Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Seyahat Ederken Piyano Çalışmak konusunu ele alacağız. Yaz geldi ve tatil moduna girdik. Tatilde yapılabilecek en güzel şeylerden biri de yollara düşmektedir. Peki ya müzik gelişiminiz? İşte bu yazımız tam size göre! Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz..

Seyahat edebileceğiniz çok sayıda piyano klavyesi vardır, özellikle daha küçük olan 61 notalı klavyeler iyi bir alternatif olabilir. Ancak koruyucu bir çantada seyahat etmeleri gerekiyor ve onları el bagajı olarak yanımıza almak zor olurdu. Piyasada göz atmaya değer ve el bagajı olacak kadar küçük olan birkaç “roll-up” piyano var. Ancak bunlar iyi seçenekler olsa da, sıkışık bir yerdeyken yolculuğunuzda bunları kurmak pratik değildir. (Bu, birinci sınıf seyahat ediyorsanız veya bir sıra boş koltuğunuz varsa işe yarayabilir, ancak çoğumuz için durum böyle olmayacak!)

Uçakta, trende veya otobüsteyseniz, klavye kullanmadan ve etrafınızdaki insanları çıldırtmadan verimli bir şekilde pratik yapmanın birkaç yolu vardır. Gelin birlikte bu yolları inceleyelim.

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz.

Seyahat Ederken Piyano Çalışmak

Çalıştığınız Parçayı Dinleyin

Seyahat Ederken Piyano Çalışmak
Seyahat Ederken Piyano Çalışmak

Bu muhtemelen yapılacak en kolay şeydir. Parçayı birkaç kez dinlemek için kulaklıklarınızı kullanın. Profesyonel bir kaydı dinleyebilir ve ardından daha önce kendi yaptığınız bir kaydı dinleyebilir ve performansları karşılaştırabilirsiniz. Kendi performansınıza dahil etmek için profesyonel performanstan bazı fikirler alıp alamayacağınıza bakın.

Kendinizi Parçayı Çalarken Düşünün

Seyahat Ederken Piyano Çalışmak
Seyahat Ederken Piyano Çalışmak

Bu yapılacak güçlü bir şey, olimpik sporcular bunu yapmakla ünlüdür. Gözlerini kapatırlar, bir tür meditasyona girerler ve kendilerini, kasları seğirecek kadar detaylı bir şekilde spor yaparken görürler. Bunu piyano çalarken yapabilirsiniz. Muazzam bir konsantrasyon gerektirir ve pratik yaparak geliştirebileceğiniz bir beceridir. Odaklanmayı sürdürebilirseniz, büyük faydaları vardır.. Adeta piyano üzerinde yapmışsınız gibi hayal edebilirsiniz..

Taşınabilir MIDI Klavyeye Yatırım Yapın

Seyahat Ederken Piyano Çalışmak
Seyahat Ederken Piyano Çalışmak

Bir midi klavye, seyahat ederken pratik yapmak için ideal bir öğedir. Bilgisayarınıza bağlandıktan sonra hemen hemen her yerde piyano çalmanıza izin verecekler ve oldukça uygun fiyatlılar. KORG microKEY Air ve microKEY 2 serisi, örneğin 70 € ile 100 € arasında değişir ve karmaşık akorlar ve hızlı cümleler için iyi bir şekilde donatıldıkları için mükemmel çalma hissi sağlar.

Gezginlere tavsiyemiz: 👍🏼KORG microKEY Air 25

  • Ekonomik
  • çok kompakt
  • İyi özerklik
  • Bluetooth bağlantısı
  • iPad ve iPhone ile uyumlu

Masanızda Piyano Çaldığınızı Hayal Edin

Seyahat Ederken Piyano Çalışmak

Diyelim ki içinde bazı zor sol el kalıpları olan bir piyano parçası öğreniyorsunuz. Ve piyanoda sol el notalarını okumakta zorlanıyorsanız. İşi açılır masanızda yapabilirsiniz, ancak çevrenizdeki insanları rahatsız etme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Önünüzde bir piyano olduğunu hayal edin ve parmaklarınızı masada dans ettirin. Emin olun hiç çalışmamaktan daha iyidir!

İyi Otellerde Piyano Vardır

Seyahat Ederken Piyano Çalışmak

Bir otele giriş yaptığınızda, kullanabileceğiniz bir piyanosu olup olmadığını sorabilirsiniz. Bir kez orada olduğunuzda, kimsenin sizi rahatsız etme ihtimali yoktur. Bazı otellerin lobisinde, bazılarının yemek odasında ve bazılarının özel etkinlik odasında piyano bulunur. Bununla birlikte, ciddi uygulamalar için boş bir etkinlik odası en verimli olanıdır ve gerçekten piyano çalmaya odaklanabilirsiniz.

Üst düzey otellerin en iyi odalarının bazılarında piyano bulunur. Bunu yapamıyorsanız, bir resepsiyon görevlisine piyanolu bir odayı birkaç dakika kullanıp kullanamayacağınızı sorabilirsiniz. Bir kez orada olduğunuzda unutacaklar ve bir saatlik pratik yapabilirsiniz. Bu biraz uzak bir ihtimal ama her zaman denemeye değer.

Stüdyo Kiralamak

Seyahat Ederken Piyano Çalışmak

Çoğu büyük şehirde (ve daha küçük kasabalarda) saatlik kiralayabileceğiniz uygulama odaları ve kayıt stüdyoları vardır. İstanbul, İzmir, Paris, vb. hepsinde var. Google’a müzik stüdyoları yazarsanız ve olacağınız yerin adını eklerseniz, mutlaka bir şeyler bulacaksınız.

İzlenecek başka bir yol da sanat merkezleridir. Bizim gibi çoğu sanat kurum öğrencileri için uygulama odalarına sahiptir. Boşlarsa, kısa sürede size bir veya iki saatliğine bir tane kiralamaktan memnuniyet duyabilirler. Bunları önceden çevrimiçi olarak rezerve edebilirsiniz, böylece bunu seyahatinizden önce planlayabilirsiniz. Ayrıca şehir dışından İzmir’e geldiyseniz çalışma yapmanız için tüm uygulama sınıflarımızı kullanabilirsiniz!

Havaya Girin!

Seyahat Ederken Piyano Çalışmak

Seyahatinizin amacı ne olursa olsun, bir konserde çalmak için kendinize yer ayırmayı düşünün! Kafanızı müzik alanında tutar ve repertuarınızı hazırlamanız için iyi bir neden olabilir. Yani, seyahate çıkmadan önce ve pratik yapamayacağınız için puanlarınızı almanın bir anlamı olmadığını düşünün… Tekrar düşünün! Daha fazla bahane yok! Unutmayın müzik gelişimi çalışmayla doğru orantılıdır!