Erturgut Sanat ailesi olarak bugün Yeni Başlayanlar İçin Saksafon Kamışları konusunu ele alacağız. Kamış seçimi saksafonda tonunuzu ve üfleme tekniğinizi doğrudan etkileyen önemli bir unsurdur. Bu nedenle başlangıç aşamasında kamışlar hakkında genel bir bilgiye sahip olmak son derece önemlidir..

Saksafon Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alabilirsiniz..

Yeni Başlayanlar İçin Saksafon Kamışları

Yeni Başlayanlar İçin Saksafon Kamışları

Yeni başlayanlar için saksafon için en iyi kamış 2 veya 2.5 bedendir. Yeni başlayanların çoğu Rico, Rico Royal veya Vandoren Brand saksafon kamışları ile başlar. Büyük ihtimalle öğretmeniniz başlangıç ​​için genellikle bu tür kamışlardan birini önerecektir.

Bazı üreticiler boyutlar için sayılar kullanırlar, 1 ½, 2, 2 ½, 3, 3 ½, 4, 4 ½ vb. ile başlarlar; Bazı üreticiler ise bunun yerine “yumuşak”, “orta” ve “sert” olarak da isimlendirilebilir.

Boyut, kamışın kalınlığını gösterir. Kamış markaları ayrıca kamış boyutlarına göre birinden diğerine farklılık gösterir. Örneğin, Vandoren, Rico’dan daha kalındır, bu nedenle bir Vandoren’ın 2 numarası, Rico markasında 2.5’a denk gelebilir.. Yeni başlayanlar veya genç öğrencilerin 1½ – 2 boyutlarında veya “yumuşak” kamışlarla başlamaları ve ilerledikçe daha kalın kamışlara geçmeleri önerilir.

Yeni Başlayanlar İçin Saksafon Kamışları

Kamışlarınızı satın alırken, enstrümanınız için doğru boyutu satın aldığınızdan emin olun. Saksafon kamışları, klarnet kamışlarından farklıdır. Bu aynı zamanda, alto saksafon kamışlarının yalnızca alto saksafonlara uyduğu, bariton saksafon kamışlarının yalnızca bariton saksafonlara uyduğunu belirtmemiz gerekiyor..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.