Müzik Evreninden Hiç Duymadığınız 10 İlginç Bilgi

Bugün sizler ile müzik evreninde yer etmiş kişiler ve olaylar ile alakalı daha önce hiç duymadığınız, okurken şaşıracağınız, okuduktan sonra ise arkadaşlarınıza anlatmak için sabırsızlanacağınız bir yazı hazırladık. Dilerseniz yazımıza geçelim.


The-Beatles

1) Dünya üzerinde en çok duyulmuş ve sevilmiş bir müzik grubu olan “The Beatles” grubunun hiç bir üyesinin müzik eğitimi almamıştır.


Elvis

2) Müziğin kralı olarak sayına Elvis Presley’in söylemiş olduğu şarkılar arasında, sözü kendisine ait hiç bir parça bulunmamaktadır.


Beethoven

3)Bir müzik dehası olan Beethoven, beste yapmadan önce kendisini hazırlarken kafasını soğuk su dolu bir kovaya sokardı.


Leo Fender

4) Ünlü Fender gitarlarının mucidi ve Telecaster/Stratocaster’ın mucidi Leo Fender, bu icatları gerçekleştirirken gitar çalmayı bilmiyorlardı.


Kalp-Ritmi

5) Kalbimizin ritmi, dinlediğimiz müziğin ritmine uyum sağlayarak atar.


2.000.000

6)Warner Brothers şirketi, her yıl mutlaka herkesin duyduğu ve her yerde çalan “Happy Birthday” şarkısının telif haklarına sahip olduğu için, her yıl fazladan 2 milyon dolar gelir elde etmektedir.


Mozart

7) Müziği dehalarından olan Mozart’ın, öldükten sonra nereye gömüldüğünü kimse bilmemektedir.


Metallica

8)Rock dünyasının krallarından biri olan “Metallica” grubunun, Antartika Kıtasında verdiği konserden sonra “Dünyanın 7 Kıtasında Konser Veren Tek Müzik Grubu” ünvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.


Harmonica Mızıka

9) Tüm satış kayıtlarına göre, dünya üzerinde en çok satılan çalgı harmonika (mızıka)dır.


Britney

10) İngiliz Deniz Kuvvetleri, kendilerine saldırıda bulunan Somali’li korsanları korkutmak için bir süre Britney Spears şarkılarını kullanmışlardır.


Müzik-Hakkında-10-İlginç-Bilgi

 

Bugün sizler için müzik hakkında ilginç olan 10 bilgiyi derledik. Daha önce hiç duymadığınız bilgiler ile sizi şaşırtmaya devam edeceğiz. Müzik ile kalın!

 

 

 

 

Eğer bir müzik aleti satın alıp bir müzisyen olmak istiyor fakat hangi enstrümanı, hangi müzik aletini satın alman  gerektiği konusunda endişelerin var ise “Doğru Müzik Aletini Uygun Fiyata Satın Almak” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.