Erturgut Sanat ailesi bugün sizler için Ukulele Çalmayı Öğrenmek İçin 5 Neden konusunu ele alacağız.. Ukulele, biraz çeşitlilik arayan bir gitarist olsanız da veya daha önce hiç enstrüman çalmamış olsanız bile, çalmayı öğrenmek için harika bir enstrümandır. Dışardan aşırı gitarın küçük hali gibi gözükse de unutmayın ki Ukulele, kendi içinde bir disiplini olan tamamen farklı bir enstrümandır..

Ukulele Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın ve ücretsiz randevu alın!

Ukulele Çalmayı Öğrenmek İçin 5 Neden

Öğrenmesi Kolay

Ukulele Çalmayı Öğrenmek İçin 5 Neden
Ukulele Çalmayı Öğrenmek İçin 5 Neden

Ukulele’yi öğrenmek, gitar ve mandolin gibi diğer telli çalgılardan daha kolaydır. Onun yumuşak naylon dizeleri parmaklarınızın üzerinde nazikçe dans eder ve gitar yaptığı gibi parmak ağrısı oluşturmaz. Küçük boyut, bilek gerginliğini azaltır çünkü notalara bileğinizi fazla esnetmeden ulaşılabilirsiniz. Ayrıca, yalnızca dört dizeye sahiptir, bu da akor şekillerini ve ölçeklerini öğrenmeyi kolaylaştırır.

Uygun Fiyatlı

Ukulele Çalmayı Öğrenmek İçin 5 Neden
Ukulele Çalmayı Öğrenmek İçin 5 Neden

Bir ukulele satın almak, cüzdanınızı diğer enstrümanların yaptığı gibi zorlamaz. Yaklaşık 100$’a yeni ve güzel bir Ukulele satın alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun farklı vücut ölçüleri (soprano, konser, tenor, bariton) vardır, böylece bütçenize hasar vereceğini düşünmek zorunda kalmazsınız.

Kolay Taşınabilir

Ukulele Çalmayı Öğrenmek İçin 5 Neden

Nihai seyahat enstrümanıdır. Hemen hemen her yere götürebilirsiniz. Arabanızın arkasına atın. Sahile götürün. Bir uçağa getirin. Davulcular ve tubacılardan daha şanslı olduğunuz kesin!

Harika Sesler

Ukulele Çalmayı Öğrenmek İçin 5 Neden

Ukulele, yüzünüzü ve etrafınızdakileri gülümsetecek zengin, sıcak bir sese sahiptir. İster yatak odanızda, ister arkadaşlarınızla bir partide olun, mükemmel bir mod yükselticidir. Ukulele inanılmaz derecede sosyal bir enstrüman çünkü hiç korkutucu değil ve genç ya da yaşlı, müzisyen ya da müzisyen olmayan herkes tarafından çalınabilir. Mutlu, neşeli tonu, oynamayı bir zevk ve herkes için erişilebilir kılıyor.

Şarkılar Ukulele’ye Kolayca Uyarlanır

Ukulele Çalmayı Öğrenmek İçin 5 Neden

Ukulele’de en popüler şarkıları çeşitli türlerde çalabilirsiniz (evet, hatta metal). Ve karmaşık akorları olan şarkılar bile, dört telli enstrümanlar sayesinde çalınmalarını kolaylaştırmak için ukulele’ye indirgenebilir. Gitaristlerler gitar ve Ukulele arasında kolaylıkla geçiş yapabilirler. Gitarda öğrendiğiniz tüm gam ve akor şekilleri ukulelede kullanılabilir, sadece isimleri farklıdır.

Ukulele eğitimine başlamadan önce tabiki de iyi bir Ukulele satın almak isteyeceksiniz. Ukulele ulaşılması oldukça kolay bir enstrümandır ancak iyi ukuleleyi satın almak oldukça zordur. Maalesef Ukulele yerine oyuncak enstrümanları satın alan bir çok kişiye rastlamaktayız. Unutmayın Ukulele ağaçtan yapılan bir enstrümandır. Satın Alma Rehberliğimize ulaşarak enstrüman satın alımı konusunda bizden bilgi alabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezimize sohbet etmek için de bekleriz!