Müzik tarihinin en isimlerinden biri olan Elvis Presley’in gitarı rekor fiyata satıldı.. Erturgut Sanat ailesi olarak bugünkü yazımızda Elvis Presley’in rekor fiyata satılan gitarını ele alacağız..

Aslına bakılırsa söz konusu İsveç yapımı gitarın bu ilk satılışı değil. Aynı gitar 2003 yılında ABD’de yapılan bir açık arttırma ile 29.375 dolara satılmıştı. Satın alan kişi bu sefer çok karlı bir fiyata 500 bin dolara tekrar açık arttırmayla satışını gerçekleştirdi.

İsveç’in Almadalen şehrinde üretilen gitar aynı yıl Elvis Presle’e gönderildi. Hiç şüphe yok ki gitarın bu denli pahalı olmasının nedeni Elvis Presley’in gitarı olmasıdır. Jimi Hendrix, Eric Clapton, B.B King gibi gitaristlerin de gitarları hemen hemen aynı fiyatlara satıldı. Zira söz konusu gitarlar iyi olmalarına ziyade sahiplerinin o gitarlarda muhteşem tınılar elde etmesinden dolayı koleksiyon değeri taşımaktadır..

Elvis Presley Gitarı

Elvis Presley’in Gitarı

Satışa ev sahipliği GWS Auctions tarafından yapılan açıklamada; “Bu gitar, kendi başına harika bir müzisyen olan ve özel performans sırasında arka grupta performans sergileyen Al Casey’ye aitti” diyor . “Casey’nin beraberindeki mektubuna göre, kamerada ve sette güzel görüneceğini düşündükleri için yapımcılar tarafından Elvis’in gitarı kullanmasına izin vermesi istendi. Elvis, gitarı hem açılış hem de sahne için kullandı.”

Elvis Presley Gitarı

Gitar eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!