Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Piyano İçin En İyi Disney Şarkıları konusunu ele alacağız.. Disney şarkıları yeni başlayan piyanistler için klasik bir seçimdir. Farklı tarz ve türlerde piyano çalmayı öğrenecek çok sayıda ünlü Disney şarkısı var. En ünlü Disney şarkılarından bazılarını birlikte öğrenebiliriz! Otantik ve doğru notalara erişiminiz olması, müziğin doğru bir versiyonunu öğrenmeniz anlamına gelir. Disney piyano şarkıları listemize göz atın ve bugün favorilerinizi çalmaya başlayın!

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Disney Şarkılarının Tipik Piyano Özellikleri

Easy Disney piyano şarkılarının genellikle birkaç ortak özelliği vardır. Bu şarkılar genellikle şunları içerir:

 • Canlandırıcı ve ilham verici güçlü, ikonik melodiler
 • Zamansız ve son derece etkili olan nispeten basit akor ilerlemeleri
 • Farklı nesillere uygun lirik içerik
 • Solo piyano performansına iyi uyarlanmış oldukça standart enstrümantasyon

Piyano İçin En İyi Disney Şarkıları

Güzel ve Çirkin

Piyano İçin En İyi Disney Şarkıları
Piyano İçin En İyi Disney Şarkıları

Güzel ve Çirkin, klasik Disney hitlerinden biridir ve Disney serisinin bir parçasıdır. Beauty and the Beast versiyonu, C majör anahtarında yer alır ve yeni başlayan piyanistler için mükemmel bir seçimdir. 

Güzel ve Çirkin çalışarak, temel akor taslağı ve basit bir ilerleme gibi değerli beceriler geliştireceksiniz. Bu şarkı elbette anında tanınabilir ve Disney repertuarınıza harika bir ektir!

Güzel ve Çirkin öğrenmek için ipuçları

 • Şarkı 4/4 ölçüde ve C majör anahtarındadır. Bu, her ölçüde dört vuruş olduğu ve melodinin piyanodaki tüm beyaz tuşları kullandığı anlamına gelir.
 • En sonundaki Si akoruna dikkat edin! Anahtarın biraz dışında ve biraz şok edici olabilir.
 • Melodide arpejler veya melodik olarak çalınan akorlar bulunur. Bu rakamlar standart ölçeklerden biraz daha geniş bir erişime sahiptir. Öyleyse ellerinizi hazırlayın!

Mary Poppins

Piyano İçin En İyi Disney Şarkıları
Piyano İçin En İyi Disney Şarkıları

En eski Disney filmlerinden biri olan Mary Poppins, o zamanlar tüm zamanların en yüksek hasılat yapan Disney filmiydi. Film, En İyi Orijinal Müzik dalında Akademi ödülünü kazandı ve En İyi Orijinal Şarkı dalında “Chim Chim Cher-ee” adlı şarkı kazandı. 

Bu şarkının Skoove versiyonu D minör anahtarındadır. Bu, şarkının anahtar imzasında bir B dairesi içerdiği anlamına gelir. Ayrıca piyanoda daha gelişmiş akorlar olan ikincil bir baskın içerir..

“Chim Chim Cher-ee”yi öğrenmek için ipuçları

 • Bu şarkı, genellikle “Chim Chim Cher-ee” gibi minör anahtar şarkılarda bulunan klasik bir azalan sol el bölümü ile açılır.
 • Şarkı 3/4 ölçüdür, bu nedenle üçlü sayma ve hissetme ölçümleri yapın.
 • D minör ölçeğini öğrenmek, melodide ustalaşmanıza yardımcı olacaktır.

The Muppets

Piyano İçin En İyi Disney Şarkıları
Piyano İçin En İyi Disney Şarkıları

Başlangıçta bir Disney hiti olmasa da, Disney The Muppets’i satın aldı ve o zamandan beri birkaç Muppet filmi üretti. 

Muppets teması, diğer daha geleneksel Disney stüdyolarının müziğinden daha gelişmiş armonilere sahiptir. Ancak, piyano öğretmeniniz ile bu eğlenceli ve kolay şarkıda ustalaşmakta sorun yaşamayacaksınız. Bize ulaşın birlikte çalmaya başlayalım!!

“The Muppets”ı öğrenmek için ipuçları

 • Bu melodi, bazı “rastlantılar” veya tam olarak Do majör anahtarında olmayan notalar içeriyor. Bu “dış” notların sizi korkutmasına izin vermeyin! Tam olarak nasıl ses çıkarmaları gerekiyorsa öyle ses çıkarıyorlar.
 • Sol el kısmını olabildiğince çabuk ezberlemeye çalışın. Bu, daha zor olan sağ el melodisinde ustalaşmak için beyin gücünüzü açacaktır.
 • C majör ölçeğini öğrenmek, melodide daha hızlı ustalaşmanıza yardımcı olacaktır.

Karayip Korsanları

Piyano İçin En İyi Disney Şarkıları

Disney’in Karayip Korsanları, Disney Parks’taki orijinal Karayip Korsanları cazibesine dayanan büyük bir hit oldu. Disney filmi, Hans Zimmer’ın orijinal müziğini içerir ve piyanoda çalmak için harika bir temadır. 

Karayip Korsanları D minör anahtarında 3/4 ölçülüdür. Akor ilerlemesi, iki ana bölümle nispeten basittir. Tüm akorlar anahtara diyatoniktir, yani D minör anahtarının dışında akor yoktur. Bu, birçok Disney şarkısının yanı sıra pop müziğin de ortak bir özelliğidir.

“Karayip Korsanları”nı öğrenmek için ipuçları

 • 3/4 zaman işaretini sayma alıştırması yapın. 3/4’ün her ölçüde üç vuruş olduğu anlamına geldiğini unutmayın.
 • Şarkı, daha hızlı ritim ve daha yavaş ritim pasajları arasında geçiş yapar. Ritim yavaşladığında saymakta acele etmemeye çalışın.
 • D minör ölçekli piyano tuşlarını anlamak, melodide ustalaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kafanızdaki soru işaretlerinizi gidermek için gerek telefon yoluyla gerekse gelip yüz yüze muhabbet ederek kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.. Erturgut Sanat ailesine yoldan geçerken, çay kahve içmek için dahi katılabilirsiniz..

Piyano İçin En İyi Disney Şarkıları