Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Bateride Notasyon konusunu işleyeceğiz.. Davulların notaları olup olmadığı, birçok kişi tarafından sorulan yaygın bir sorudur. Piyano, klarnet veya saksafon gibi enstrümanları öğrendiğinizde, Do’dan Do’ya kadar değişen bir nota grubu öğrendiğiniz anlaşılmaktadır. Bu notalar, akorlar veya melodiler oluşturmak için birbirleriyle bağlantılı olarak çalışır.

Davulların bu notalara sahip olup olmadığını keşfedeceğiz. Ayrıca, diğer tüm melodik enstrümanlardan farklı olan davulların ne tür notalara sahip olduğunu da göreceğiz. Davulların bu notalara sahip olup olmadığını keşfedeceğiz. Ayrıca, diğer tüm melodik enstrümanlardan farklı olan davulların ne tür notalara sahip olduğunu da göreceğiz.

Bateri Kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bizimle iletişime geçip ücretsiz randevu alın!

Bateride Notasyon Var Mı?

Bateride Notasyon
Bateride Notasyon

Davullar diğer enstrümanlarla aynı melodik notalara sahip değildir. Davullar, bir gamın notalarını takip etmeyen ritmik enstrümanlardır. Yine de okuyabileceğiniz ritmik notaları var. Ancak, farklı davullar, değişen notalara uyacak şekilde ayarlanabilir. Bu, isterseniz bir tomu C notasına ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Bunu pek çok davulcu yapmaz. Bu, özellikle davulcular tom’larını birbirlerine kıyasla belirli aralıklarla akort etmek istediklerinde tercih edecekleri bir yoldu.

Bateri Notalarını ayrıntılı olarak ele aldığımız yazımıza ulaşmak için Buraya Tıklayın..

Bazı davulcular, raf tom’unu ve zemin tom’unu 4. veya 5. aralıklarla ayarlamanın en iyi genel sesi ürettiğine inanır. Diğer davulcular, kendilerine en iyi algılanan sesi almak için tom’larını kulaktan akort etmeyi tercih ederler.

Melodik notalardan yola çıkarak davullara atanan notalara bakalım. Bir davul notasına bakarken, bir vurmalı nota anahtarı, davul müziği okuduğunuzu gösterir. Davul notaları, tüm davullara ve zillere atanmış ritimleri ve notaları içerir .

Tüm notalar tamamen ritmik ve melodik değil. Vurmalı nota anahtarı sadece davul notalarını içermiyor. Ayrıca bongolar, trampet ve yardımcı vurmalı çalgılar gibi diğer vurmalı çalgıları da içerir. Davul notasyonunu okurken, davulların tüm yerleşimlerini bir çubuk çizgisinde hatırlamanın yanı sıra alt bölümlerin birlikte nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir.

Bateride Notasyon
Bateride Notasyon

Davul çalmanın benzersiz yanı, davul notalarını hiç okumadan enstrümanı öğrenip ustalaşabilmenizdir. Ancak, bateri notalarını okuyabilmek, bir şeyler öğrenirken inanılmaz derecede faydalıdır. İyi bilmediğiniz bir şarkıyı çalmanız gerektiğinde de yararlıdır. Şarkı çalarken notaları okumak, tüm parçaları ezberleme ihtiyacınızı ortadan kaldırır.

Ayrıca Erturgut Sanat Merkezine sadece eğitim almak için değil, bizimle muhabbet etmek, konsol oyunlarını oynamak, etkinliklerimize katılmak için de gelebilirsiniz. Özellikle Fifa22’de iyi olduğunuzun düşünüyorsanız sizinle tanışmak ve playstation oynamak için seni heyacanla bekliyoruz.. Bunun için içeri girip Selam!! demen yeterli!

Bateride Notasyon

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Erturgut Sanat Merkezi. Eğlence, müzik, sanat, eğitimi, etkinlik. İçinizde mutlaka birini barındırıyorsanız kapımız size sonuna kadar açık..