Erturgut Sanat olarak bugün sizler için Piyanoda Sel Eli Geliştirmek konunusu ele alacağız.. Piyano çalarken sol elinizin sağ elinizden daha zayıf olduğunu ve sizi geride tuttuğunu hissediyor musunuz? Hepimizin baskın bir eli var ve çoğumuz için sağ el. Ancak araştırmalar, sol elini kullanan oyuncularda bile sağ elin hala daha yüksek düzeyde motor kontrolü gösterdiğini göstermiştir!

Uygulamamızda çeşitli nedenlerle sol el genellikle ihmal edilir. Kulağımız sağ ele o kadar odaklanmış olabilir ki sol tarafta olup bitenleri her zaman dikkatle dinlemiyoruz. Dinlemeye çalışsak bile sol elimizin kontrollü bir şekilde çalıp çalmadığını işitebildiğimizden emin olamayız. Belki düzensiz çalıyoruz ya da bazı notaları kaçırıyoruz, neyin yanlış olduğunu tam olarak bulamıyoruz, ancak bir şeylerin yanlış olduğunu biliyoruz. 

Piyano Kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz..

Piyanoda Sol Ele Odaklanmak

Piyanoda Sol Eli Geliştirmek

Sol eli tek başına çalışmak elbette bir seçenek ve yine de düzenli olarak yapmanızı önerdiğimiz bir şey. Ancak bu çalışmalarımıza bize sağ elimizi eklediğimizde gerçekte neler olduğunu göstermez. Piyanistlik gelişim için güvenli bir sol el tekniği şarttır ve özel egzersizler ile çalışmalar çok faydalı olabilir. Sadece ritmi korumaktan ve nüanslarla ritmik, anlamlı bir şekilde çalmaktan artık tek başına sorumlu olan sol elimizi dinliyoruz. Bu sol elimizi geliştirmek için harika bir yöntem

Sol elinizi geliştirmek için sizler için harika bir kaynak önereceğiz. Kaynağa ulaşmak için Buraya Tıklayın.. Herman Berens’in bu çalışması sol elinizi geliştirmenizde yardımcı olacaktır. Unutmayın herhangi bir egzersizde veya gerçekten herhangi bir pratikte önemli olan onu nasıl yaptığınızdır!

Tek Başına Sol Eli Ve Sağ Eli Çalışmak

Piyanoda Sol Eli Geliştirmek

Aslına bakılırsa tek başına bir elin egzersizi yapmak tartışmalı bir konudur. Kimi metotlara göre el koordinasyonunu geliştirmek için kesinlikle iki elin birden çalışılması gerekmektedir. Bu görüştü haklılık payı yok diyemeyiz. Bize göre iki yöntemi de deneyin ve sizi en iyi geliştiren yönteme yönelin.

Eğer iki el birden çalışmak sol elinizi yada sağ elinizi geliştiriyorsa kesinlikle buna devam edin, ancak sol eliniz yada sağ eliniz daha geride kalıyorsa tek el üzerinde egzersiz yapmayı denemek size bir şey kaybettirmez.

UNUTMAYIN!! Sol elinizi ya da sağ elinizin gelişimin iki el koordinasyonlu çalışmalarınızda görebilirsiniz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz..