Erturgut Sanat bugün sizler için iç acıtı bir konuyu ele alıyor. Sanat ve Dolar. Genel itibariyle sanat ve para ilişkisi yüzyıllar boyunca tartışılan bir konu olmuştur. İlk felsefeciler olan doğa felsefecilerinden, bugünün felsefecilerine kadar da söz konusu sanat ve para ilişkisi sürekli ele alınmıştır. Bu tartışmalar arasında öne çıkan en önemli çıkarım, sanat yapmanın, üretmenin kafa rahatlığı ile sağlanabileceği, akşam ne yiyeceğini düşenen birinin gün boyunca sanat üretemeyeceği görüşüdür. İşte bu bağlamda sanat ve para ilişkisi ele almaya başlıyoruz..

Sanat üreticisinin elindeki araç ile bir şeyler ortaya koyması için bir elindeki aracın kalitesine ihtiyaç duymaktadır. İşte burada bir gerçek yüzümüze bir tokat gibi çarpıyor, maalesef günümüz dünyasında kalite ve pahalılık doğru orantıda. Bir sanat aracında (enstrüman diyebiliriz) malzeme kalitesi ve ustanın işçiliği arttıkça fiyatı da doğal olarak artmaktadır. Bu tabiki de şaşırtıcı olmayan doğal bir sebep sonuç ilişkisidir. Asıl sıkıntı malzeme kalitesi ve işçiliği belirleyen para birimi ile cebinizdeki para birimi arasındaki farktan ortaya çıkıyor.

Enstrüman ve Dolar

Sanat ve Dolar
Sanat ve Dolar

Enstrüman fiyatları ufak bir araştırma sonucunda görüleceği üzere çok geniş yelpazededir. Bu yelpaze genişliğinde doğru enstrümanı bulmak samanlıkta iğne aramaktan farksızdır. Doğru Enstrüman Seçimi hakkında yazımızı okumak için Buraya Tıklayın.. Doğru enstrüman seçimi yapabilmek için enstrüman ve dolar birimi arasındaki ilişkiyi bilmek çok önemlidir:

Türk müziği enstrümanları ve özel yapım atölyeler dışında olan enstrüman piyasasındaki çoğu müzik aleti markaları yurtdışı menşeilidir. Bu demek oluyor ki enstrümanın esas birim ederinin dolar karşılığı ve üzerine özel tüketim vergisi ve gümrük vergileri gibi vergiler. Bu bağlamda kalite = paha orantısını göz önüne alırsak 3000 ₺’ilk bir enstrüman ülkemize yola çıkmadan önce asıl ederi (Dolar birimi ve vergiler çıkarılınca) 200$’lık bir birim fiyatına denk geliyor. Enstrüman alırken bu hesabı göz önüne alırsanız fiyat performans açısından enstrümanı daha iyi yorumlayabilirsiniz.

Hiç şüphe yok ki doğru bir enstrüman eğitimi için doğru enstrümanı seçmek önemlidir. Yazımızdan pahalı enstrümanlar doğru ve kaliteli enstrüman seçimi için gereklidir sonucunu çıkarmamak gerekir. Doğru enstrüman seçimi için en önemli olan unsur beklenti ve bütçe oranıdır. Bu konuda Ücretsiz Enstrüman Alım Satım Danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak verimli bir enstrüman satın alımı yapabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezimize sohbet etmek için de bekleriz!