Erturgut Sanat olarak bugün sizlerle birlikte Müzikte Yetenek Önemli Mi? konusunu ele alacağız.. Müziğe başlamak isteyenlerin en sık sorduğu sorulardan biri de “Acaba yetenekli miyim?” sorusudur. Gelin bu soruyu birlikte ele alalım ve cevaba ulaşmayı deneyelim..

Müzik Kursularımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Buraya Tıklayın.. Ayrıca soru işaretlerinizi daha ayrıntılı, direk hocalarımızdan gidermek isterseniz hemen bize ulaşıp Ücretsiz Deneme Derslerimiz randevu alabilirsiniz..

Sıkı Çalışma Mı Yetenek Mi?

Müzikte Yetenek Önemli Mi?

Öncelikle şunu net olarak belirtelim, yetenek özellikle sanat dallarında gelişim için önemli unsurlardan biridir. Ancak tek başına yetenek sonuca ulaşmak için yeterli değildir. Sıkı çalışma yeteneği döver..

Aslına bakılırsa yeteneği kaslarımıza benzeterek durumu daha rahat anlatabiliriz; Spor ile ilgilenen fit birini ve spora önem vermeyen obez birini ele alalım, sonuç itibari ile ikisinde de kas grupları mevcut ancak bir taraf spor ile ilgilendiği için kasları gözle görünürken diğer tarafta kas grupları belirgin olarak gözükmez.. Yeteneğinizi ne kadar çalışma ile beslerseniz, yeteneğiniz aynı kaslar gibi o kadar görünür olmaya başlar.

Dünyadaki tüm yeteneklere sahip olabilirsiniz, ancak bunu akıllıca kullanmazsanız, yeteneğiniz zamanla körelecektir ve daha sıkı çalışan başka birinin ardına düşeceksinizdir.

Yeteneğinizi geliştiren önemli unsurlardan biri de tutku ve kararlılıktır. Özellikle sanat öğrenimde alışma ve refleks oluşturma süreci biraz tutku ve kararlılık ister. Bazı alıştırmalarda enstrümanınızı kırmak dahi aklınızdan geçebilir. Tam bu noktada sizi bir adım öne çıkaran yegane şey tutku ve kararlılıktır. Bir sanat dalında yetenekli olup olmadığınızı düşünmeden önce tutku ve kararlılığınızı tartmanızı öneririz.

Yazımızın bu bölümünü bir kitap alıntısıyla bitirelim. Söz konusu kitabı okunmanızı tavsiye ederiz..

Bir konuda bir yöneliminiz olduğuna inanıyor musunuz? İşi düzgün bir şekilde tasarlayarak, saatler ve yıllar boyunca yoğun bir odaklanma ile yaparsanız, performansınızın önemli ölçüde daha iyi artacağına, sonunda en yüksek seviyelere ulaşacağına inanıyor musunuz? Buna inanıyorsanız, en azından işi yapma ve harika bir performans elde etme şansınız var.” Talent is Overrated – Geoff Colvin

Müzikte Yetenek Önemli Mi?

“Yeteneğim Var Mı”

Müzisyenlere danışmanları tarafından çok sık sorulan sorulardan birine geldik. Şunu net olarak belirtelim, bu sorunun yanıtını uzaktan cevaplamak mümkün değil. Bunun için sizleri Ücretsiz Deneme Derslerimize davet edebiliriz. Öğretmenlerimiz her türlü sorunuzu yanıtlayacak, kendinizden emin bir şekilde eğitime başlama ya da başlamama kararını vermenizi sağlayacaktır.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.