Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizlerle birlikte ilginç bir kültür sanat haberini ele alacağız.. 17. Yüzyılın En Meşhur Eserleri Çöpten Çıktı.. Evet bildiğiniz çöpten.. Bu büyük skandal Almanya’nın Köln şehrinde yaşandı.

18 Mayıs tarihinde bir otoyol kenarında bulunan çöp konteynırında Hollandalı sanatçı Samuel van Hoogstraten’ın bir çocuk portresi ve İtalyan sanatçı Pietro Bellotti’nin 1665 yılında yaptığı 64 yaşında bir adamın portresi bulundu.. Köln polisi tabloları incelemek için uzmanlara götürdü ve tabloların yüksek bir ihtimalle orijinal olduğunu bildirdi. Polis eserlerin sahiplerini bulabilmek kent genelinde duyuru yaptı. Polis hala daha eserleri çöpe atan sahiplerinin peşinde..

17. Yüzyılın En Meşhur Eserleri Çöpten Çıktı

Eserlerin Sahipleri

Pietro Bellotti 1627 – 1270 yıllarında Venedikte yaşadı, Bellotti genellikle zengin ailelerine özel tablolar yaparak satıyordu. Söz konusu tablonun da bu tablolardan biri olduğu tahmin ediliyor. Ressam kullandığı teknikler bakımından İtalya’nın en iyi ressamlardan biridir..

Samuel van Hoogstraten ise 1627 – 1678 yılları arasında Hollanda da yaşamaktaydı. Bir diğer ünlü ressam Rembrandt’ın öğrencisi olarak biliniyor. Resimlerde Perspektifi en iyi kullanan ressamlardan biri olarak biliniyor. Bellotti gibi o da soylu ve zenginlere özel resim yapmasıyla biliniyor.

17. Yüzyılın En Meşhur Eserleri Çöpten Çıktı

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Diksiyon Kursu Hayatınızda Fark Yaratacak?

Diksiyon kısaca seslerin doğru ve etkili konuşma sanatı. Diksiyonu doğru ve etkili kılan bazı önemli unsurlar vardır. Bunların başında sesleri doğru çıkarılması, fonetik bilgisi, doğru nefes alış verişi ve duruş gelmektedir.

Çoğu insan diksiyon kursu sadece konuşma zorluğu çeken insanlar için verildiğini düşünmektedir. Ancak diksiyon aynı zamanda etkili konuşmayı da sağlamaktadır. Aslında her birey diksiyon dersine ihtiyaç duyabilir. Özellikle iş dolayısıyla pek çok insan hitap gücünü arttırmak için diksiyon eğitimine başvurmaktadır.

İstediğiniz kadar iyi bir diplomaya ve iyi bir çalışma sahasına sahip olun konuşmanız ve hitap gücünüz zayıf ise iş görüşmesinde oldukça geridesiniz demektir. Konuşmak insanları etkilemek için kullanılan en etkili yolların başında gelmektedir. Tarih boyunca bu böyle olmuştur.