Bir Rock Grubu Nasıl Kurulur?

Bugün sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Bir Rock Grubu Nasıl Kurulur?” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, rahat bir şekilde rock grubu kurabilmeniz için bilmeniz gereken her şeyi bilecek ve istediğiniz her zaman rahat bir şekilde, istediğiniz şarkıyı çalabileceğiniz bir rock grubu kurabileceksiniz. Bu konu hakkında rahatça araştırmalar yaparak, sesinizi rahatça duyurup, istediğiniz kalitede ve tam performansta bir rock grubu kurabileceksiniz.. Dediğimiz gibi bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, öğrencilerimiz ve başarılı grupları tarafından tescillenmiş, profesyonel ve kaliteli bilgilerdir.

Bir-Rock-Grubu-Nasıl-Kurulur

Bu yazıda bulabileceğiniz konular şunlardır:

♦ Bir Rock Grubu Nasıl Kurulur?

♦ Grup Üyelerini Bulmak

♦ Enstrüman Edinmek

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Bir Rock Grubu Nasıl Kurulur?” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladığımız yazımıza geçiş yapıp, kolay yoldan ve profesyonel bir şekilde rock grubu kurabilmek ve rahatça kendinizi duyurabilmek için uygulanılması gereken her araştırmayı ve yöntemi açıklayalım ki siz de rahatça, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman, bu araştırmalar ile bilgiler edinip, performansını son noktaya kadar sunabilen bir rock grubu kurabilin.


Güzel Şarkı Söylemek

Güzel bir rock grubu kurabilmek için uygulamanız gereken çok fazla faktör vardır. Güzel bir rock grubu kurabilmek için bilmeniz ve uygulamanız gereken çok fazla alıştırma, egzersiz ve bilgi mevcuttur. Bunların hepsini kendi kendinize öğrenebilmeniz için uzun yıllar boyunca şarkı söylemeniz, müzik ile uğraşmanız, şarkılar ile iç içe olmanız gerekmektedir fakat biz bu yazıda sizler için bu bilgileri uzun yıllar yerine, 5 dakika içerisinde aktaracağız. Sizin yapmanı gereken tek şey ise bu bilgileri düzenli olarak uygulamak ve yönetmek olacaktır. Eğer bu yazıda bulunan bilgileri iyice anlar, uygulamamanız gerekenlere dikkat edip, uygulamanız gerekenlere dikkat ederseniz, kısa süre içerisinde çok güzel,kaliteli ve başarılı bir rock grubu kurabilirsiniz. Dilerseniz bu bilgileri ve egzersizleri teker teker başlıklar halinde aşağıya yazalım.

Grup Üyelerini Bulmak

Grup-Üyelerini-Bulmak

Grup üyelerini bulmak, tabi ki de rock grubu kurmanın ilk aşamasıdır çünkü grup olabilmeniz için en az 2 kişi olmalısınız. Bu konuda yardım alabileceğiniz bir çok site ve uygulama bulunmaktadır. Dilerseniz sizler için bu site ve uygulamaları yazalım:

Bu konuda size yardımcı olabilecek uygulamalar:

  • Vampr

Bu konuda size yardımcı olabilecek siteler:

  • Müzisyenbul.net
  • Facebook.com
  • Instagram.com

Bu sitelerde bulabileceğiniz sayısız müzisyen bulunmaktadır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken faktörler şunlardır:

  • Grubun geri kalanı ile kafa dengi mi?
  • Grubun hedefleri ile ortak hedefleri var mı?
  • Tarzı, grubun yapmak istediği tarz ile benzer mi?
  • Müzik geçmişi var mı?
  • Müzik yapabiliyor mu?

Enstrüman Edinmek

Enstrüman-Edinmek

Enstrüman edinmek, ülkemizde biraz meşakatli bir konudur. Dolar kurları ile uğraşmak zorunda kaldığımız için müzik aleti satın almak her zaman mümkün olamayabiliyor fakat bunun için de bir çözüm var; Enstrüman kiralamak! Bu konu, yaklaşık 2 senenir gündemde olan bir konudur. Eğer bir konsere çıkacaksanız ve gerçekten kaliteli bir gitara ihtiyacınız var ise, çok kaliteli bir gitarı, az meblalara kiralayabilir, şovunuzu yaptıktan sonra tekrar iade edebilirsiniz.


Eğer grubu oluşturduysanız, gelişiminizi hızlandırabilmek ve grubunuzun değerini arttırabilmek için uygulamanız gereken çok fazla şey var demektir. Biz bu konuda, sizlerin bilgilenmesi ve gelişebilmesi için daha önceden “Müzik Grubu Nasıl Kurulur?” isimli bir yazı hazırlamıştık. Eğer müzik grubunuzu geliştirmek ve kendinizi duyurmak gibi bir niyetiniz var ise, “Müzik Grubu Nasıl Kurulur?” isimli yazımızı mutlaka okumalı ve bilgilenmelisiniz.