Erturgut Sanat ailesi olarak bugün yeni bateristlerin işini acayip yarayacak olan bir konuyu ele alacağız. Bugünkü konumuz Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi.. Bu ritimler el, ayak koordinasyonunuzun tam oturmasını, kas hafızanızın oluşmasını ve metronomunuzun gelişmesini sağlayacaktır.. Gelin başlık başlık ritimleri inceleyelim..

Ritimleri nota ile ele aldık, nota müziğin alfabesidir. Müzik dilini öğrenmek, müzisyenliğiniz geliştirmek için her enstrümanda önemlidir. Bu durum her enstrümanda olduğu gibi bateride de geçerlidir. Bateri notalarını öğrenmeniz ufak bir kaç pratik ile çok da vaktinizi almayacaktır.. Bateride Nota Var Mı? Bateri Notaları yazımızı okumak için Buraya Tıklayın.

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

Ritim 1

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

İlk ritim çalışmamızla ile başlıyoruz. En temel davul ritimleri arasında yer alır. Her vuruş çeyrek notalardan oluşur ve 1,2,3,4 olarak sayılır.. 1. ve 3. vuruşta trampeti kick ile vuruyoruz. 2. ve 4. vuruşta ise sadece trampete vuruyoruz. İşte ilk davul ritminizi oluşturdunuz bile :)

Ritim 2

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

En yaygın davul ritimleri arasındadır. Sekizlik notalarda oluşur ve 1 & 2 & 3 & 4 & şeklinde sayılır.. Görüldüğü üzere kick ile trampet ilk notada aynı yerde konumlanır. 2. vuruşta ise hi – hat işin içine girer. İşte bir başka harika ritim oluştu bile :)

Ritim 3

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

Bu davul ritmini çalarken vuruşlarınızın güzel ve tutarlı tuttuğunuzdan emin olun ve 3’e geldiğinizde yavaşlamayın.. Bu ritmi doğru bir şekilde çalmak için tekmeyi sekizinci bir nota geri itmeyi unutmayın.

Ritim 4

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

Bu ritim ikonik “We Will Rock You” şarkı ritmine benziyor, bu açıdan ilginizi çekeceğine eminiz. Bu davul ritminin enerjiyle ilerlemesini sağlamak için trampetlerle ‘ 2 ‘ ve ‘ 4′e güçlü bir vurgu yapın .

Ritim 5

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

Sırada, önceki tüm başlangıç ​​davul ritimlerini kavradığınızda çalması muhteşem hissettirecek en popüler temel davul ritimlerinden biri var..

Ritim 6

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

Metronomunuzu geliştirecek harika bir ritim çalışmasıyla karşınızdayız.. 2 ve 4 ‘te kick davul, trampet ve hi- hat hepsi bir arada bulunur, bu yüzden kesin bir vuruş yaptığınızdan emin olun.. 

Ritim 7

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

Şimdiye kadar, yeni başlayanlar için tüm bu temel davul vuruşları, tam olarak ‘ 2 ‘ ve ‘ 4 ‘ üzerine düşen trampet vuruşlarına sahiptir. Bu davul ritmi ilk başta garip gelebilir, ancak yavaşça çalışın ve eşlik eden hi hat notalarıyla her trampet ve kick davul vuruşunun zamanında ses çıkardığından emin olun.

Ritim 8

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

Gittikçe davul ritimleri karmaşık hala gelecek, dikkat etmeniz gereken önemli unsur başlangıçta kesinlikle yavaş çalışmanız. Doğru yaptıkça metronomu arttırabilirsiniz..

Ritim 9

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

Sona yaklaştık, unutmayın hızlı çalışmak yok. Ve ilk olarak bu ritmi çalmaya çalışıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Mutlaka baştan başlayın ve sindirerek aşamaları geçin..

Ritim 10

Yeni Başlayanlar İçin 10 Davul Ritmi

Ve son bölüme geldik.. Onaltıncı nota hi hat kalıbı içinde trampet çalmaya alıştıktan sonra, ‘ 1 ‘, ‘ 2 & ‘ ve ‘ 3 ‘ üzerine düşen bas davulları dahil etmeye başlayabilirsiniz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!