En Uygun Bas Gitar Nasıl Seçilir?

Bugün sizler için en uygun bas gitarın nasıl seçilebileceği hakkında “En Uygun Bas Gitar Nasıl Seçilir?” isimli bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, bas gitar seçimi yapacağınız zaman, kendinize güvenerek en iyi seçimi yapacağınıza emin olabilirsiniz.

El yapımı bas gitarı izlemek için tıklayınız.

Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz tarafından tescillenmiş bilgilerdir. Dememiz o ki bu yazıda bulunan bütün bilgilere güvenip, uygulayarak test edebilir, kendiniz için de kanıtlayabilirsiniz.

En-Uygun-Bas-Gitar-Nasıl-Seçilir

Bu yazıda bulunan konular şunlardır;
♦ En Uygun Bas Gitar Nasıl Seçilir?
♦ Kaliteli Markaları Bulmak için Araştırmalar Yapın
♦ Seçeceğiniz Bas Gitarı Deneyin

Dilerseniz sizler için en uygun bas gitarın nasıl seçilebilineceği hakkında “En Uygun Bas Gitar Nasıl Seçilir?”  isimli hazırladığımız yazının içeriğine geçelim çünkü bu yazıyı okuduktan sonra, bas gitar seçimi yapacağınız zaman, kendinize güvenerek en iyi seçimi yapacağınıza emin olabileceksiniz.


En Uygun Bas Gitar Nasıl Seçilir?

En uygun bas gitar seçimi için tabi ki de araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu sitede bulunup, şu an bu satırları okuyor olduğunuza göre bilinçli bir alıcı olduğunuza emin olabilirsiniz. Araştırmanın ilk kapısına hoş geldiniz. Biz bu yazıda size araştırmanızın sonuçlarının yakınına geldiğinizde yapmanız gerekenleri önceden söyleyeceğiz ve siz de en doğru seçimi yapacaksınız. Araştırma yapmak, sadece bas gitar alışverişinde ve seçiminde değil, bütün alışverişlerde geçerli olan bir aşamadır. Nasıl ki bir kıyafet alacağınız zaman fiyatlarını, üretiminde kullanılan malzemeleri araştırıyorsanız, bas gitar seçiminde de aynı aşamayı uygulamalı, aynı özen ile kaliteli bir araştırma yapmalısınız. Dilerseniz araştırma yapmanız gerektiğiniz konusunu biraz daha öznelleştirip, konuya bir açıklık getirelim.

Kaliteli Markaları Bulmak için Araştırmalar Yapın

Kaliteli-Markaları-Bulmak-için-Araştırmalar-Yapın

Dediğim gibi, nasıl ki bir giysi, bir yiyecek ya da araba alırken sıkı süreçler içerisinde araştırmalara tabi tutuyorsanız kendinizi, bas gitar için de aynı şekilde, ayrıntılı araştırmalar yapmalısınız. Piyasada 20 bin liraya da bas gitar var, 120 liraya da. Fakat 20 bin liraya almakta bazen gereksiz olabiliyor, 120 liraya almakta. Piyasadaki bütün markaları araştırmaya tabi tutmalı, en uygun fiyata, en kaliteli bas gitarı bulmalısınız. En iyi araştırma yöntemleri şunlardır;

 • Bütün markaların isimlerini çıkartmak.
 • Markaların geçmişlerini ve tecrübe oranlarını öğrenmek.
 • Geçmiş ve tecrübe oranlarına göre bütün markaları sıralamak.
 • En yukarıda kalan 3 markanın bütün bas gitar modellerine bakmak.
 • Bir bütçe belirlemek.
 • Bütçeye göre bu 3 markanın bas gitarlarını bulmak.
 • Bu bas gitarların arasından, müşteriler tarafından en fazla yorum alanlarını bulmak.
 • En az 10 adet bas gitar modeli belirlemek.
 • Bu belirlenen bas gitar modellerini elemek.
 • Belirlediğiniz bas gitarların hepsini müzik marketlerde denemek.
 • Size en rahat gelen bas gitarı satın almak.

Eğer yukarıdaki adımları tek tek izleyerek bir alış veriş yaparsanız, kendiniz için en uygun bas gitarı bulabilirsiniz.

Seçeceğiniz Bas Gitarı Deneyin

Seçeceğiniz-Bas-Gitarı-Deneyin

Seçeceğiniz bas gitarı denemeniz konusunu ayrı bir başlıkta işlemek istedim çünkü bu konu belki de alış veriş sürecinizin en önemli adımı olabilir. Eğer kendiniz rahat gelmeyen bir bas gitarı satın alırsanız hem bas gitar çalamazsınız hem de bas gitardan soğuyabilirsiniz. Bu konuyu gerçekten dikkatli bir şekilde anlamalı, bas gitarınızı bilinçli bir şekilde deneyerek satın almalısınız. Bas gitarınızı denerken dikkat etmeniz gerekenler;

 • Bas gitarın üretiminde kullanılan malzemelerin kaliteli olup olmadığı
 • Bas gitarın klavyesinin, çalarken size rahatlık sunup sunmadığı
 • Bas gitarın gövdesinde veya herhangi bir yeridne herhangi bir arıza veya çatlak söz konusu olup olmadığı
 • Bas gitarın, amfiye bağlanma ve amfiden ses çıkartma sürecinde bir sorun olup olmadığı
[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]