Erturgut Sanat ailesi olarak bugün ailelerimiz için Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 İpucunu ele alacağız. Müzik derslerine başlamak herkes için büyük bir girişimdir. Çocuğunuzun hazırlanmasına yardımcı olmak için yapabileceğiniz bazı şeyleri sizin için derledik.

Piyano Kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alabilirsiniz.

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce

Birlikte Müzik Dinleyin

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Çocuklarımız müzikle iç içe büyüyor. İzledikleri filmlerde ve şovlarda ve oynadıkları video oyunlarında doğal olarak müzik türlerine yönlendiriliyorlar. Evinizde çaldığınız müzik türünü seçerek çocuğunuzun müzik dinleme deneyimini zenginleştirin. En sevdiğiniz popüler müziği dinleyin, aynı zamanda farklı kültürlerden ve zaman dilimlerinden bazı klasik parçalar ve müzikler seçin

Birlikte Şarkı Söyleyin

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Öğrendiğiniz ilk enstrüman kendi sesinizdir. Kendinizi harika bir şarkıcı olarak görmeseniz bile, çocuklarınıza şarkı söyleyin ve onları şarkı söylemeye teşvik edin. Şarkı söylemek, çocuğunuzun daha sonra piyano öğrencisi olarak kullanacağı pek çok müzik becerisini geliştirir.

Piyano Gösterilerini İzleyin

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 İpucu

İnternette piyano performansları bulmak çok kolay. Youtube’da her yaştan insanın farklı beceri seviyelerinde piyano çaldığını izleyebilirsiniz.

Ritim ve Alkış Oyunları

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 İpucu

İçinde alkış barındıran pek çok gelenekler oyunumuz var. Bu oyunlar, daha sonraki yaşamda müzik öğreniminin temelini oluşturan bir ritim duygusu geliştirir. 

Bir Piyano veya Klavye Edinin

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Çocuğunuzun piyanoda gerçekten ilerleme kaydedebilmesi için her gün pratik yapması gerekecek ve bu nedenle evinizde bir piyanoya veya klavyeye ihtiyacınız olacak. İyi durumda, iyi ayarlanmış bir akustik piyano idealdir, ancak kaliteli bir elektronik klavye, yeni başlayan bir öğrenci için de işe yarayabilir. Aileniz için hangi klavye enstrümanının en iyi olduğuna nasıl karar vereceğiniz hakkında daha fazla bilgi için hemen bize ulaşın.

Sanat merkezimizde öğrencilerimizin dilediği kadar ücretsiz etüt yapma hakkı vardır. Ayrıca bu haktan yararlanarak da piyano almadan etütlerinizi sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz..

Çocuğunuzun Hazır Olduğundan Emin Olun

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Çocukların piyano derslerine hazır olabilmeleri için hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerinin belli bir seviyeye ulaşması gerekmektedir. El boyutu, parmak gücü, dikkat süresi ve piyano öğrenmeye olan ilgi önemli faktörlerdir. Ayrıntılar için tıklayın..

Net Beklentiler Oluşturun

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Çocuğunuz piyano derslerine başlamadan önce motive edici bir konuşma yapın, ne beklediğiniz hakkında konuşun. Sadece beş dakika bile olsa her gün pratik yapmak için günün bir saatinde anlaşmanızı tavsiye ederiz. Küçük başlayın, ancak tutarlı başlayın ve ardından çocuğunuz piyano derslerinde ilerlerken üzerine inşa edeceğiniz bir şey temel amaç belirleyin..

Bir Ebeveyn Olarak Rolünüzü Gerçekleştirin

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Piyanoya yeni başlayan bir öğrencinin günlük müzik pratiğinde başarılı olmak için cesaret verici bir yetişkinin yardımına ihtiyacı olduğunu ne kadar vurgulasak azdır. Çocuğunuzla birlikte oturmaya ve her gün pratik yapmasına yardımcı olmaya hazır olun. 

Çalıştırmak için Zamanınız ve Enerjiniz Olduğundan Emin Olun

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Müzik öğrenmek için hayatınızda bir yer ve zaman yaratın. Yoğun bir programda günde on beş ila otuz dakika bulmak zor olabilir, ancak piyano çalmayı öğrenmek, zaman alan diğer şeylerden çok daha değerli olabilir.

Ders Seçeneklerini Keşfedin

Erturgut Sanat Merkezinde ders müfredatı sadece kişiye özel olarak oluşturulmaktadır. Zira eğitim kişiye özel olmak zorundadır. Erturgut Sanat Merkezdeki deneyimli hocalarımızın oluşturduğu müfredattan haberdar olmak işinizi kolaylaştıracaktır. Ücretsiz Deneme Derslerimize katılarak hem hocamızla tanışabilir hem de ders işleyişi hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.