Ne sürede piyano öğrenebilirim?

piyano dersi izmirPiyano çalmaya başlayanların ya da başlamak isteyenlerin en sık sorduğu soru “ ne kadar zamanda birşeyler çalabilirim?” Bu soruya kesin ve net bir cevap vermek imkansız gibidir. Aslında başladığınız andan itibaren bir şeyler çalarsınız ama bu sizi ne derece tatmin eder?

Bu sorunun cevabını ancak kendiniz verebilirsiniz çünkü ne seviyede neler çalmak istediğiniz ve piyano çalmak için piyano çalışmalarına ne kadar vakit ayırdığınız önemlidir. Her gün en az 30 – 45 dakika arası çalışmak, yani hafta içinde yeni bir derse kadar  yaklaşık 5 saatlik bir çalışma yapmanız ideal bir ilerleme için yeterli olacaktır. Fakat bu hafta boyunca hiç çalışmayıp dersten bir gün önce 5 saat çalışmanız anlamına gelmemektedir. Bunu kesinlikle haftanın diğer günlerine yaymalısınız. Çalışma sürenizi ne kadar arttırırsanız o kadar kısa sürede başarı elde edersiniz.

Piyano kursu almaya karar verdiyseniz ister Karşıyaka’ da ister Bornova’ da ister Alsancak’ ta, İzmir’in neresinde olursanız olun piyanoyu öğrenmek istiyorsanız ve bunu mümkün olduğunca çabuk yapmak istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilir ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.