Bugün sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Güzel Resim Çizmenin Kolay Yolları” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladık.

Resim Çizebilmek

Bu yazıyı okuduktan sonra, güzel resim çizebilmek için bilmeniz gereken her şeyi bilecek ve istediğiniz her zaman güzel çizebilmek adına alıştırmalar yaparak, güzel çizebileceksiniz. Dediğimiz gibi bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, öğrencilerimiz ve başarıları tarafından tescillenmiş, profesyonel ve kaliteli bilgilerdir.

Kısa sürede resim çizme konusunu ele aldığımız videomuzu izlemek için tıklayınız.

Güzel-Resim-Çizmenin-Kolay-Yolları

Bu yazıda bulabileceğiniz konular şunlardır:

  • Gördüğünü Çizmek
  • Karalama Çalışmaları Yapmak
  • Hayal Gücünü Kullanarak Çizmek

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Güzel Resim Çizmenin Kolay Yolları” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladığımız yazımıza geçiş yapıp, kolay yoldan güzel çizebilmek için uygulanılması gereken her egzersizi ve yöntemi açıklayalım ki siz de güzel eserler çizebilin.


Güzel resim çizebilmek için ihtiyacınız olan şey aslında uzun sürelerin vermiş olduğu çizim tecrübeleridir fakat çizmeye yeni başladıysanız ve bu yazıda bulunan uygulamaları, çalışma yöntemlerini ve egzersizlerini yaparsanız, kısa sürede gerçekten çok kaliteli ve etkili tecrübelere sahip olarak, kısa sürede güzel çizmeyi öğrenebileceksiniz.

Dilerseniz sizler için bu uygulamaları, çalışma yöntemlerini ve egzersizlerini ayrı başlıklar altında inceleyerek devam edelim.

Gördüğünüz Resimi Çizmek

Gördüğünü-Çizmek

Gördüğünüzü çizmek, sizin hem bakış açılarınızı hem de çizim yeteneğinizi geliştirebilecek bir egzersizdir. Öncelikle kolay ve herkesin çizebileceği objeler ile başlayın. Eğer direk zor bir objeden başlarsanız hem o objeyi çizemeyebilirsiniz hem de hayal kırıklığı ile birlikte bir sıkılma durumu meydana gelebilir.

Eğer kolay onjeleri gerçekten çok kısa bir sürede, kolay bir şekilde çizebiliyorsanız, o zaman objelerin çizim sürecinin daha zor olduğu aşamalara geçerek daha komplike objeleri çizmeye başlayabilirsiniz. Bu alıştırmayı yapmak dediğimiz gibi gördüğünüz her şeyi çizebilmenize olanak sağlar ki bir ressamın isteyebileceği şeylerden biridir bu.

Eğer gördüğü her şeyi çizebiliyorsa, aklındakileri de çizebilir. Eğer bir şeyi çizmekte zorluk yaşıyorsa, o durum ressamın canını sıkar ve öğrenene kadar meşgul olur. Dolayısı ile gördüğünüzü çizerek, uzun süreli alıştırmalar yapabilirsiniz.

Örneğin; otobüste giderken, otobüsün içinde sabit duran demirler ve otobüsün iskeletini çizebilirsiniz. Ya da bir arkadaşınızı beklerken, beklediğiniz mekanın sabit olan yerlerini ya da sabit duran insanları çizebilirsiniz.

Bunu yaparak hem resim için bir şeyler yapmış olursunuz, hem vaktinizi değerlendirmiş olursunuz hem de yeteneklerinize büyük katkılarda bulunmuş olursunuz.

Karalama Resim Çalışmaları Yapmak

Karalama-Çalışmaları-Yapmak

Karalama çalışmaları, çoğu ressam tarafından çok geliştirici bir yöntem olarak görülmese de, teknik kullanılmamasa bile, bilek hareketlerini, parmak kaslarını geliştiren bir çalışmadır.

Aynı zamanda çizilmeyen her zaman, çizmeyi biraz daha geriye götürdüğü için, uygulanan karalama çalışmaları sizin elinizi sıcak tutar ve resimden hiç bir zaman uzaklaşmanıza izin vermez. Nasıl ki bir spordu, antrenmandan önce koşuyor, vücudunu ısındırıyor ise, sizin için de kara kalem çalışmaları yapmak bir ısınma çeşididir.

Sporcunun antrenman saati bellidir fakat sizin ne zaman güzel bir eser çıkartacağınız ya da ilhamın geldiğini hissedebileceğiniz ne yazık ki belli değildir, dolayısı ile yaşantınız boyunca sürekli ısınıyor ve öğreniyor olmalısınız. Eğer bir hafta bile duraksarsanız, kaleminizi elinize aldığınızda, elinizin eskisi kadar kuvvetli olmadığını ve çizmeye uzak kaldığını hissedersiniz.