piyano eğitimi izmir karşıyakaPiyano, müzik eğitimine başlayacakların özellikle tercih ettiği bir müzik aletidir. Ufak yaşta bireylerden yetişkinlere kadar bir çok kişinin tercihi haline gelen piyanonun “tercih sebebi” olması için bir çok neden vardır. Bu yazımızda piyano kursuna başlamak isteyenlere yol gösterici olması açısından “neden piyano kursu almalıyım”, “piyano eğitimini tercih etme sebebleri”ni bir arada topladık.

Bu yazımızda okuyup “Piyano Dersi“yle ilgili aklınıza takılan tüm soruları bize mail atarak veya telefon yoluyla ulaşarak sorabilirsiniz.

Piyano eğitiminin faydalarını sıralamakla başlayabiliriz.

Müzik eğitimi daha farkında bireyler yetiştirir: Piyano eğitimi alırken beynin her iki lobu birlikte çalışacaktır, bu çalışma bireyin farkındalığına ve sorun çözme yetisine olumlu etkilerde bulunacaktır. Bu gelişim sadece piyano eğitimiyle değil müzik eğitiminin tamamında geçerlidir çünkü müzik eğitimi alırken sadece bir sanat değil matematik de öğrenirsiniz. Matematik denildiğinde hemen kormanıza gerek yok, bu sandığınız matematik gibi bir matematik değildir, matematiğin duygusal hali diyebiliriz.

Özgüveniniz artacaktır: Piyano çalarken gelişen ilerlemeler hem motivasyonunuzu hem de özgüveninizi arttıracaktır. Başkalarının yaptığınız işi beğenmesi sizin başka insanlar karşısında performans sergilemeniz konusunda teşvik edici olacaktır, zamanla özgüveniniz daha da artacaktır.

Okul / İş başarınız artacaktır: Çok yönlü düşünmeyi geliştiren piyano eğitimi sayesinde okul hayatınızda, iş hayatınızda veya günlük hayatınızdaki bakış açınız değişecek ve çok yönlü düşünmeyi öğrenmeniz de doğru orantılı olarak başarınızı arttıracaktır.

Hafızanı kuvvetlenecektir: Piyano çalmanız hafızanızın gelişmesini sağlayarak unutkanlığın azalmasına da sebep olacaktır, aynı zamanda el-göz uyumunuz birlikte koordine çalışması artacak, kontsantrasyonunuz güçlenecek, zamanla bir konu üzerinde odaklanma süreniz iyice artacaktır.

Stresi azaltan, sosyal bir uğraşıdır: Canınız sıkkın olduğunda, uğraşacak bir şeyler aradığınızda vakit geçirebileceğiniz bir aktivitedir, ayrıca gerek piyano eğitimi almanız sırasında gerekse piyano performansı sergileyeceğiniz yerlerde benzer ilgi alanlarına sahip yeni insanlarla tanışmanız sizi daha sosyal bir hale getirecektir.

piyano dersiPiyanonun faydalarına daha bir çok örnek verilebilir, burada yer alan en temel faydalardır. Sadece piyano eğitimi değil, müzik eğitimi almanız, diğer müzik aletlerinin eğitimlerini de almanız aynı faydayı sağlayacaktır, çünkü tüm müzik aletlerinin eğitimleri sırasında benzer bir disiplin kullanılmakta ve beynin iki lobu birden çalıştırılmakta hatta bateri gibi müzik aletlerinde daha fazla dikkat ve ayrım gerekmektedir.

Yazımızda özellikle piyanonun faydalarına değinilmesinin sebebi bir çok müzik aletine göre başlangıç seviyesindeki öğrenme kolaylığıdır. Her müzik aletinin kesinlikle kendince bir zorluğu vardır, piyano en kolay müzik aletidir gibi bir sonuç çıkaramayız fakat diğer müzik aletlerine nispeten biraz daha kolay bir alışma süreci vardır diyebiliriz.

Ailelerin veya bireylerin hem müzik hem okul birlikte yürümez veya iş hayatım çok yoğun hem iş hem piyano bir arada yürümez düşüncesi aslında yanlış bir düşüncedir görüldüğü üzere piyano bir çok fayda sağlamaktadır ve kişinin hem duygusal yönden hem sayısal yönden hem de zeka olarak gelişimine katkıda bulunmaktadır, günlük hayatın akışına bir engel değil aksine faydalı bir aktivitedir.

Müziğin hastalık tedavisinde bile kullanıldığı gerçeği varken müzik yapmak için, piyano eğitimi almak için hiç bir yaş geç değildir. Piyano kursumuzda aklı karışık piyano severler için ücretsiz piyano deneme dersleri verilmektedir ve bu piyano deneme dersleri sırasında bireyin müzik aletine olan yatkınlığı ölçülmekte ve bireye konuyla ilgili, müzik eğitimi ve piyano eğitimiyle ilgili bilgi ayrıntılı olarak sunulmaktadır. Siz de piyano çalmayı denemek ve müziğe olan yatkınlığınızı öğrenmek istiyorsanız bizi arayıp konuyla ilgili randevu alabilirsiniz. Ben yapamam, ben beceremem, benim yaşım geçti, benim vakti yok gibi bahaneleri bir kenarı bırakıp istediğiniz zaman kahvemizi içmeye bekleriz.