İzmir’de Gitar Fiyatları

Bugün sizlere İzmir’de gitar fiyatlarının nasıl olduğundan ve İzmir’deki gitar piyasasından bahsedeceğiz.

İzmrideki-gitar-fiyatları

Aklınızda şu sorular mı var;

♦ İzmir’de gitar fiyatları nasıl?

♦ İzmir’deki gitar piyasası nasıl?

♦ İzmir’de başlangıç seviyesi bir gitara kaç para verilmeli?

♦ İzmir’de gitar nereden alınır?

♦ 2. el gitar alım satım hakkında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

♦ 3/4 gitar fiyatları nedir?

♦ 4/4 gitar fiyatları nedir?

Merak etmeyin, yukarıya yazmış olduğum ve aklınıza gelebilecek diğer tüm potansiyel soruların cevaplarını bu yazıda bulabileceksiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim.


İzmir’de Gitar Fiyatları / İzmir’de Gitar Piyasası

İzmir'de-Gitar-Fiyatları--İzmir'de-Gitar-Piyasası

İzmir’de gitar piyasası ve fiyatları çok sık değişmemekle beraber yıllardır sabit kaldı denilebilir. İzmir’deki gitar fiyatlarını etkileyen tek etken para birimlerinin değer kazanıp, kaybetmesidir. Onun dışında İzmir’deki çoğu müzik malzemesi satan yerler , izmir gitar mağazaları rekabet olayını fazla abartmazlar. Her mağazanın zaten kendi karakteri, tavırı ve müşterisi vardır. Dolayısıyla ekstra çabalar içine girilmez.

İzmir’de başlangıç, orta, yarı profesyonel ve profesyonel gitarlara verilebilecek ortalama fiyat aralıkları şunlardır;

♦ Başlangıç: 150-250 TL

♦ Orta: 250-350 TL

♦ Yarı Profesyonel: 350-500 TL

♦ Profesyonel: 500+ TL

Türlerine-Göre-Gitar-Satın-Alma-Rehberleri

♦ En Uygun Fiyata Elektro Gitar Satın Alma Rehberi

En Uygun Fiyata Klasik Gitar Satın Alma Rehberi

En Uygun Fiyata Akustik Gitar Satın Alma Rehberi

En Uygun Fiyata Bas Gitar Satın Alma Rehberi

Yukarıdaki fiyat aralıkları, tabi ki de satış yapan mağazalar arasında aşağı yukarı 50 tl’lik farklar ile oynamaktadır. Fakat genel olarak ortalama fiyat aralıkları bu şekildedir. Tabi ki de 100 bin liraya da bir gitar satın alabilirsiniz fakat o gitarı almanız için bir sebebiniz var ise. Eğer siz yeni bir gitar satın alıp gitar çalmayı öğrenmeye başlamak istiyorsanız ayrı, zaten gitarı biliyor fakat yeni bir gitar sahibi olarak eğitimi daha da kaliteli kılmak istiyorsanız ayrı, konser gibi aktivitelere katılacaksanız ayrı, ünlü bir gitarist olduysanız ayrı gitarları satın almalısınız. Dilerseniz, seviyelere göre alınması gereken gitar seviyelerini ve fiyat aralıklarını ayrı ayrı açıklayalım.

Seviyelerine-Göre-Gitarlar

  • Eğer daha önce hiç gitar çalmamış, hatta müzik ile hiç uğraşmadıysanız ama yine de gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız fakat bunun bir heves mi yoksa müzik tutkusu olup olmadığını bilmiyorsanız sizlere önerebileceğim gitar seviyesi “Başlangıç”dır. Eğer bu isteğin bir heves olup olmadığına karar vermediyseniz, satın alacağınız pahalı gitarlar elinizde kalabilir. Gitarlar kullanıldıktan sonra fiyatları acayip bir şekilde kırılan enstrümanlardır. Dolayısı ile bu isteğin bir heves mi yoksa tutku mu olduğuna karar veremiyorsanız yaklaşık olarak 150 ile 250 TL arasında, başlangıç seviyeleri için özel üretilmiş gitarları satın alıp, gitar öğrenmeye başlayabilirsiniz. Eğer bunun bir heves olmadığının farkına varırsanız, bir sonraki gitarınızı Orta seviye gitarlar arasından alabilirsiniz.
  • Eğer daha önce hiç gitar çalmamış, hatta müzik ile hiç uğraşmadıysanız ama yine de gitar çalmayı gerçekten öğrenmek istiyorsanız ve bu bir heves değil ise size önerebileceğimiz gitar seviyesi “Orta”dır. Gitar öğrenmeye hangi gitar ile başlarsanız, o kadar etkilenirsiniz. Eğer çok kötü bir gitar ile gitar öğrenmeye başlarsanız öğrenme süreciniz o kadar kötü, ne kadar iyi bir gitar ile başalrsanız o kadar iyi geçecektir. Eğer siz bu isteğin bir heves olmadığını, bir müzik tutkusu olduğunu düşünüyorsanız sizlere önereceğim başlangıç seviyesindeki ucuz ve riskli gitarlar değil, kaliteli ve performansı size yetecek “Orta Seviye” gitarları olacaktır. Bu gitarların fiyat aralıkları genelde 250 ile 300 TL arasında gidip gelmektedir.
  • Eğer daha önce gitar çalmış, gitarı belli bir seviyeye kadar öğrenmiş ve eğitimini hızlandırabilmek için gitar satın almak isteyen birisi iseniz, sizlere “Yarı Profesyonel” seviyesinden gitarları öneririm. Zaten hali hazırda kullandığınız gitar ya “Başlangıç” ya da “Orta” seviye de olacağı için ve siz bu gitarlar ile öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenmiş olacağınız için, sizi daha iyi yerlere taşıyacak, sesi ile mest, klavyesi ile mutlu edecek bir gitar almanızı öneririz. “Yarı Profesyonel” seviyelerin içerisinde barınan gitarların genel ortalama fiyatları 350 ile 500 TL arasında değişim göstermektedir. Fakat kendinizi gerçekten profesyonel bir gitarist hatta bir gitar virtüözü haline getirmek istiyorsanız mutlaka “Yarı Profesyonel” seviyeler arasında bir gitar satın almanızı öneririz.
  • Yukarıda yazdığım bütün aşamaları atlatmış, gerçekten gitarına hakim, gitar hakkında her şeyi çözmüş, duyabildiği her şeyi çalabilen ve söylemek istediği her şeyi gitarı ile söyleyebilen bir gitarist olduysanız, virtüöz olmanıza az kalmış demektir. Tabi ki de öğrenme süreci bitmediği için sizlere önereceğim gitar seviyesi “Profesyonel”dir. Profesyonel gitarlar yaklaşık olarak 500TL’den başlayıp, bir sonu olmayan fiyata doğru gitmektedir. Bu kısımda devreye girecek şey tamamen bütçenizdir. İster 1000 TL’lik, ister ise 20.000 TL’lik bir gitar alırsınız. Sonuç olarak, profesyonel seviyeler içerisinden satın alacağınız bir gitar, size tamamen sizmişsiniz gibi davranabilecek, her özelliği ile sizi mutlu edecek gitarlardır. Dolayısı ile gitar virtüözü olmak için yapılabilecek en uygun harekettir.

Erturgut Sanat Merkezi Müzik Aleti Satışı

Erturgut Sanat Merkezi Müzik Aleti Satışı

Erturgut Sanat Merkezi’nin sizlere yıllardır sunduğu müzik aleti satış hizmetini duymuş muydunuz? Erturgut Sanat Merkezi diğer sunduğu hizmetlerin yanı sıra, piyasadaki müzik aletlerini en uygun fiyata ve en hızlı şekilde size ulaştırmak için çalışıyor. Aynı zamanda müzik aleti satışı hizmeti sunarken, satın alacak kişi için en uygun müzik aletini belirlemesinde de yardımcı oluyor. Dilerseniz Erturgut Sanat Merkezi’nin “Müzik Aleti Satış Hizmeti” adı altında sizler için yaptığı birbirinden yararlı hizmetlerini madde madde yazalım;

♦ Satın almak istediğiniz enstrüman hakkında emin olmanız konusunda yardımcı oluyor.

♦ Satın almak istediğiniz müzik aletinin marka ve modelini seçmenizde size yardımcı oluyor.

♦ Satın almak istediğiniz enstrümanın, size uygunluğunu test ediyor.

♦ Satın almak istediğiniz müzik aletini araştırırken, size en uygun olan marka, model ve boyut seçenekleri var ise en uygun boyutlu olanını seçmeniz konusunda yardımcı oluyor.

♦ Karar verilen enstrümanı en uygun fiyata satın almanız için, sahip olduğu kaynakları kullanıyor.

♦ Satın alınan müzik aletinin size en hızlı şekilde ulaşması için elinden geleni yapıyor.

Yukarıda yazmış olduğum şeyler sizin rahatça güvenmenize yardımcı olacak şeylerdir. Yıllardır süre gelen hizmetimiz, tecrübemiz ve prensiplerimiz doğrultusunda sizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmayacağımıza ve her daim memnun edeceğimize garanti verebilirim. Eğer müzik aleti satış hizmetimizi kullanmak istiyorsanız sitemizden ya da telefon numaralarımızda ulaşabilirsiniz.

Eğer Erturgut Sanat Merkezi’nin sizlere sunduğu müzik aleti satışı hizmeti hakkında detaylı bilgilendirme sağlamak istersen “Müzik Aleti Satışı” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.


izmir-giraYukarıda da okuduğunuz ve bahsettiğimiz gibi İzmir’de ki gitar fiyatlarından yola çıkarak, rahatça güvenebileceğiniz ve her daim hizmetinden memnun kalacağınız Erturgut Sanat Merkezi’nin sizler için sunduğu müzik aleti satışı hizmetinden nasıl yararlanabileceğinizi açıkladığımız bir yazı hazırlamıştık. Eğer bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız yukarıdaki kısımdaki linke tıklayabilir ya da dediğimiz gibi telefon numalarımızı arayabilirsiniz.

Eğer bir gitar satın almak istiyor fakat hangi marka ve modeli seçmeniz gerektiğiniz konusunda endişeleriniz varsa “Hangi Gitarı Almalıyım?” isimli videomuzu izleyip, sizler için internet sitemiz üzerinden en uygun fiyata, en doğru gitarı satın alabilirsiniz.