Son dönemin en popüler enstrümanlarından başında ukulele gelmektedir. Erturgut Sanat olarak bu yazımızda sizlerle birlikte Ukulele Akorları Nelerdir? Nasıl Basılır? konusu ele alacağız.. Ukulele özellikle eskiden çoğu kişi tarafından gitarın küçük boyu olarak biliniyordu ancak son dönemde ukuleleye ilgi arttıkça bu algı da kırılarak gitardan sonra en çok tercih edilen enstrümanlardan biri oldu. Ancak Ukulele eğitimi çoğu kurs merkezi tarafından henüz verilmeye başlanmadı. [Kısa bir reklam yaparak Erturgut Sanat Merkezinde ukulele kuslarımızın başladığını belirtelim :)]

Ukulele eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın

Yazımızda sizlere ukulele akorlarını tanıtarak nasıl basılması gerektiğini ele alacağız ancak unutmayın ukulele eğitimi akor basmaktan ibaret değildir. Bu neden akorları öğrendikten sonra ukulele çalmayı öğrendim demek için biraz erken olabilir. Akor eğitiminizi genel ukulele eğitimi ile tamamlamanız gerekmektedir..

Ukulele akorları

Ukulelede Akor Basmak Zor Mudur?

Genellikle ukulele çalmanın diğer enstrümanlara göre daha kolay olduğu gibi bir önyargı bulunmaktadır. Şunu kesinlikle söyleyebiliriz ki ukulele kendi içinde bir disiplini olan bir enstrümandır. Her enstrüman eğitimi bir disipline ve zamana ihtiyaç duyar. Bu durum ukulele eğitimi için de geçerlidir.

Ukulelede Akor Çalışmaları

Ukulelede akor çalışmaları yaparken öncelikle doğru parmaklarla basmaya özen gösterin. Doğru parmaklarla akor basmaya alıştıktan sonra diğer hedefiniz akor geçişlerini yapmak olmalıdır. Öncelikle kolay basımlı akorlar arasında yavaş metronomda geçişler yapın. Burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta çalışmaları çok yavaş yapmanız gerektiğidir. Başlarda parmaklarınız karışabilir ve geçişlerde cızırdamalar olabilir ancak yavaş ve titizlikle çalıştığınız takdirde zamanla geçişleriniz kusursuzlaşacaktır..

Unutmayın akorları öğrenmeniz demek ukuleleyi öğrenmeniz demek değildir. Ukulelede akor basımı kadar ritimler de önemlidir. Ayrıca ukulelede akorlar aşağıda gösterdiğimiz kadar değildir aynı gitardaki gibi akor basımları çevrimleriyle birlikte sonsuz bir okyanusa dönüşür..

Ukulele eğitimi hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için Buraya Tıklayın.. Ayrıca enstrüman hakkında kafanıza takılan soru işaretleri için Buraya Tıklayarak iletişim numaralarımıza ulaşabilir 7/24 sorularınızı ister mesaj yoluyla isterseniz de arayarak direk bizlere sorabilirsiniz..

Ukulele Akorları Nelerdir?

Ukulele Akorları
Ukulele Akorları
Ukulele Akorları
Ukulele Akorları Nelerdir? Nasıl Basılır?
Ukulele Akorları

Kısa Bir Bilgi

Akorlar genellikle harf sembolleri ile temsil edilir. Bu sembol şu şekildedir; A:La B:Si C:Do D:Re E:Mi F:Fa G:Sol.. Sadece harf ile sembollenen akorlar majör olarak simgelenir. Örneğin; A Akoru: La Majör.. Akorun yanına M harfi geliyorsa minör olarak simgelenir. Örneğin; Bm: Si Minör..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!