En Uygun Fiyata Bas Gitar Satın Alma Rehberi

Bas gitar çalmak istiyor fakat hangi bas gitarı satın alacağınızı bilmiyor musunuz? Aklınızda şu sorular mı var;

♦ Hangi bas gitarı satın almalıyım?

♦ En uygun fiyatlı bas gitarı nasıl satın alırım?

♦ Hangi bas gitar bana daha uygun?

Hangi Bas Gitarı Satın Almalıyım

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum ve aklınızda oluşabilecek diğer tüm potansiyel soruların cevapları bu yazıda. Dilerseniz yazımıza geçelim. Ayrıca daha önce yazmış olduğumuz Bas Gitar Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımızı da okumanızı öneririz.


Bütçenizi Belirleyin

Bütçenizi Belirleyin

Her alışverişte olduğu gibi, enstrüman alışverişi yaparken de bir fiyat limiti ve aralığı belirlemelisiniz. Eğer bunu yapmazsanız hem ekonominize zarar verebilecek hem de uzun sürecek bir alışveriş yapmış olacaksınız. Kısaca yapmanız gerekenler;

Satın alacağınız bas gitar modellerine verebileceğiniz maksimum bir fiyat belirlemek.

♦ Satın alacağınız bas gitar modellerine bir fiyat aralığı belirlemek.

Yukarıda yazmış olduklarımı yaparak, doğrudan seçenekleriniz kısıtlayarak, seçme olanağınızı arttırır ve seçim sürecinizi hızlandırır.


Marka ve Model Araştırması Yapın

Marka ve Model Araştırması Yapın

Enstrüman alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de marka ve model araştırması yapmaktır. Marka seçerken dikkat etmeniz gereken şey, o markanın tecrübesi, geçmişi ve prestijinin olup olmadığıdır. Güvenilir bir markadan alışveriş yapmak sizi hem güvende hissettirir hem de enstrümanınızın başın bir şey gelmesi halinde size yardımcı olacak birilerinin olmasının rahatlığını verir. Biz, sizler için dünya üzerindeki en güvenilir 10 markayı listeledik;

♦ Epiphone

♦ Fender

♦ Gibson

♦ Gretsch

♦ Ibanez

♦ Jackson

♦ Musicman

♦ Yamaha

♦ Washburn

♦ Warwick

Eğer yukarıda yazmış olduğumuz markalardan birini tercih ederseniz sizler için daha iyi olur.

Eğer bu markalar hakkında detaylı bilgilendirme almak istiyorsan “Bas Gitar Markaları” isimli yazımızı okuyabilirsin.

Bas gitarın nasıl yapıldığını merak ediyorsan “Bas Gitar Yapımı” isimli yazımızı okuyabilirsin.


Satın Almaya Karar Verdiğiniz Modeli Deneyin

Satın Almaya Karar Verdiğiniz Bas Gitarı Deneyin

Eğer bir modelde karar kıldı iseniz, nasıl ki bir elbise alırken gidip kendi bedeninize uygun olanı bulmak için gidip satan yerde deniyorsanız, enstrümanı da satın alırken kalitesini ölçmek ve size uygun olup olmadığını görmek için denemelisiniz. Orada çalışan görevlilere sorular sorup o enstrümanı denemelisiniz. Oradaki görevliler siz soru sorasınız, o enstrümanlar da siz deneyin sonra satın alın diye oradalar o yüzden çekinmeyin ve soru sorup deneyin.


Hangi-Bas-Gitarı-Satın-AlmalıyımBugün, sizler için en uygun fiyata en doğru bas gitar nasıl satın alınır yardımcı olmaya çalıştık.  Umarız yardımcı olmuştur. Müzikle kalın!