Piyano Satın Alırken Yapılan Hatalar

Bugün sizler için yaptığımız uzun süreli araştırmalar ve yıllar sayesinde edindiğimiz tecrübelerimiz ile piyano satın alımında yapılan hataları, tescillenmiş bilgiler dahilinde açıklayacağız. Bu yazıda bulunan bütün bilgiler yılların vermiş olduğu tecrübeler ve uzun süreli araştırmalar dahilinde derlenmiştir, dolayısı ile bu bilgilere rahatlıkla güvenebilirsiniz. Eğer bu yazıda bulunan hataları uygulamazsanız, hatta tam aksini yaparsanız çok güzel bir piyanoya sahip olabilirsiniz. Ancak bu hataları uygularsanız, fiyatına göre hiç uygun olmayan, sizi çok fazla sorun ile uğraştıracak bir piyano satın alabilirsiniz.

Piyano-Satın-Alırken-Yapılan-Hatalar

Bu yazıda bulunan konular şunlardır;

♦ Piyano Satın Alırken Yapılan Hatalar

♦ Fiyat-Kalite İlişkisine Dikkat Etmemek

♦ Yanlış Piyano Türünü Tercih Etmek

Dilerseniz sizler için yaptığımız uzun süreli araştırmalar ve yıllar sayesinde edindiğimiz tecrübelerimiz ile piyano satın alımında yapılan hataları, tescillenmiş bilgiler ile açıklamaya başlayalım. Dediğimiz gibi bu yazıda bulunan hataları uygulamamaya özen gösterirseniz, kendiniz için çok uygun, kaliteli ve profesyonel bir piyano satın alabilirsiniz.


Piyano Satın Alırken Yapılan Hatalar

Piyano satın alırken çok fazla hata yapılmaktadır. Özellikle ülkemizdeki esnafların genel düşüncesinde her zaman “Daha az hizmet ile daha fazla kazanç yapmalıyım” düşüncesi mevcut olduğu için, müzisyenler ilk başlarda aldıkları enstrümanlara ya daha ederinden daha fazla para öderler ya da enstrümana veridikleri paranın 2 katını bakıma öderler. Dolayısı ile bu yazıda bulunan bilgiler, siz yeni bir piyano satın almak isteyen müzisyenler için altın niteliğinde olacaktır. Dediğimiz gibi bu listedeki bütün maddeleri teker teker okuyun ve bu hataları uygulamamaya çalışın.

Fiyat-Kalite İlişkisine Dikkat Etmemek

Fiyat-Kalite-İlişkisine-Dikkat-Etmemek

Nasıl ki bir alışveriş yaparken, satın aldığınız ürünün fiyatının, o ürünün kalitesi ve performansı ile doğru orantılı olmasını bekleyerek, bu şekilde araştırmalar yaparak satın alıyorsanız, enstrüman satın alırken de buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Fakat piyano satın alırken genellikle insanların akıllarında, toplumsal yapıdan dolayı “En pahalısı en kalitelisidir” gibi bir düşünce olduğu için piyasadaki her ürün zamanla pahalılaşmış durumdadır. Dolayısı ile bunu fırsat bilen esnaflar da, müşteriye dürüst hizmeti sunmamaktadır, dolayısı ile uzun süreli araştırmalar gerekirken, para biriktirip doğrudan en pahalı piyanoyu satın almak, piyano satın alırken yapılan belki de en büyük hatalardan birisidir.

Yanlış Piyano Türünü Tercih Etmek

Yanlış-Piyano-Türünü-Tercih-Etmek

Bildiğiniz üzere, dünya üzerinde en sık kullanılan ve bilinen 2 adet piyano türü bulunmaktadır: Akustik piyano, dijital piyano. İnsanla genelde bu iki piyano türünün arasında hiç bir fark olmadığını düşünür ve ikisinden hangisinin görüntüsünü beğeniyorsa onu alır. Fakat enstrümanın görüntüsü, enstrümanın performansının önüne hiç bir zaman geçemez. Akustik piyanolar kuyruklu ve fiziksel mekanizmalara sahip olduğu için ortamda yaratacağı ses çok farklı olacaktır. Dijital piyano da ise ses seçenekleri değiştirilebilir ve daha küçüktür, dolayısı ile her iki piyano türünün de farklı hizmet amaçları bulunmaktadır fakat dediğim gibi insanlar bunları araştırmadıkları için genellikle her zaman yanlış piyano türünü seçerler ve bu da yeni bir piyano satın alırken yapılan en büyük hatalardan birisidir.

Lütfen bu yazıda bulunan hataları yapmamaya özen gösterin.


Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak ve bunların haricinde gerçekten uygulaman ve bilmen gerekenleri öğrenmek istiyorsan “Yeni Piyano Satın Alacaklara En Uygun Fiyatlı Piyano Önerileri” isimli yazımızı okuyarak, bu yazıdan da öğrendiğin bilgiler dahilinde, kendine hem uygun fiyatlı, hem sana uygun model de hem de en profesyonel piyanoyu satın alabilmenin yollarını öğrenebilirsin.