En Uygun Fiyata Sizin İçin En Uygun Elektronik Bateriyi Satın Almanız İçin Detaylı Bir Rehber

Eğer ilk kez bir elektronik bateri satın almak istiyorsanız fakat hangi modeli seçeceğiniz konusunda kararsızsanız, çok doğru bir yere geldiniz. Bu rehberi okuduktan sonra hangi modeli satın alırsanız sizin için daha iyi olur öğreneceksiniz. Aklınızdaki soruların neler olduğunun farkındayım;

Hangi elektronik/dijital bateriyi satın almalıyım?

Hangi elektronik/dijital bateri seti satın alınmalı?

Elektronik/dijital bateri fiyatları nelerdir?

Elektronik Bateri Satın Alma Rehberi

Merak etmeyin, yukarıdaki sorular ve aklınızda oluşabilecek tüm soruların cevabı bu elektronik bateri satın alma rehberinde. Sizler için konuyu başlıklar halinde sınırlandırarak kolay anlaşılmasını sağladım. Eğer akustik bateri satın almayı da düşünüyorsanız “İlk Kez Bateri Satın Alacaklara En Uygun Fiyata Bateri Satın Alma Rehberi” isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Dilerseniz başlıklarımıza geçelim;


Bütçe Belirlemek

Bütçe-Belirlemek

Her alışverişte olduğu gibi, alacağınız şeye odaklanmanız ve çeşitliliği azaltmanız için yapabileceğiniz en işe yarar, önemli ve ilk başta atabileceğiniz adım almak istediğiniz şeye vereceğiniz paranın maksimum ne kadar olabileceğini belirlemek. Başlangıç için üretilmiş elektronik bateri fiyatları ortalama olarak aynıdır. Dolayısıyla bir bütçe belirlemesi ile bu seçeneklerin yukarısında olan ürünleri azaltmış olacaksınız. Bütçe belirlemeden yapılan bir alışverişte kazanan daima satıcı, kaybeden ise alıcı yani siz olacaksınız. Kendinizi bir şeye hazırlamak, her zaman size yardımcı olacak bir durumdur. Paranızı harcadıktan sonra elinizde hiç bir paranın kalmaması, emin olun o elektronik baterinin çalınması için gerekli olan elektrik faturasını ödeyemedikten sonra, aldığınız dünyanın en pahalı elektronik baterisi değil kendiniz öğreniyorsunuz. Kendinizi ve bütçenizi tanımalı, ona göre bir alışveriş süreci izlemelisiniz, bunu yapmadan aldığınız her şey elinizde patlar.


Ses Bankalarının Boyutuna Dikkat Edin

Ses Bankalarının Boyutuna Dikkat Edin

Sıradan bir elektronik baterinin hafızasında yaklaşık 1000 farklı ses çeşidi bulunur. Başlangıç seviyesi için 1000 sesli bir davul yeterlidir ancak bunun altında (300-400) olan ses bankalarına sahip elektronik baterilerden kaçının. Çalacağınız tarzlar, bateriyi öğrendikçe farklılık gösterip zamanla artacağı için, elektronik baterinizin üzerinde neredeyse her tarzı çalabilecek seslerin olması gereklidir. Elektronik bateride en çok dikkat edilmesi gereken ve en önemli olan noktalardan birisi de budur. Örneğin; caz çalacaksınız ama elektronik baterinin ses bankasında sadece blues, rock, reggae, r&b ve metal türlerinin bateri setleri var, cazı yine de çalabilirsiniz ancak bu işte profesyonelleşmeye başladıkça, o tarza ait olmayan seslerle o tarzı çalmaya çalışmak sizi rahatsız etmeye başlayacak, seslerden rahatsız olacak ve elektronik baterinizi değiştirmek isteyeceksiniz. Biz bunun olmaması için, alacağınız baterinin hem başlangıç seviyesine uygun hem de ileri ki seviyelerde rahatça kullanılabilecek bir elektro bateri olması için uğraşıyoruz. Kısaca ses bankasının boyutuna ve çeşitliliğine dikkat edin.


Bilindik Markaları Tercih Etmeye Özen Gösterin

Hangi Markaları Tercih Etmelisin

Enstrüman konusunda dikkat etmeniz hususlardan birisi de marka seçimidir. Üstelik elektronik bateri gibi, çalışma mekanizması elektronik bir aksama bağlı olan bir enstrüman satın alırken marka seçimine çok özen göstermeli, bilinmedik ve sağda solda satılan elektronik davulları satın almaktan kaçınmalısınız. Neden diye sorabilirsiniz, hemen açıklayayım; enstrüman üretmek belli bir geçmişe sahip olmayı ve terrübeyi gerektirir, birazdan aşağıya listeleyeceğim markaların en az 60-70 yıllık geçmişleri var ve onlara güvenmek, süpermaketlerde satılan elektro baterilere güvenmekten daha kolaydır. Ayrıca onların çeşitli güvenlik ve garanti belgeleri de mevcuttur. Bu yazıda amaçladığımız şeyi en çok destekleyenler aslında kaliteli ve geçmişi olan markalardır. Bizim amaçladığımız şey; sizin, elektronik bateriyi satın aldıktan sonra içinizde hiç bir kuşku kalmaması, gönül rahatlığıyla gerçekten sizin için uygun bir elektronik bateriyi satın aldığınıza inanmanız ve gerçekten gönül rahatlığıyla kullanabilmeniz. Geçmişi olan ve gerçekten kaliteli ürünler üreten markaların elektronik davullarını satın almanız, bu konuda sizin içinizi gerçekten çok rahatlatacaktır. Dilerseniz sizler için hazırladığım, dünyaca ünlü ve güvenilir 5 elektronik bateri üreten markalar listemize geçelim;

En-Kaliteli-Markalar

♦ Simmons

♦ Yamaha

♦ Pearl

♦ Korg

♦ Roland

Yukarıda yazmış olduğum elektronik bateri üreten markaların hiç biri herhangi bir sorun çıkarmayacak markalar, hepsinin en az 60-70 yıllık geçmişleri var ve genel olarak hepsi enstrüman üretme üzerine kurulmuş şirketlerdir. Sadece elektronik bateri değil, aklınıza gelebilecek her enstrümanı üretiyorlar ve hepsini gerçekten çok güzel ve kaliteli bir şekilde üretiyorlar.


Almaya Karar Verdiğiniz Elektronik Baterileri Araştırın

Hangi Elektronik Bateriyi Satın AlmalıyımYukarıda yazdığım yöntemleri yaptınız ve aklınızda bir kaç tane elektronik bateri modeli belirlediyseniz şimdi sıra geldi, o modeller hakkında detaylı bir araştırma yapmaya. Öncelikle o modeli kullananların geri dönüşlerine dikkat etmelisiniz. Örneğin o modeli satan bir internet mağazası var ve o modeli satın alanlar, modelin altına yorumlarını yazmışlar. Yapmanız gereken o yorumları okumak, değerlendirmek ve hem o ürünü satan mağazanın ne kadar doğru ve dürüst iş yaptığını görmek hem de o ürünün artılarını ve eksilerini keşfetmek. Eğer etrafınızda elektronik bateri çalan birisi varsa üstelik sizin almak istediğiniz modeli ya da o modeli üreten markanın ürettiği bir elektronik bateri kullanıyor ise onunla görüşüp, bu konuyu konuşmak o ürün ve marka hakkında detaylı bilgiler alıp aklınızda bir fikir oluşturmanız sizin için çok iyi olacaktır.


Satın Almaya Karar Verdiğiniz Bateriyi Çalmayı Deneyin

Satın Alacağınız Elektro Bateriyi Deneyin

Yukarıda yazdığım her şeyi göz önünde bulundurarak, araştırarak bir elektronik bateri seçtiniz ve almakta kararlısınız, şimdi ve son olarak yapmanız gereken şey şu; nasıl ki bir kıyafet alacağınız zaman, giyim mağazalarına gidip, ürünü görüp, size ve bedeninize uygun olup olmadığını o giysiyi giyerek deniyorsanız, enstrüman satın alırken de aynısını yapmalısınız. Çünkü enstrüman sadece öğrenilip, çalınan bir şey değildir, bir kıyafet gibi üstünüzde mükemmel bir şekilde yakışacak ve sizi değiştirecek, yeni bir hava katacak bir şeydir dolayısıyla o enstrümanın, sizin ve sizin istediğiniz havayı katması, etrafa yansıtması gerekir. Eğer denemeden hatta hiç görmeden bir enstrüman alırsanız, bir sorun çıktığında ya da huzursuz olduğunuzda iş işten geçmiş olacaktır o yüzden mutlaka almakta karar kıldığınız elektronik bateri modelini satın almadan önce, satılan yerde görün ve deneyin. Denemekten ve satıcı kişilere sorular yöneltmekten de çekinmeyin. Unutmayın, siz bir enstrüman satın alıyorsunuz, o enstrüman hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıp, aklınızdaki soruları satan kişiye yöneltmeniz ve o ürünü satın almadan önce denemeniz kadar doğal bir hakkınız yok.


En-Uygun-Fiyata-Elektronik-Bateri-Satın-Alma-Rehberi

Bugün sizler için, en uygun fiyata ve size uygun olan elektronik bateriyi satın almanıza yardımcı olacak bir rehber hazırladım, yardımcı olduğuna eminim. Eğer memnun kaldıysanız ve ”Hangi elektronik bateriyi satın almalıyım?” sorunuz yanıtlandı ise ne mutlu bize. Müzikle kalın!

Eğer ”Ben yazıyı okudum fakat doğru müzik aletini satın alma konusunda profesyonel bir destek almak istiyorum, benim için en uygun müzik aleti hangisi bir bilene sorsam daha iyi olacak, bu desteği ücretsiz olarak alabileceğim bir yer var mı?” diyorsanız aşağıdaki adrese tıklayınız.

Doğru Müzik Aleti Satın Almak İçin Danışmanlık Almak İstiyorum


”Ben bateri çalamam ki” diyenler için de bir video hazırladık :)