Bateride Nota Var Mı? Bateri Notaları.. Enstrüman çalmayı öğrenmek bir nevi yeni bir dil öğrenmeye benzer zira enstrüman, duygularınızı sanatla bir başkasına yada milyonlara ifade edebilmenize olanak sağlar.. Hatta daha ileri gidebiliriz, müzik ile dilin ifade edemediği bir çok duyguyu sadece bir nota ile karşı tarafa aktarabilirsiniz. 

Söz konusu duyguları aktarabilmenin ön koşulu da iyi bir nota eğitiminde geçer. Bir şarkıyı ya da bir melodiyi kaydetmenin en iyi yöntemi kağıt üzerine dökmektir. Bu yöntem size diğer müzisyenlerle doğru iletişim kurmanızı ve istediklerinizi doğru anlatmanıza yardımcı olacaktır. 

Bateride Nota Var Mı

Nota müziğin alfabesidir, müzik dilini öğrenmek, müzisyenliğiniz geliştirmek için her enstrümanda önemlidir. Bu durum her enstrümanda olduğu gibi bateride de geçerlidir. 

Bateriye yeni başlayan çoğu öğrenci nota sisteminin bateriyi kapsamadığını, sadece süreler üzerinden bateri çalındığını düşünür halbuki bateride de diğer tüm enstrümanlarda olduğu gibi nota sistemi kullanılır. 

Nota sistemi gözünüzü korkutmasın çünkü asla zor değil ve bu sistemin tek amacı daha kolay bateri çalmanızı ve öğrenmenizi sağlamaktır. Çok az tekrar ile bateri notalarını kolaylıkla öğrenebilir, çalımınızı daha temelli bir şekilde geliştirebilirsiniz.. 

Bateri Notaları Nelerdir?

Bateri notaları aşağıdaki gibi temsil edilmektedir. Aşağıdaki notaların temsil ettiği sesleri kısa bir pratik ile ezberleyebilir, üzerine biraz düşmeniz ile çok rahat bir şekilde notalara bakarak çalmaya başlayabilirsiniz. 

Bateride Nota Var Mı? Bateri Notaları

İşte bateride nota sistemi böyle temsil edilir. Üzerine eklenecek nota süreleri bilgisiyle notalara bakara kolaylıkla çalmaya başlayabilirsiniz.

Bateri eğitiminde notaları daha verimli çalışmanız için iyi bir metot edinmeli ve iyi bir eğitimciyle metot çalışmalarını sürdürmelisiniz. İzmir’in en köklü müzik eğitim kurumlarından biri olan Erturgut Sanat olarak 14 yıllık tecrübe, yurtiçi ve yurtdışından edindiğimiz metot koleksiyonumuz ile Bateri derslerimiz son hızla devam etmektedir. 

Bateride Nota Var Mı? Bateri Notaları

Bateri eğitimlerimiz hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Sizler de hemen Buraya Tıklayarak iletişim bilgilerimizi edinebilir ve Ücretsiz Deneme Derslerimize katılarak bateri dersleri ile ilgili sorularınızı direk hocamıza yönelterek giderebilirsiniz.. 

Eğer evinizde bateri çalışmalarınızı yapacak bir imkanınız yoksa yada komşularınızın yüksek ses konusundaki sıkıntıları sizi endişelendiriyorsa randevu alarak ücretsiz bir şekilde dilediğiniz kadar bateri odalarımızda etütler yapabilirsiniz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!