Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Daha Verimli Piyano Çalışmak İçin 7 İpucunu sizler için ele alacağız.. Piyanoda egzersize vakit ayırmak kadar önemli olan yegane unsur piyano çalışmalarınızın verimli olmasını sağlamaktır. Sizler için çeşitli metotlardan ve yayınlardan derlediğimiz ipuçlarını inleceleme vakti..

İpuçlarını incelerken aklınıza takılan soru işaretlerini gidermek için direk bize ulaşabilirsiniz.. Ayrıca Piyano Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın. Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Piyano Çalışmak İçin 7 İpucu

Her Çalışma İçin Belirli Bir Hedef Belirleyin

Daha Verimli Piyano Çalışmak İçin 7 İpucu

Neyi başarmak istediğinize karar verin ve bunu ölçebileceğiniz bir şey haline getirin. Sonuca odaklanarak oraya daha çabuk ulaşırsınız ve bu çok daha tatmin edicidir. Parmak aralığı, hız gibi teknik veya fiziksel bir yeteneği geliştirmek istiyorsanız, o zaman beş özel arpej ve gamı ​​yakalamayı hedefleyin. Piyano Kursları, belirli, ölçülebilir hedefleri belirlemeyi çok daha kolaylaştırır.

Alternatif olarak, zorlu bir bölümü kırmak için can atıyorsanız, amacınız onu hatasız on kez eksiksiz çalabilmek olabilir.

Dikkat Dağıtıcı Unsurları Ortadan Kaldırın

Daha Verimli Piyano Çalışmak İçin 7 İpucu

Dikkat dağıtıcılar her yerden geliyor. Bu kaçınılmazdır, ancak bu konuda bir şeyler yapabilirsiniz . Ailenizden veya arkadaşlarınızdan önümüzdeki yarım saat boyunca sizinle iletişim kurmamasını isteyin. Sadece salonda pratik yapabiliyorsanız, yalnız olduğunuzda pratik yaptığınızdan emin olun ve TV’yi duyamıyorsanız bile kapatın. Hareketli görüntülerin dikkat dağıtıcı olmadığını düşünebilirsiniz, ancak uygulamanızın kalitesini düşürmek için bilinçaltınızdan yeterince dikkat çekiyorlar.

En büyük suçlu telefonunuzdur. Bir bildirim bir an için dikkatinizi dağıtmaya yetebilir. Telefonunuzu sessize alın. Daha da iyisi, başka bir odada bırakın. 

Egzersizi Bir Antrenman Gibi Yapılandırın

Daha Verimli Piyano Çalışmak İçin 7 İpucu

Koşu ayakkabılarınızı giyip hemen koşmaya başlamaz veya bir spor salonuna gidip en ağır ağırlıkları almazsınız. Piyano da farklı değil. Sadece beyin fonksiyonlarını büyük ölçüde iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda her bir eldeki parmakları hareket ettirmek için kullanılan 34 kas ve 123 bağ için fiziksel bir egzersizdir. Enstrüman pratiğini de aynı zihniyetle ele almanız gerekir.

Bileklerinizi gevşetin ve parmaklarınızı esneme ve el egzersizleriyle ısıtın. Ardından gamlar, doğaçlama ya da sizin için en uygun olanı ile koordinasyonunuzu ısıtın. Sadece sıcak ve hazır olduğunuzda zorlu yeni kavramlara veya sorunlu bölümleri düzeltmeye başlayın.

Yanlışa Alışmadan Müdahale Edin

Daha Verimli Piyano Çalışmak İçin 7 İpucu

İlk seferde kimse doğru yapamıyor ama yine de zor bir kısımla karşılaştığımızda bu durum herkes için can sıkıcı oluyor. Bir sonraki bölüme geçme dürtüsüne direnin, kötü alışkanlıklar oluşmadan hemen düzeltin . En iyi ( bilimsel olarak test edilmiş ) yöntem, kafanızdaki sesin sizi sorunlu bir alan hakkında uyarmasını ve oraya geçmeden önce durmasını içerir. 

Çalışın, pratik yapın ve yalnızca doğru yaptığınızda devam edin.

Çalışma Tekniklerinizi Çeşitlendirin

Daha Verimli Piyano Çalışmak İçin 7 İpucu

Her seferinde aynı bölümü, aynı tekniği, aynı şekilde çalışırsanız ilerlemeniz yavaşlar ve piyano çalışmak bir angarya haline gelir. Bununla savaşabilir ve alternatif uygulama teknikleri ile bir platoya çarpmaktan kaçınabilirsiniz. Her yeni teknik başlangıçta zor olabilir, ancak bu şekilde çalışmak o teknikleri taze tutar ve hızlı bir gelişme sağlar.

Tutarlı Geri Bildirim

Daha Verimli Piyano Çalışmak İçin 7 İpucu

Pek çok öğrencinin karşılaştığı bir sorun, onlara doğru oynayıp oynamadıklarını söylemek için geri bildirim almadan pratik yapmalarıdır. İnsanların arka planda pratik yaptığınızı duyması yeterince zordur, ancak bir arkadaşınızdan dikkatle dinlemesini ve her hatada sizi durdurmasını isteyebilirsiniz.. Bunun için biraz sabırlı arkadaşlarınız tercih etmeniz sağlıklı olacaktır :)

Kendinizi Ödüllendirin

Daha Verimli Piyano Çalışmak İçin 7 İpucu

Başlangıçta belirlediğiniz hedefi hatırlıyor musunuz? Çalışın, sonra kendinizi ödüllendirin. Psikolojik araştırmalar bize bu “olumlu pekiştirmenin” öğrenme ve iyi alışkanlıklar geliştirmede hataları cezalandırmaktan (“olumsuz pekiştirme”) çok daha iyi olduğunu söylüyor. Bu yüzden çalışmanız iyi gitmediğinde kendinize yüklenmeyin. Sakin olun ve hedefinize ulaşana kadar devam edin.

Hangi ödülü seçtiğiniz önemli değil. En sevdiğiniz aktivitenin bir bölümü veya çerez kadar basit bir şey. Ne kadar küçük olursa olsun, daha güçlü sinirsel yollar oluşturmaya ve her küçük gelişmeden elde edilen başarı hissini güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz..