Erturgut Sanat olarak bugün sizlerle İyi Bir Yazar Olmak İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucunu paylaşacağız.. Yazmak, pek çok insanın düşündüğü gibi salt yetenekle yapılan bir sanat değildir. İyi bir yazar kendi yeteneğini geliştirmek için olduğu gibi yazacağı malzeme için de çalışmalı ve sürekli olarak araştırmalar yapmalıdır. 

Fakat bu araştırma süreci özellikle kurgu yazmayı yeni öğrenen yazarlık öğrencileri için zor bir süreç olabilir. Bu nedenle bugün Erturgut Sanat Merkezi olarak sizlere “İyi Bir Yazar Olmak İçin Bilmeniz Gereken 5 Şeyi” derledik. 

Eğer siz de yazmanın inceliklerini merak ediyorsanız ya da zaten yazıyorsanız ama yazarlık yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Böylece iyi bir yazarın sahip olması ve geliştirmesi gereken 5 önemli detayı daha hayatınıza katmış olursunuz. 

Yazarlık Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Hikayenize Ve Kendinize Güvenin  

İyi Bir Yazar Olmak İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucu

Tüm yazarlar, kaç kitap yayınladıklarına veya ne kadar başarılı olduklarına bakılmaksızın güvenle mücadele ederler.

Her yeni proje boş bir sayfa, becerilerimizin bir testi, başarısız olma fırsatı gibi hissettirebilir sizi. Geçmişte başarılı olduysak, kafalarımızdaki sesler bize “Bu bir defaydı. Bunu hiçbir zaman tekrar yaşamak mümkün olacak.” gibi telkinlerde bulunur. Ancak bu telkinleri susturmak ve başarıya odaklanmak gerekir. 

Güven eksikliği en iyi kitabı bile öldürür. Bu nedenle geçmişteki bütün deneyimlerinizi unutmalı ve yeni hikayenize öyle başlamalısınız. 

Eğer kendinize güveninizi arttırmak istiyorsanız zayıf yönlerinizi keşfetmelisiniz. Daha sonra onları düzeltmek için sağlam hedefler belirleyin.

Heyecan Duymadığınız Bir Hikayeyi Yazmayın

Ustalaştığımız yazma becerilerinin sayısına rağmen, anlattığımız hikaye hakkında heyecanlı değilsek, o hikaye bir önceki yazdığımız hikayeden bie kötü olur.

Yazmaya karar verdiğiniz hikayenizi  “hissetmemenizin” birçok nedeni vardır. Ama sonuç olarak, sözlerinize ve fikirlerinize karşı sahip olduğunuz “inanç” okuyucunuzu etkileyecektir. Sorun ne tespit etmek mümkün olmayabilir ama eğer hikayenize kaşı bir hissiniz yoksa o hikayeyi yazmak sizin için doğru tercih değildir. 

Her ne işe yaramazsa, anlamaya ve düzeltmeye zaman ayırın. Hikayeyi yazmak için zamanınıza ve enerjinize değerse, doğru yapmak için zamanınızı ve enerjinizi harcamaktan çekinmeyin. Bazen bir şeyleri silmeye cesaret etmek daha iyi bir şey yazmak için değer. 

Hikayenizi Yazmak İçin Doğru Yeri Bulun  

İyi Bir Yazar Olmak İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucu

Zaman zaman herkesin bir hikayeyi yaratmak için özel ve sessiz bir alana ihtiyacı olur. Starbucks’ta, ofiste, kanepede veya yatağınızda yazmayı tercih edebilirsiniz. Önemli olan rahat olduğunuz bir yere sahip olmaktır. Sizin için ne tür bir alan olduğunu da en iyi siz bilirsiniz. 

Yazma zamanı hakkında planlı olmak, üretkenliğinizdeki tüm farkı yaratır. Yazmak, bunun hakkında konuşmak, bunu yapmak için hedefler belirlemek…

Hedeflerinizi İyi Belirleyin

İyi Bir Yazar Olmak İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucu

Hedefler bizi gitmek istediğimiz yere götüren şeydir. Onlar olmadan, hiçbir plan, harita, hiç bir hayal bir işe yaramaz.

Bazen yazmak, çıkışı olmayan derin, karanlık bir mağarada imkansız bir labirentte gezinmek gibi hissettirir. En iyi ihtimalle, karanlıkta tökezlemek, ışığa giden yolu bulacağımız gelişigüzel bir kumardır. En kötüsü, bu bir güven ve kariyer kaybı olur.

Bazı hedefleri hayata geçirmek için bütün bir gün ayırmanız gerekir. Yazma söz konusu olduğunda ne istediğinizi gerçekten düşünmek için her şeyi bir kenara itmeniz bazen en verimli yoldur. Büyük hayal kurmaktan veya küçük başlamaktan korkmayın. Sadece sizin için bir liste yapın. Aklınıza gelen her şeyi beyin fırtınası yapın, sonra geri dönün ve en önemli olanı seçin ve her hedefe nasıl ulaşacağınıza dair adım adım bir harita oluşturun.

Yardım Almaktan Çekinmeyin

İyi Bir Yazar Olmak İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucu

İyi bir yazar olmak, başta da söylediğimiz gibi yalnızca yetenek işi değildir. Doğru teknikleri öğrenmek ve bu teknikleri doğru metotlarla hayata geçirmek bir yazar olmak için olmazsa olmaz bir durumdur. 

Bu nedenle bir yazarlık atölyesine katılmak gelişiminiz için atmanız gereken önemli bir adımdır. Doğru bir yönlendirmeyle yeteneğe çok da ihtiyaç duymadan, doğru işçilik ile istediğiniz hikayeyi hayata geçirebilirsiniz. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!