Erturgut Sanat olarak bugünkü yazımızda Çocuklar İçin Piyano Kursu konusunu ele alacağız.. Yılların verdiği tecrübe ve pedagojik araştırmalarımız sorucunda oluşturduğumuz çeşitli metotların uygulamasıyla öğrencilerimiz ile müzikal disiplin içinde eğlenerek öğreniyoruz.

Unutmayın eğitimi tamamlayan yegane unsur iletişimdir. İletişim unsuru ise çocuk eğitiminde iki kat önem arz eder. Pedagojik eğitimlerini tamamlamış öğretmenlerimiz ile sizleri ücretsiz deneme derslerimize bekliyoruz.

Piyano Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın. Ücretsiz Deneme Dersleri için randevu oluşturmak için Buraya Tıklayarak hemen bize ulaşın..

Piyano Kursu Çocuklara Ne Katar?

Çocuklar İçin Piyano Kursu

Piyano çalmayı öğrenmek disiplini, el-göz koordinasyonunu, zekayı geliştirir ve hem icra edene hem de dinleyen herkese mutluluk getirebilecek bir beceri yaratır.

LA Times’daki yakın tarihli bir makaleye göre, piyano eğitimi alan 6 yaşındaki çocukların yaşıtlarından daha fazla beyin büyümesi ve daha iyi ince motor becerileri vardı. Bir ebeveyn olarak, çocuğunuz için bu faydaları istiyorsunuz, ancak piyano derslerine ne zaman başlayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Kaç Yaşında Piyano Kursuna Başlanmalı?

Çocuklar İçin Piyano Kursu

Her şeyden önce, çocuklar için mükemmel olan bir yaş olmadığını söylemeliyim. Çok nadir de olsa üç yaşında piyano derslerine başlayan çocukların örneklerini bulabilirsiniz. Yaştan ziyade çocuklarınızın fiziksel özellikleri piyano dersine başlama uygunluğunu belirler ve kişiden kişiye değişen önemli bir unsurdur.

Ancak geneli baz alarak bir cevap verebiliriz. Genellikle 5-6 yaşında itibaren çocuklarda motor kasları gelişir ve piyano öğrenmek için uygun fiziksel özellere sahip olmaya başlar.

Çocuklarınızı piyano çalmayı öğrenebilir düzeye geldiğini düşündüğümüzde Ücretsiz Deneme Derslerimize katılarak bir demo ders yapabilir ve öğretmenimizin görüşünü öğrenebilirsiniz..

Çocuklar İçin Piyano Kursu Ne Kadar Sürer?

Çocuklar İçin Piyano Kursu

Çocuklar için piyano eğitimi haftada 1 gün, 50 dakika yeterli olacaktır. İsteğe göre ders gün ve saati arttırılabilir ancak bilimsel araştırmalara göre bir çocuğun enstrüman eğitimine maksimum ilgisini toplayabileceği süre haftada 1 gün ve 50 dakikadır. Bu eğitim süresinin verimli olması için piyano öğrencilerinin ev etütlerine özen göstermesi oldukça önemlidir. Bu nedenle Erturgut Sanat Merkezi olarak öğretmenlerimizin verdiği ev etütlerini video formatıyla sizlere mail atıyoruz. Böylelikle öğrencilerimiz etütlerini daha verimli olarak yapabiliyorlar..

Ayrıca öğrencilerimiz randevu koşuluyla dilediği kadar ücretsiz etüt yapma hakkına sahiptirler

Ders gün ve saatleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.. Kurumumuz haftanın 7 günü 09.00 ile 22.00 arasında açıktır.

Derse Başlamadan Önce Piyano Almalı Mıyız?

Çocuklar İçin Piyano Kursu

Piyano diğer enstrümanlar gibi ulaşılması kolay ve taşınabilen kompakt bir enstrüman değildir. Bu nedenle çocuğunuzun tam karar verebilmesi için biraz beklemek isteyebilirsiniz. Öğrencimizin yönelimi 2. ya da 3. derse kadar netleşmeye başlar. Bu nedenle ilk derslerde piyano almanızı gerek olmayabilir. 2. yada 3. dersten itibaren almayı düşünebilirsiniz. Bu süre içirsinde ve her zaman öğrencilerimiz ev etütlerini ve pratiklerini randevu alarak dilediği kadar kurumumuzda gerçekleştirebilir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Her zaman sanat merkezimize bekleriz..