Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizlerle Her Bateristin Bilmesi Gereken 15 Temel Teknik konusunu ele alacağız.. Enstrümanlarda teknik çalışmaları o enstrümanın temelini oluşturur, bu nedenle teknikleriniz ne kadar kusursuz ve çeşitli olursa o kadar çalışınızı geliştirebilirsiniz.

Teknik çalışmaları özellikle başlangıç seviyesinde biraz sıkıcı ve yorucu gelebilir ancak kesinlikle unutmayın her baterist bu aşamalardan geçti ve bu çalışmalar sizi kusursuz bir baterist yapacak olan yegane şey! Tüm teknikleri yavaştan hızlıya tüm metronomlarda sabırla çalışın. Gelin birlikte temel teknikleri inceleyelim..

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Temel Bateri Teknikleri

Her Bateristin Bilmesi Gereken 15 Temel Teknik

Full Stroke

Doğru vuruşu sağlayan en önemli çalışmaların başında gelir, bagetinizin ucunun bateri pedinin 8 ila 12 inç arasında tutulmasıyla başlar. Daha sonra davula vuracak ve orijinal konumuna geri döneceksiniz.

Down Stroke – Control Stroke

Bir önceki teknik gibi bagetinizin ucunun davul kafasının 8 ila 12 inç üzerinde olmasıyla başlar. Davula vurduktan sonra, bageti davul kafasının yaklaşık bir inç yukarısında tutmanız gerekir

Up Stroke

Bagetinizin ucunun davul kafasının yaklaşık bir inç üzerinde olmasıyla başlar. Ardından trampete vuracak ve bageti tam vuruş pozisyonuna veya aşağı vuruş pozisyonuna getireceksiniz.

Tap Stroke

Up Stroke pozisyonunda başlar ve biter.

Rebound Stroke

Bagetin davul derisine çarptıktan sonra kontrollü olarak geri tepmesine izin verdiğiniz tekniktir. Bu bateri çalarken öğrenmeniz gereken en önemli vuruşlardan biridir.

İleri Seviye Bateri Teknikleri

Her Bateristin Bilmesi Gereken 15 Temel Teknik

Single Stroke Roll

Muhtemelen kullanacağınız en yaygın davul tekniğidir. Genellikle vuruşlarda, dolgularda ve hatta davul sololarında kullanılır. Bu, öğrenilmesi gereken önemli bir tekniktir.

Rebound Stroke

Aşağı vuruş ve yukarı vuruştan oluşur. Yukarı vuruş, bagetin davullardan sekmesiyle üretilir. Bunu öğrenmenin püf noktası müzikteki gerilim ve salıverme ilkesini anlamaktır.

Single Stroke Four

Bu teknik oldukça basittir ve tek vuruşlu çalım düzenine dayanmaktadır, tek fark, sürekli single’lar yerine tek vuruşlu dört dörtlük notalar halinde gruplandırılmasıdır. Bu teknik davul dolguları, el-ayak kombinasyonları ve hatta basit solo desenler için harikadır.

Multiple Bounce Roll

Bu teknik, birkaç farklı şekilde kullanılan popüler bir ilkedir, örneğin öncelikle bando ayarlarında kullanılmasına rağmen çeşitli modern davul çalma seanslarında da kullanılabilir. Söz konusu teknik bagetinizi doğru kavrayarak oynamanız önemlidir.

Double Stroke Roll

Davulcu olma konusunda ciddiyseniz, uygulanması ve mükemmelleştirilmesi gereken bir tekniktir. Vuruşlar ve süslemeler için popülerdir, ancak diğer temel teknikler üzerine inşa edilen bir tekniktir.

Triple Stroke Roll

Triple Stoke Roll, çeşitli müzik tarzlarını çalmak için kullanılır. Üç notayı bir araya getirmesi dışında, çift vuruşlu rollinge benzer. Bu teknik, Caz, Latin ve diğer “üçlü” temelli müzik tarzlarında popülerdir.

Single Paradiddle

Single paradiddle, davul vuruşları hatta benzersiz solo kalıpları çalarken kulağa harika gelecek çok popüler bir tekniktirDavul çalışlarını bir sonraki seviyeye taşımak isteyen herkes için mutlaka öğrenilmesi gereken bir tekniktir.

Drag Ruff

Daha gelişmiş kalıplara geçmeden önce nasıl çalınacağını öğrenmeniz gereken temel bir tekniktir. Teknik kendi başına oldukça basit olsa da, genellikle çeşitli çalış tarzlarında kullanılır. Drag ruff, yerleşik bir davul ritmindeki hayalet notalar için harikadır, ancak aynı zamanda basit davul çalışları için bir kurşun görevi görebilir.

Single Drag Tap

Yaratıcı dokunuşlar ve benzersiz sololar icra etmek için kesinlikle bu tekniği öğrenmeniz gerekmektedir.. Hem zamanlama hem de baget kontrolünü geliştirmek için harika bir tekniktir..

Single Ratamacue

Caz, Latin gibi müzik türleri için kesinlikle öğrenmeniz gereken bir tekniktir. Fark ettiyseniz sırayla ele aldığımız tüm teknikler birbirini tamamlayan tekniklerdir. Ele aldığımız teknikler içinde en zor tekniklerden biridir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!