Lord Of The Rings Serisi Dizi Oluyor

Lord Of The Rings Dizi Mi OluyorSizler için bugün, dünyayı çalkalandıran Yüzükler Efendisinin dizi olması konusunu araştırdık. Her yerde her çeşit haber mevcut, kimisi olacak diyor kimisi olmayacak. Gelin sizlere gerçek araştırmanın ürünü olan gerçek bilgileri sunalım.


 

 

Netflix, Amazon ve HBO firmaları arasında ‘Yüzüklerin Efendisi’ yarışları yaşanıyor. Üç büyük kanal da, projeye büyük yatırım yapıyorlar. 2001-2003 yıllarında çekilen ve sayısız ödül toplayan J.R.R Tolkien imzalı romanların dizi uyarlaması için hangi firmanın kesinleştiği belli değil aynı zamanda oyuncu kadrosu da henüz bilinmeyenler arasında. Proje tam anlamıyla gizliliğini koruyor fakat proje için atılmış somut adımlar tabi ki de var. Netflix, Amazon ve HBO’nun proje için birbirleriyle yarıştığı gözler önünde olması, bu projenin gerçekleşeceği konusunda kesin bir görüş sağlıyor.

Efsane Üçleme Dizi Mi Oluyor


Amazon Studios’un CEO’su Jeff Bezos’un, bu uyarlama için Tolkien ailesine ve Warner Bros. şirketine ödemeyi planladığı ücret, bu sektörde yeni rekorlar kırabilir. Üç şirketin de projeyle kararlı bir şekilde ilgilendikleri ve ön ödeme olarak 200 – 250 milyon dolar arasında bir miktarı, telif haklarını elinde bulunduran Warner Bros. stüdyolarına ödemeye hazır olduklarını belirliyor.

Projeye Teklif Edilen Rakamlar Rekor Kıracak Nitelikte

Bu ödeme sadece telif haklarını satın almak için, oyuncu ve prodüksiyon bütçesi hakkında herhangi bir rakam bilinmiyor ama çok yüksek rakamların döneceği ve güzel işler yaparlarsa bu paraların onlara kat kat geri döneceği gerçeği kaçınılmaz. Projenin sadece bir sezonunun 100 milyon dolar civarına mal olabileceği düşünülüyor.Netflix ve Amazon’un anlaşmayı imzalamak için bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz çünkü HBO’nun hali hazırda ”Game of Thrones” ve ”Spin-off” gibi fantastik kurgu dizileri yayınında mevcut. Dolayısıyla HBO’nun bu yüzden geri adım atacağı bile söyleniyor.


Yüzükler Efendisi Yarışı

Ayrıca televizyon dizisi ile alakalı bir anlaşma imzalanması durumunda bunun bütün Yüzüklerin Efendisi karakterlerini kapsamayacağını ve karakterlerin kullanımının sınırlı olacağı da gelen yeni haberler arasında. Proje hakkındaki gelişmeler bir kaç ay içerisinde ortaya biraz biraz çıkacaktır. Eğer bu projede elle tutulur gelişmeler söz konusu olursa, bu tarz kült filmlerin dizi yapılması konusunun önü açılır ve daha nice filmler dizi olur. Örneğin;  Harry Potter serisinin dizi olması.

Şu anda Yüzüklerin Efendisi serisinin diziye uyarlanma projesi hakkında dışarıya aktarılan bilgiler bunlarla sınırlı, fakat önümüzdeki aylarda bir gelişme olursa yine sitemizden yayınlayacağız.