Bugün sizlerle birlikte tüm dünyanın hayran olduğu Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayelerini ele alacağız.. Ac/Dc, The Who, Foo Fighters gibi gruplarının isimleri nasıl ortaya çıktığını eminiz bir ara düşünmüşsünüz. Kimisi derin anlamlı, kimisi derin olmasada eğlenceli isim hikayelerini gelin birlikte inceleyelim..

Umarız yazımız sizlerin kuracağız müzik gruplarına ilham verir.. Müzik Grubu Nasıl Kurulur? yazımızı okumak için Buraya Tıklayın.. Müzik Grubu Kurarken Nelere Dikkat Etmeli? yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz..

Pink Floyd

Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayeleri

Tüm dünyaca adı bilinen, en meşhur müzik gruplardan Pink Floyd ismi aslında bir alternatif idi. Grubun ilk adı “Tea Set” ancak başka bir grubun da bu ismi taşıdığı ortaya çıkınca grup adını güncelledi ve ortaya o efsane isim çıktı.. Pink Floyd.. Grubun kurucularından Syd Barrett, grup adının Blues gitaristi Pink Anderson ve Floyd Council’in ön adlarını birleştirerek belirlendiğini açıklamıştır..

The Who

Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayeleri

Grubun ilk adı The Detours idi ancak küçük bir kıvılcım bu ismi tarihten silerek tarihin en önemli gruplarından birinin ismini ortaya çıkardı. The Who isminin ortaya çıkmasında grubunda gitaristi Tete Townshend’in babaannesinin bilmeyerek yada anlamayarak büyük katkısı olmuştur.. İşitme engelli babaannenin duyamadığı her şeye “The Who?” diye sorması işte o kıvılcımı ortaya çıkarmıştır..

Ac/Dc

Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayeleri

Rock n Roll tarihinin en önemli gruplarından Ac/Dc’nin tarihe nakış gibi işlenen isminin ilhamı bir dikiş makinesinden gelmiştir.. Angus ve Malcolm young kardeşler ablalarının dikiş makinesinde gördüğü Ac/Dc harflerinden grup isimlerini belirlemişlerdir.

Daft Punk

Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayeleri

Geçen aylarda dağılan efsane grup Daft Punk’ın ismi aslında bir eleştiri yazısından ortaya çıkmıştır. 1990’lı yıllarda amatör bir kayıt yayınlayan grup bir dergi eleştirisinde eserlerini “a Daft punk” olarak nitelendirilmesini oldukça beğenmiş ve isimlerini Daft Punk koymuşlardır.

Iron Maiden

Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayeleri

Efsane grubun ismi bir işkence aletinden gelmektedir. Grup üyeleri ‘The Man in the Oron Mask’ filminde gördükleri Ortaçağ işkenci aleti Iron Maiden’dan etkilenerek isimlerini belirlemiştir..

Black Sabbath

Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayeleri

Grubun ilk adı ‘Earth’ idi ancak başka bir grubun da bu ismi taşıdığını öğrenilince ismi değiştirme kararı aldılar. Grubun ismi bir korku filmi olan Black Sabbath filminden gelir. İnsanların korkmak için sinemalara para vermesi grup üyelerine ilham olur ve karanlık sinemadan müzik sahnelerine geçer.

Foo Fighters

Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayeleri

Grup üyeleri kendilerini uzun süre tanımlayamamış olmalı ki, ikinci dünya savaşında pilotların tanımlayamadıkları uçan isimlere “foo” demesinden ilham almışlar ve isimlerini Foo Fighters olarak belirlemişlerdir..

Led Zeppelin

Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayeleri

Grup ismi tarihin en büyük hava felaketlerinden biri olan Hindenburg Felaketine atıfta bulunarak belirlenmiştir. Hindenburg Felaketi büyük bir zeplinin havada alev almasıyla sonuçlanan olaydır..

R.E.M

Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayeleri

Grup üyelerinin sözlüğü kurcalarken rastladığı bir kısaltma grubun adını belirlemiştir.. “Rapid Eye Movement Phase of Sleep” Uyku Sırasında Hızlıca Göz Kırpma..

HIM

Ünlü Müzik Gruplarının İsimlerinin Hikayeleri

“His Infernal Majesty” (Şeytani Majesteleri)’nin kısaltmasıdır..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!