gerekli. Saksafonda bir arıza olup olmadığını anlayabileceğiniz yöntemlerden bir kaçı şunlar; bütün tuşlarına basıp üfleyerek, hepsinden ses çıkıp çıkmadığını kontrol etmek, kulağı tırmalayan seslerin gelip gelmediğini kontrol etmek. Yazının başından beri anlattıklarımı yaparsanız, yanlış bir seçim yapma olasılığınız ortadan kalkacaktır.


Hangi Saksafonu Satın AlmalıyımBugün ki yazımızda, saksafon satın almanız konusunda doğru ve uygun fiyatlı seçimler yapmanız için uygun fiyata saksafon satın alma rehberi oluşturduk. Umarız sizler için yardımcı olmuşuzdur ve doğru saksafonu satın almışsınızdır. Müzikle kalın!

Saksafon’un parçaları ve tarihçesiyle alakalı detaylı bilgi almak isterseniz “Saksafon” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Daha-Detaylı-Bilgilendirme-İstiyorum

Eğer ”Ben yazıyı okudum fakat doğru müzik aletini satın alma konusunda profesyonel bir destek almak istiyorum, benim için en uygun müzik aleti hangisi bir bilene sorsam daha iyi olacak, bu desteği ücretsiz olarak alabileceğim bir yer var mı?” diyorsanız aşağıdaki adrese tıklayınız.

Doğru Müzik Aleti Satın Almak İçin Danışmanlık Almak İstiyorum