Erturgut Sanat olarak bugünkü yazımızında bateristlerin en büyük dertlerinden biri olan bir konuyu ele alacağız.. Bugünkü konumuz Rahatsızlık Vermeden Bateri Çalışmak. Bir dairede yaşıyorsanız, yeni doğmuş bir bebeğiniz varsa veya yaşlı bir ebeveyne bakıyorsanız, bateri çalarken çıkan yüksek gürültüyü yönetmek bir önceliktir.

Çocuğunuzun müzik çalışmalarında başarılı olmasını istiyorsunuz. Ve tutarlı uygulama önemli bir parçasıdır. Peki, bir ebeveyn ne yapmalı? İyi bir komşu olmak, iyi bir müzisyen olmak ve iyi bir ebeveyn olmak arasında seçim yapmak zorunda kaldığınızı düşünüyorsanız, bulabileceğiniz bir orta yol var.

Bazı dikkatli planlama ve farkındalık ile, komşularınızı ve ailenizi mutlu edebilir, ancak çocuğunuza ya da kendinize huzurunuzu bozmadan pratikleri uygulamak için ihtiyaç duyduğunuz şeyi verebilirsiniz.

Bu nedenle bugünkü yazımızda bateri çalarken insanları rahatsız etmemek için dikkat etmeniz gereken birkaç şeyi sıraladık. Hazır mısınız? O halde başlayalım…

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için bize ulaşıp randevu almanız yeterli..

Rahatsızlık Vermeden Bateri Çalışmanın Yolları

Teknolojiye Güvenin

Rahatsızlık Vermeden Bateri Çalışmak

Birçok cihaz dahili kulaklık jakları ile birlikte gelir. Bunlar, sizin ya da çocuğunuzun elektronik baterisini doğrudan bir amplifikatöre takmasına ve sesi bir çift kulaklıkla izlemesine izin verir. Böylece bateriyi kimseyi rahatsız etmeden istediğiniz kadar çalabilirsiniz. Ne yazık ki, bu seçenek yalnızca elektronik baterilerle sınırlıdır. 

Siz ya da çocuğunuz akustik bir davul çalıyorsanız, kulaklık jakları uygun bir seçenek değildir. Enstrümanınıza bağlı olarak, diğer ses sönümleme yöntemlerini örneğin davul susturucularını kullanabilirsiniz. 

Planlamanızı İyi Yapın

Rahatsızlık Vermeden Bateri Çalışmak

Sizin ya da çocuğunuzun müziğini çalışma saatlerini gün içindeki belirli bir aralıkta tutarsanız, çok fazla sorun yaşamamalısınız. Çoğu dairenin kira sözleşmesinde listelenen zorunlu “sessiz saatler” vardır, bu nedenle uygulama rutinini planlamadan önce buna bir göz atın. Komşularınızla arkadaş canlısı iseniz, onlara ulaşın ve mümkün olduğunca uzlaşmacı olun.

Bir sonraki kapı komşunuz mezarlık vardiyasında çalışıyorsa, çocuğunuzu uyumaya çalışırken çalmaya teşvik etmek muhtemelen iyi bir fikir değildir. Çoğu durumda, komşular çocuğunuzun hayatında müziğin önemini anlayacaktır. 

Doğru Odada Çalışın

Rahatsızlık Vermeden Bateri Çalışmak

Bir apartman dairesinde pratik yapmak söz konusu olduğunda, nerede pratik yapacağınıza karar vermeden önce oda düzenlerini düşünün. Oturma odanız yan komşunuzun yatak odasına bitişikse, gece veya sabahın erken saatlerinde pratik yapmak için en iyi yer olmayabilir.

İdeal olarak, pratik yaptığınız oda komşularla herhangi bir duvar paylaşmaz. Eğer bir şarkıcıysanız, yüksek döşemeli bir oda, hatta büyük bir gömme dolap seçin. Bu şekilde komşularınızı rahatsız etme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan özgürce şarkı söyleyebilirsiniz. Aynı şey tabi ki yüksek oktavlı bir enstrüman olan davulda da geçerlidir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.