Erturgut Sanat olarak bugün sizlerle Rock İçin En İyi 5 Baget markasını inceleyeceğiz.. Daha önce sizler için baget seçimi ve türleri hakkında ayrıntılı bir yazı paylaşmıştık, bu yazımızda sadece rock müziği üzerinde yoğunlaşarak bagetleri inceleyeceğiz.

Her müzik türü kendine uygun enstrüman ve aksesuarlara ihtiyaç duyar. Örneğin pena, gitarda yaptığınız müzik türüne uygun bir pena belirlemelisiniz zira bu tonunuzu belirleyen ana unsurdur. Bu durum bateri çalımında baget için de geçerlidir. Listemizde yer verdiğimiz baget markalarını bateristlerin kullanımını ve dünya forumlarında en iyi puan alan bagetleri baz alarak belirledik. Unutmayın, kendinize en uygun bageti tavsiyeden ziyade tecrübe ile belirleyebilirsiniz.. Gelin birlikte listemizi inceleyelim.

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Rock İçin En İyi 5 Baget

Kalınlık, yoğunluk, malzeme ve diğer özellikler bakımından farklılık gösteren çok çeşitli Baget Türleri vardır. Bu tür özelliklerin davullarınızın sesi ve performansı üzerinde ciddi bir etkisi vardır, bu da onların zaman zaman daha iyi veya daha kötü ses çıkarmasını sağlar. Bu bağlamda markalardan ziyade bu özelliklere dikkat etmeniz rock müziğe uygun bagetler seçmenizi kolaylaştıracaktır..

Vic Firth American Classic 5A

Rock Müzik İçin En İyi 5 Baget

American Classic by Vic Firth, muhtemelen dünyanın en çok övülen bagetidir. Bu durum rock müzik için de geçerlidir, American Classic 5B çoğu rock davulcusu için ideal çeşittir. En ağır bagetlerden biri olan American Classic 5B, söz konusu ağırlığına rağmen muhteşem bir kıvraklık da sağlar. Kısacası bagetteki denge en üst düzeydedir..

Önünüzde çok fazla seçenek varsa ve bir türlü karar veremiyorsanız kesinlikle tavsiyemiz olan baget American Classic 5B.. Birçok davulcu (profesyoneller dahil) için bu baget, konser ekipmanlarının önemli bir parçasıdır. Ayrıca, özellikle kalitesi göz önüne alındığında fiyatı da çok uygun.

Vater Chad Smith’s Funk Blaster

Rock Müzik İçin En İyi 5 Baget

Red Hot Chili Peppers’ın efsanevi bateristi Vater Chad’ın signature bageti özellikle Punk ve Red Hot Chili Peepers severler için harika bir baget seçeneği.. Red Hot’ın basit ritimlerine olağan üstü bir yaratıcılık katarak oluşturulan ritimleri elde etmenin önemli bir unsuru hiç şüphe yok ki baget özellikleridir.

Funk Blaster 5B bagetlerden daha kalındır. Yani kaya gibi sağlam bir davul ritmi oluşturmak için daha da fazla güç üretirler. Özel olarak tasarlanmış konik uç, Chili Pepper müziği ve diğer ağır rock çalma için gereken yoğunluğu yaratmak için idealdir.

Zildjian Dave Grohl Artist Series

Rock Müzik İçin En İyi 5 Baget

Nirvana ve Foo Fighters tarzı davul tonuna hayransanız bu baget tam sizlik zira bu grupların bateristi Dave Grohl’ın signature bageti serisi ile karşı karşıyasınız..

Söz konusu baget diğer bagetlere göre biraz daha uzundur, bu daha büyük rock tarzı davul setlerini daha az çabayla çalmayı sağlar. Uzun davul seansları, provalar ve konserler için harika bir özellik.

Vic Firth American Classic Extreme 5A

Rock Müzik İçin En İyi 5 Baget

5A bagetler, 5B bagetlerden çok daha hafiftir. Bu çalışta rahatlık sağlasa da daha fazla güç harcayacağınız anlamına da gelmektedir.. Aynı zamanda daha hafif olması kontrol edilebilirliği ve hızı da arttığı için rock müzik için muhteşem bir avantaj sağlar.

Başlangıç aşamasında en çok kullanılan bagetlerden biri olan Vic Firth American Classic 5A ile sizler de harika rock tonlarınızı oluşturabilirsiniz..

Promark Japanese Shira Kashi White Oak 747

Rock Müzik İçin En İyi 5 Baget

En iyi rock bagetler listemizdeki son sbaget, dünyanın en büyük davulcularının ilk 10 listesinde düzenli olarak bulacağınız bir davul ustası olan Neil Peart tarafından onaylanmıştır. Ancak bu bageti harika yapan sadece Neil Peart’ın onayı değildir. Bagetin hammaddesi olan beyaz meşe, daha küçük bir baget boyutunda bile büyük miktarda güç, dayanıklılık yaratan süper sert, yoğun bir ağaçtır. Ağacın bu karakteri aynı şekilde ortaya çıkardığı bateri tonunda da görülmektedir..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!