Resim Çizim Teknikleri Nasıl Geliştirilir?

Bugün sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Resim Çizim Teknikleri Nasıl Geliştirilir?” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladık.

Derslerimizde göz nasıl çizilir dersini izlemek için tıklayınız.

Bu yazıyı okuduktan sonra, güzel resim çizebilmek için bilmeniz gereken tekniklerin, nasıl geliştirileceği konusunda her şeyi bilecek ve istediğiniz her zaman güzel çizebilmek adına alıştırmalar yaparak, güzel resimler çizebileceksiniz. Dediğimiz gibi bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, öğrencilerimiz ve başarıları tarafından tescillenmiş, profesyonel ve kaliteli bilgilerdir.

Resim-Çizim-Teknikleri-Nasıl-Geliştirilir

Bu yazıda bulabileceğiniz konular şunlardır:

♦ Basit Şekilleri Çizmek

♦ Sürekli Gördüğünüz Şeyleri Çizmek

♦ Gölgelendirme Çalışmaları Yapmak

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Çizim Teknikleri Nasıl Geliştirilir?” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladığımız yazımıza geçiş yapıp, kolay yoldan güzel çizebilmek için kullanılan tekniklerin geliştirilebilmesi için uygulanılması gereken her egzersizi ve yöntemi açıklayalım ki siz de güzel çizebilin.


Resim Çizim Teknikleri Nasıl Geliştirilir?

Güzel çizebilmek için bilmeniz gereken teknikleri geliştirebilmek için ihtiyacınız olan şey aslında uzun sürelerin vermiş olduğu çizim tecrübeleridir fakat resim çizmeye yeni başladıysanız ve bu yazıda bulunan uygulamaları, çalışma yöntemlerini ve egzersizlerini yaparsanız, kısa sürede gerçekten çok kaliteli ve etkili tecrübelere sahip olarak, kısa sürede güzel çizmeyi öğrenebileceksiniz.

Dilerseniz sizler için bu uygulamaları, çalışma yöntemlerini ve egzersizlerini ayrı başlıklar altında inceleyerek devam edelim.

Basit Şekillerle Resim Çizmek

Basit-Şekilleri-Çizmek

Genellikle geometri derslerinde kullanılan şekilleri çizmek, sizi gerçekten çok rahat geliştirecektir. Çizilme süreçleri kolay gözükse bile, çizilmeleri için tek çizgi darbeleri kullanmaya çalıştığınızda birden zorlaştığını görebilirsiniz.

Dolayısıyla, çizim tekniklerinizi geliştirebilmek için basit şekilleri, düzenli olarak tekrar tekrar çizmek, sizin kaleminizi ve bileğinizi güçlendirir.

  • 4 Basit şekil bulunmaktadır. Safir, piramit, kare, dikdörtgen şekillerinin çizilmesi gerçekten kolay ve geliştiricidir.
  • Bu şekilleri çizerken farklı boyutlarda ve kalınlıklarda çizmek, sizin kendinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.
  • Dilerseniz bu çizimleri renklendirerek de çalışabilirsiniz.

Sürekli Gördüğünüz Şeyleri Çizmek

Sürekli-Gördüğünüz-Şeyleri-Çizmek

Sürekli görülen nesnelerin ya da objelerin çizimi, diğerlerine göre daha kolaydır çünkü sürekli gördüğünüz bir şey aklınızda daha fazla yer eder ve bu durum da çiziminize yardımcı olacak bir faktördür.

Dilerseniz, ilk okuldan beri çizdiğinizi, gülen bir yüzü olan güneş çizerek başlayın fakat bu güneşin parladığını gerçekten hissettirin ve etrafındaki şeylerin ısındığını.

Gölgelendirme Çalışmaları Yapmak

Gölgelendirme-Çalışmaları-Yapmak

Gölgelendirme çalışmaları, gerçek hayattan esinlenilerek yapılması gereken en önemli egzersizlerdendir. Nasıl ki gerçek hayatta güneşin vurduğu yönün ters tarafında gölge oluyor ise, çizimlerinizde de bir tarafın gölge olması, o resimi gerçekçi kılan faktörlerdendir.

Yapamadığınızı düşünüyorsanız, çizdiğiniz resmin yanına bir lamba açın, o nesne ya da obje kadar bir nesne koyun ışığın önüne ve gölgesini bu şekilde çizin. Elbet size yardımcı olacak bu yöntem, aynı zamanda unutmamanıza ve gölgelendirmeyi öğrenmenize de yardımcı olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz egzersizleri dilediğiniz her yerden bulabilirsiniz fakat gerçekten uygulamanız gereken bazı egzersizler vardır ki ne yazık ki internette bulamazsınız. Bu egzersizleri uygulamak, uygulamayan birine göre sizi en az 1-2 ay öne atar ve gelişiminizi kolaylaştırır.

Dolayısı ile sizler için hazırladığımız “Güzel Resim Çizmenin Kolay Yolları” isimli yazımızı okumalı ve en önemli ve etkili egzersizleri uygulamalısınız. O egzersizleri buraya kısaca da yazabilirdik fakat sizler için daha önceden hazırladığımız bir yazı olduğu için o yazıyı okumanızı tercih ederiz çünkü o yazıda sadece o konu hakkında bilgilendirmeler mevcut.

Resim çizim tekniklerini daha ayrıntılı ele almak için bizi arayarak yada sosyal medya üzerinden bizi bularak sorularınızı sorabilirsiniz.

Ayrıca resim kurslarımıza katılmak için yada ücretsiz deneme kursumuza randevu almak için bize ulabilirsiniz.

Kurslarımız sınıf dersleri veya birebir özel ders şeklinde yapılmaktadır.

Özel Ders Kursları öğrencinin talep ettiği gün ve saatte öğretmenle birebir olarak tek kişi şeklinde haftada 1 gün 2 ders olacak şekilde yapılmaktadır.

Sınıf Dersi Kursları hafta sonu sınıfı ve hafta içi sınıfı şeklinde yapılmaktadır. Haftada 1 gün 3 ders şeklinde işlenen resim kurslarında sınıfa dahil olabilmek için öncelikle ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Haftaiçi kurslarımız sınıfı çarşamba günleri 19.00’da haftasonu sınıfı ise Cumartesi günleri 13.00’de açılmaktadır. Ön kayıt yaptırmak için lütfen mail atınız.