nasıl başarılı olunurBaşarılı insanlar neden ve nasıl başarılıdırlar? Başarılı insanların başarısız insanlardan farklı olarak yaptıkları şeyler nelerdir?

1. Başarılı insanlar karşısındaki insanın hatalarını olabildiğince affederler, affedilebilecek hataları mantıklı değerlendirirler, başarısız insanlar kin tutarlar ve ne olursa olsun affetmezler.

başarılı insanlar 7
2. Başarılı insanlar yeniliklerden korkmazlar, yeniliklere açıktırlar, yeni fikirlere, yeni insanlara, yeni olan bir çok şeyi denemekten korkmazlar. Başarısız insanlar oldukları düzeni bozmak istemezler, rutin içinde kalıp sadece söylenirler yenilikler onları korktur.

başarılı insanlar 6
3. Başarılı insanlar fikirler hakkında konuşurlar, fikir üretirler, başarısız insanlar başka insanların yaptıkları hakkında konuşur dedikodu yaparlar, kendi işlerini konuşmak yerine başkalarının işlerine daha çok takılırlar.

 

başarılı insanlar 2
4. Başarılı insanlar için öğrenme hiç bitmez, kendilerini sürekli geliştirirler, ben oldum diyip bir kenarı atmazlar. Başarısız insanlar yeteri kadar bildiklerini düşünüp kendilerini geliştirmeyi önemsemezler.

başarılı insanlar 3
5. Başarılı insanlar yaptıkları hataları üstlenirler, üstlenirler ki tekrar aynı hataya düşmesinler fakat başarısız olanlar hataları için her zaman başkalarını suçlarlar.

başarılı insanlar 1
6. Başarılı insanlar yanındaki insanları da başarıya götürürler fakat başarısız insanlar sadece kendileri başarılı olmak isteyip başarılarını paylaşmazlar böylelikle başarıları kısa süreli olur.

başarılı insanlar 5
7. Başarılı insanlar çevrelerindeki insanları motive ederler fakat başarısız insanlar sebepsiz yere tartışma çıkarır ve başkalarını eleştirirler, olumsuz eleştiriyle verimi düşürürler.

başarılı insanlar 4
Artık başarılı insanlarla başarısız insanlar arasındaki farkları bildiğimize göre başarıya giden yolda biz de doğru adımlar atabiliriz. Başarılı insanların sahip oldukları şeyler ve başarıları hiç bir zaman tesadüf değildir.

Sanat konusunda başarıdan bahsetmek gerekirse hayranlık duyduğunuz başarılı sanatçılar kadar başarılı olmak istiyorsanız önce bir düzene girmekle ve kişilik özelliklerinizi doğru şeklide yönlendirerek başlamalısınız.