Bugün sizlere ebeveynlerin sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi çocuğum piyano eğitimine kaç yaşında başlayabilir? sorusuna yanıt olarak hazırladığımız  yazımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

5 yaşından küçük çocukların piyano dersi alması mümkündür ama gerçekten özel yeteneğe sahip olmaları gerekmektedir, dünyada bunların örneklerini görebilirsiniz.

Ebeveyn olarak bilirsiniz, çocuğunuzun günden güne nasıl gelişim sağladığını ve etrafındaki olaylara tepkilerinin günden güne nasıl farklılaştığını ve iyileştiğini o yüzden bir yaş bile çocukların algısı ve öğrenmesi konusunda çok fark yaratmaktadır hatta aynı yaştaki küçük çocuklarda bile farklar görülmektedir.

Piyano Deneme Derslerine Katılabilirsiniz

Bu yüzden biz Erturgut Sanat Merkezi olarak 5 yaşından itibaren çocuğuna piyano dersi aldırmak isteyen ebeveynlere çocuklarını Sanat Merkezimize getirmelerini ve piyano öğretmenimiz ile deneme dersi yapmalarını istiyoruz bunun sebebi çocuğunuzun dikkat süresini ölçmektir.

Tüm eğitimciler için kabul gören, bir çocuk 30 dakika derse odaklanabiliyorsa, piyano dersi almaya başlayabilir.

Aslında tüm insanlar dünyaya geldiği andan itibaren hatta doğmadan önce bile müziği öğrenmeye başlarız.

Piyano Herkes İçindir.

Müzik her yerdedir ve izlenimci zihinlerimiz özellikle çocuklar ilk kez müzik ile tanışmaya başladıklarında, beyinlerinde doğal olarak müziğin dilini oluşturan sesleri tanımaya başlarlar dolayısıyla işitsel eğitimdeki ilk müzik derslerimiz ile müziğin onlarla iletişim kurabileceği duygusunu görmeye başlarlar.

Yeni başlayan küçük çocuklar için piyano derslerindeki uzman eğitmenlerimizin en dikkat ettiği küçük çocuklarda uzun süreli ders değil, çocuğun sıkılmadan keyifli bir şekilde doğal yeteneğini ortaya çıkarmaktır.

Piyano Eğitimi ile Keyif Doğru Orantıda Olmalı

Önce piyano derslerine alıştırıp keyif almalarını sağlamak sonrasında piyano tekniği, duruş, müzik notalarını öğrenme, dinleme ve işitsel becerilerini geliştirerek piyano öğrenme aşamaları sırasıyla gerçekleştirilmektedir.

En iyi piyano performanslardan birini izlemek için tıklayınız.

Bu aşamaları gerçekleştirebilmemiz için öncelikle yazımızın başında bahsettiğimiz dikkat süresinin önemi kadar çocuğunuzun piyanoyu sevmesi ve istemesi de önemlidir.

Burada ebeveynlerin rolü önemlidir, çocuklarını zorlamamalı, eğitmenlerin önerilerine kulak verip dersteki, müziği ve piyanoyu sevdirmeyi destekleyen eğitim sistemimizi evinizde de uygulayarak çocuğunuza destek vermelisiniz.

Küçük müzisyenlerin bizim için yeri başkadır, eğitimlerine bir başka önem veririz ki hayatının geri kalan kısmında müziğe ve sanata  kazandırdığımız bireylerin aklında her zaman “ kendisini müziğe kazandıran” kurum ve kişiler olarak anılmak bizim için çok değerlidir.

İzmir Karşıyaka’ da bulunan Erturgut Sanat Merkezi ailesi olarak her zaman sizleri ve minik sanat severlerimizi bekleriz. Sanat’ a kazandıracağımız bir kişi bile bizim için çok kıymetlidir.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer bir yazımız olan Sanatın Çocuklara faydaları konulu yazımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Sorularınız olması durumunda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimize yazabilir yada 0 507 95 96 333 No’lu telefonlarımızdan bizlere haftanın yedi günü ulaşabilirsiniz.