En Uygun Fiyata Ukulele Satın Alma Rehberi

Bugün sizlere, en uygun fiyata ve sizin için en uygun model ukuleleyi satın alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken şeyleri içeren bir ukulele satın alma rehberi hazırladık.

En-Uygun-Fiyata-Ukulele-Satın-Alma-Rehberi

Bu yazıda bilgi alabileceğiniz konular şunlardır;

♦ Ukulele alırken dikkat edilmesi gerekenler

♦ Ünlü ve güvenilir ukulele markaları/en iyi ukulele markaları

Dilerseniz sizler için hazırladığımız uygun fiyatlı ukulele satın alma rehberimize geçelim.


Ukulele Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ukulele-Satın-Alırken-Nelere-Dikkat-Edilmeli

Öncelikle belirmeliyim ki bir enstrüman satın alırken tecrübe çok önemlidir. Fakat bu demek değildir ki ilk kez satın alanlar yanlış seçimler yaparlar. Hayır, eğer bu yazıyı okuduktan sonra alacaksanız asla yanlış yapmayacaksınız, çünkü internetteki birbirinin aynı yazıların aksine biz size doğrudan tecrübelerimizi aktarıyoruz. Dilerseniz ukulele satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri madde madde açıklayalım;

İlk Gördüğünüz Ukuleleyi Satın Almayın

Genelde ilk kez enstrüman alışverişi yapan kişiler, girdikleri ilk mağazada gördükleri enstrümanları orada bulunan görevlilere sorup satın alırlar. Bunu yapmamalısınız. Siz nasıl bir giysi alacağınız zaman o giysinin en kalitelisi ve en ucuzunun nerede olduğunu araştırıp, o mağazaya gidip üstünüze en uygun bedenini bulana kadar arayıp hatta son olarak pazarlık yapıyorsanız, aynı özeni enstrüman satın alırken de göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdir de alacağınız enstrümandan bir süre sonra memnun kalmayabilirsiniz. Ulaşabileceğiniz bütün mağazaları gezin, eğer Erturgut Sanat Merkezi’ne gelecek olursanız, bu yazıda sunulan bilgilerin daha fazlasını edinebilir, ukulelenizi çok uygun fiyatlara bizden de satın alabilirsiniz.

Dişli Akort Burgusu Olan Ukuleleleri Tercih Edin

Akort-Burgularına-Dikkat-Edin

Ukulele çalanların karşılaştıkları en büyük sorunlardan bir tanesi de dişli akort burgusu olmayan ukulelelerdir. Ukulelenin telleri çok kısa olduğu için, dişli akort burgusu olmayan ukulelelerde akort’u tutturmak, akord etmek bir çile haline gelmektedir. Bu yüzden alacağınız ukulelenin akort burgularının dişli olmasına dikkat edin, aksi takdirde ukulele çalabileceğiniz vaktinizi akort etmekle harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Eşik Yüksekliğine Dikkat Edin

Eşik-Yüksekliğine-Dikkat-Edin

Ukulele satın alanların ve çalanların yaşadıkları sorunlardan bir tanesi de, ukulelenin sahip olduğu eşik yüksekliğidir. Eğer bir ukulele de eşik yüksekliği normalinden fazla ise, ukuleleyi çalmak zorlaşır ayrıca sesler normalinden çok daha farklı hatta kötü gelir. Standartlara göre, üst eşiğin (Sapa yakın olan eşik) ve alt eşiğin (gitarın gövdesinin üzerinde olan eşik) olması gereken ölçüleri şu şekildedir;

 • Üst Eşik: 1 cm
 • Alt Eşik: 1.7 cm

Satın Alacağınız Ukuleleyi Mutlaka Deneyin

Satın-Alacağınız-Ukuleleyi-Mutlaka-Deneyin

Eğer daha önce hiç ukulele çalmamış olsanız bile perdelere nasıl basılacağını ve tellere nasıl vurulacağını… kısaca nasıl çalındığını görmüşsünüzdür. Sizden istediğimiz şey nasıl ki giysi alırken deniyorsanız, ukulele satın alırken de o ukuleleyi en azından 1 dakika boyunca çalmayı denemeniz. Bunu yapmanızın size sağlayacağı avantajlar şunlardır;

 • Ukulele de bariz üretim hataları ya da sonradan kazanılmış hasarlar var ise bunu farkedeceksiniz. Eğer ukulelenizi satın almadan önce denemezseniz, o ukuleleye vereceğiniz para boşa gidebilir. Nasıl mı? Eğer o ukulele de, dediğimiz gibi üretim hataları ya da sonradan kazanılmış hasarlar var ise ve siz bunu satın aldıktan bir süre sonra farkettikten sonra, bu paranın iadesini isteyemez ve sorunlu bir ukuleleye sahip olmak zorunda kalırsınız. Fakat o ukuleleyi denerseniz ve o sorunları görebilirseniz, o fiyata daha kaliteli ve sorunsuz bir ukuleleye sahip olup, ukulele öğrenme ve çalma sürecinizi hızlandırabilir, daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.
 • Satın alacağınız ukulele modelinin rahatlık derecesini ölçebileceksiniz. Bir ukulele satın alırken dikkat etmeniz gereken belki de en önemli şey olan “rahatlık” konusunda çok dikkatli olmalısınız. Her ukulele, her insan için rahat olamayabiliyor. Bu rahatlık icra kısmını, duruş pozisyonunu, çalım sürelerini ve performanslarını etkileyen bir etkendir, dolayısı ile en kaliteli ve pahalı ukuleleyi arayıp, satın almak yerine, uygun fiyatlı ama kaliteli ve sizin için en rahat olan ukuleleyi satın almalısınız. Rahatlık aşamasında ise ukuleleyi deneme kısmı devreye giriyor, işte bu yüzden ukulele satın almadan önce mutlaka satın almaya karar verdiğiniz ukuleleyi denemelisiniz.
 • Satın alacağınız ukulelenin size olan uygunluğunu ölçebileceksiniz. Dediğimiz gibi, dünya üzerindeki en pahalı ve kaliteli ukuleleyi de alsanız, size rahat olmadıktan sonra gerçek işlevini size sunamayacaktır. Size hiç de uygun olmayan bir ukuleleyi satın aldığınız takdirde ne siz çalarken rahat olabilirsiniz ne de ukulele, özelliklerini tam performans ile yansıtabilir. Dolayısı ile paranız boşa gitmiş olur.

En Güvenilir ve Kaliteli Ukulele Markaları

En-Güvenilir-ve-Kaliteli-Ukulele-Markaları

En güvenilir ve kaliteli ukulele markaları listemizde bulunacak her markanın, gerçekten çok profesyonel bir geçmişi ve güven veren hizmetleri bulunmaktadır. Bu markaları tercih edecek bir kişi, gönül rahatlığı ile ukulelesini alıp, uzun süreler o ukuleleyi kullanabilecektir. Tabi ki de tarihinde bazı kötü olaylar yaşamış markalar da barınmaktadır fakat bu listede bulunan markalar, dünya üzerinde bulunan en kaliteli, profesyonel ve güzel ukuleleleri üreten, ayrıca bu ukuleleleri güzel bir hizmet ile müzisyene sunan markalardır. Dolayısı ile adını hiç duymadığınız markalar yerine, bu markaları tercih etmeniz, hem psiokolojinize hem de bütçenize rahatlık sağlayacaktır. Sonuçta gidip çok pahalı fakat adını hiç duyurmamış bir ukulele alırsanız, aklınzda sürekli “Acaba bir arıza çıkartacak mı? Param boşa gidecek mi? Başka bir ukulele mi alsaydım?” gibi sorular olacak aynı zamanda ay içerisinde “Keşke daha ucuzunu alsaydım” düşüncesi ile baş başa kalacaksınız. Fakat dediğimiz gibi bu markaları tercih ederseniz aklınızda sadece “İyi ki bu markanın, bu model ukulelesini tercih etmişim, hem çalması bana uygun, hem kaliteli, hem profesyonel hem de bütçeme çok uygun bir ukulele satın aldım, çok rahatım” cümlesi olacaktır. Peki siz bu düşüncelerden hangisini tercih edersiniz? Dilerseniz şimdi dünya üzerinde bulunan en güvenilir, en profesyonel ve kaliteli ukuleleleri üreten markalara bir göz atalım.

 • Ashton
 • Cordoba
 • Gretsch
 • Kala
 • Mahalo
 • Carlos
 • Cort
 • Daddario
 • G. Master
 • Hannabach
 • Ibanez
 • La Bella
 • Manuel Raymond
 • Lag
 • Tama
 • Takamine
 • Rodriguez
 • Schecter
 • Stagg

En-Uygun-Fiyata-Ukulele-Satın-Alma-Rehberi

 

Bugün sizler için en uygun fiyata, sizin için en dorğu ukuleleyi nasıl satın alabileceğiniz konusunda bir yazı hazırlamıştık. Umarız hepiniz bu yazıdan memnun kalmış ve bu yazıyı okuduktan sonra ukulele satın almaya gitmeye hazırlanıyorsunuzdur. Müzikle kalın!

Eğer “Bu yazı bana yetmedi, daha fazla bilgi almak istiyorum” diyorsan, ukulele de bir çeşit gitar olduğu için sizler için daha önce yazmış olduğumuz “Doğru Gitar Seçimi” isimli yazımızı da okuyabilirsin. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.