Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Başlangıç Seviyesinde Piyano Çalışmak İçin Şarkıları ele alacağız.. Popüler düşüncenin aksine, piyano çalmayı öğrenmek sıkıcı olmak zorunda değildir. Size ilham verebilecek doğru müziği keşfettiğinizde, pratik yapmak için harcanan göz korkutucu saatler düşündüğünüzden çok daha çabuk geçebilir.

Ayrıca keyif aldığınız müzikleri çalmak sizin enerjik ve başarılı hissetmenizi sağlar. Kuru ve kasvetli klasik müzik eserlerinin dışında düşünerek yeni türler keşfedebilirsiniz Öğrenmek için yeni bir parça bulmak, muhtemelen hayal ettiğiniz kadar zor değildir. Piyano müziği dünyasında, hemen hemen her zevke ve yaşam tarzına uygun bir şey vardır.

Bu nedenle biz de bugünkü yazımızda, piyano çalışmak için farklı türlerden eğlenceli olabilecek parçaları bir araya getirdik. Eğer siz de klasik eserler yerine daha farklı türlerde piyano eserleri çalarak pratik yapmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin… Eminiz ki sizin zevkinize göre de eserler ortaya çıkacaktır. 

Piyano Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Piyano  Çalışmak İçin Rock Müzik Parçaları 

Başlangıç Seviyesinde Piyano Çalışmak İçin Şarkılar

Rock müzik denildiğinde akla genelde elektrogitarlar, baslar ve bateriler gelir. Ancak bir piyano ile de icra edebileceğiniz, çalma tekniğinizi geliştirebileceğiniz onlarca Rock parçası vardır. Tek ihtiyacınız olan ise doğru akorları bilmektir. 

Let It Be – The Beatles

Yalnızca dört akoru öğrenerek çalabileceğiniz bu parça tam bir klasik olmakla birlikte size piyano çaldığınızı hissettirecek mükemmel bir başlangıç parçasıdır. 

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın

Sweet Home Alabama – Lynyrd Skynyrd

Güney rock müziğinin en ikonik şarkılarından biridir. Zaten ritimlerin neye benzediğini bildiğiniz için bu parçayı çalışmak yalnızca parmaklarınızın doğru yerlere basmasını öğrenmekten ibaret olacaktır.

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın

Piyano Çalışmak İçin Caz Parçaları

Başlangıç Seviyesinde Piyano Çalışmak İçin Şarkılar

Cam müzik denildiği zaman özellikle öğrenciler iki defa düşünürler. Çünkü hem teknik yeterlilik hem de doğaçlama kabiliyeti olarak caz biraz korkutucu bir türdür. Ancak birkaç temel caz ritmini ve akorlarını öğrenerek çalabileceğiniz şarkıları gördüğünüzde bu korku yerini eğlenceli çalışma saatlerine bırakacaktır. 

Summertime – Ella Fitzgerald

Caz, Caz Kraliçesi ella Fitzgerald olmadan tam olarak doğru gelmez. Bu nedenle bu kusursuz melodiyi çalmak hem size iyi hissettirecek hem de etrafınızdaki kişiler tarafından hayranlıkla dinlenecektir. Üstelik de birkaç geçişi ve akoru doğru çalmayı öğrenmenizin yeterli olacağı bir seviyede. 

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın

Fly Me to the Moon – Frank Sinatra

Tıpkı Fitzgerald gibi Sinatra olmadan caz müzik düşünülemezdi. Üstelik bu ikonik parça da tıpkı Summertime gibi piyano ile altından kalkamayacağınız ağırlıkta değil. 

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın

Piyano Çalışmak İçin Pop Şarkıları 

Başlangıç Seviyesinde Piyano Çalışmak İçin Şarkılar

Pop müzik denildiğinde akla genellikle belirli kalıplarla çalınan günümüz şarkıları gelir. Fakat bakış açımızı biraz değiştirdiğimizde pop müzik kültürü içerisinde var olan ve çalışırken fazlasıyla eğlenebileceğiniz şarkılar da mevcuttur. 

Billie Jean – Michael Jackson

Belki de dünyanın en bilinen pop şarkılarından biri olan Billie Jean, kısa süreli bir çalışma ile başlangıç seviyesinde bile altından kalkabileceğiniz bir parçadır. Tabi ki bunun için öncelikle parmak egzersizlerinizi ve akorları öğrenmeniz de gerekir. 

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın

Clocks – Coldplay 

Yaratıcı dehaları ile müzik tarihinin en önemli gruplarından olan Coldplay’in basit ama bir o kadar da duygu yüklü bu şarkısını piyano ile çalmak hem sizi iyi hissettirecek hem de kendinize “Evet artık bir şeyler çalıyorum” demenizi sağlayacaktır. 

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!