Keman Kursu İzmir

Merhaba, bugün sizlere profesyonel bir şekilde sunduğumuz hizmetlerden biri olan “Keman Kursu İzmir” hizmetimizden bahsedeceğiz.

Keman-Kursu-İzmir

Aklınızda şu sorular mı var;

♦ İzmir’de keman kursu var mı?

♦ İzmir’deki keman kursları güvenilir mi?

♦ İzmir’deki keman kurslarında verilen eğitim nasıl işliyor?

♦ Keman kursu İzmir Karşıyaka’da var mı?

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum ve aklınıza takılabilecek diğer tüm soruların cevaplarını bu yazıda bulabileceksiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Keman Kursu Nedir?

Keman Kursu Nedir

Keman kursu, keman enstrümanının hem teorik, hem pratik hem de icra açısından verilen eğitimdir. Piyasadaki keman kursu veren yerler genellikle birbirinin aynı şekilde hizmet sunar ve yenilikçi davranmazlar. Çıtayı yukarıya çıkarmak yerine, var olan çıtanın durduğu yerde işlerini yapmaya çalışırlar.


İzmir’deki Diğer Keman Kurslarının Hizmetleri

İzmir'deki Diğer Keman Kurslarının Hizmetleri

İzmir’deki sıradan keman kurslarının verdikleri hizmetler dediğimiz gibi birbirinin aynısıdır. Kısaca açıklamak gerekirse İzmir’deki keman kurslarının verdikleri hizmetlerin aşamaları şunlardır;

♦ Keman’ın teknik kısımlarının genel bir anlatımı.

♦ Öğrencinin hedefinin öğrenilmesi.

♦ Öğrenciye kemanın nasıl çalındığı ile alakalı kısa bir anlatımı.

♦ Diğer tüm kurs yerlerinin sunduğu şekilde keman öğretimi.

Şimdi dilerseniz bir de Erturgut Sanat Merkezi’nin sizler için yıllardır profesyonel ve kusursuz şekilde sunduğu keman kursu eğitimi ve kurs haricinde sizlere sunduğu avantajlara bakalım.


Erturgut Sanat Merkezi Keman Kursu Hizmeti

Erturgut Sanat Merkezi Keman Kursu Hizmeti

Erturgut Sanat Merkezi ailesi olarak yıllardır süregelen geçmişimize dayanan prensiplerimiz ve amaçlarımız var. Biz kendimizi güzel amaçlara, profesyonel hizmet sunmaya ve size adadık. Bu amaçlar şunlardır;

♦ Öğrenci memnuniyeti

♦ Profesyonel eğitim sunmak

♦ Sosyalleşmeye yardımcı olmak

♦ Etkinlikler düzenlemek

♦ Dostluklar edinmek

Biz kurulduğumuz ilk günden beri öğrencilerimize birer müşteri gözüyle değil, yeni bir arkadaş, bir dost olarak baktık ve bu durumda sunduğumuz hizmetlere ve sağladığımız avantajlara olumlu olarak yansıdı. Erturgut Sanat Merkezi’nde hiç bir zaman “Öğretmen-Müşteri” ilişkisine yer verilmedi, kurulduğu ilk günden beri “Öğretmen-Öğrenci-Dost” ilişkisi kurulmak amaçlandı ve başarılı olundu. Dilerseniz sizlere, Erturgut Sanat Merkezi’nin keman kursu hizmetinde sunduğu avantajları, sağladığı olanakları ve eğitim süreçlerini açıkladığımız maddelere geçelim;

♦ Ücretsiz deneme dersleri ile öğrenci ve öğretmen tanışır

♦ Kursa kayıt olan öğrenci ile öğretmenin belirlediği gün ve saatte ilk ders gerçekleşir

♦ İlk derste öğretmenlerimiz tarafından, öğrencinin seviyesi, keman öğrendikten sonraki hedefi ve öğrencinin artıları ve eksileri belirlenir ayrıca öğrenilmesi için belirli sorular sorulupp alıştırmalar uygular. İlk derste gerçekleşenler şunlardır;

İlk-Keman-Dersi

  • Keman ile parmakların çalıştırıldığı egzersizler uygulanır. Kemanın nasıl çalındığını ve öğrencinin parmaklarının ısıtılması, kemana alıştırılması için belirli egzersizler uygulanır. Keman hakkında her konuyu öğrenmenin başlangıcıdır egzersizler. Kendinizi geliştirebilmeniz için egzersizler ve ısınma egzersizleri uygulanmalıdır.
  • Kemanı ve arşeyi tutma pozisyonları denenir. Keman çalarken, parmakların gelişmesinin yanında kemanın ve arşenin tutulması gerekilen belirli pozisyonlar gerekmektedir. Gerçekten kendinizi rahat bir şekilde hissetmeniz için kemanı ve arşeyi düzgün ve doğru bir şekilde tutmalısınız. Kemanı yanlış tutarsanız, kemanı doğru bir şekilde çalamaz ve vücudunuzun her yerinde ağrılar oluşur. Kendinizi rahat hissedemez, ağrılardan dolayı keman çalamazsınız. Arşeyi yanlış tutarsanız da asla kemanı hızlı ve doğru bir şekilde çalamazsınız. Kendinizi keman çalarken rahat bir şekilde durabilmeniz ve hızlı olabilmeniz için arşeyi doğru bir şekilde tutmalısınız.
  • Öğretmenimiz tarafından keman ile notalar çalınıp, öğrencinin müzik kulağı ölçülür. Müzik kulağı olup olmadığını öğrenmek, keman öğrenmek isteyen kişilerin seviyelerinin belirlenmesi konusunda yol göstericidir. Eğer öğrencinin müzik kulağı hiç yok ise öncelikle müzik kulağının geliştirilmesi için bir yol izlenir. Eğer müzik kulağı var ise kemanın eğitimine geçişler başlar. Keman eğitimi için mutlaka müzik kulağı olması gerekmektedir.
  • Eğer öğrenci daha önce keman çalmış ise çalabildiği parçalardan ya da yapabildiği egzersizlerden bir kaçının yapılmasını istenir. Seviyenin belirlenebilmesi için uygulanan bir başka uygulamadır. Seviye belirlemek gerçekten keman eğitimi ve öğretimi için çok önemli bir şeydir. Eğer daha önceden keman çalmış ve başlangıç seviyesinin üzerinde ise ona göre eğitimler ve egzersizler sunulur, bu şekilde eğitilir fakat çok az keman çalmış ve başlangıç seviyesinde ise ona göre eğitim baştan başlanır. Bunların haricinde, öğrenci orta seviyede ise profesyonelleşebilmesi için daha zor eğitimler ve egzersizler sunulur, zor parçalar öğreritilir fakat zaten profesyonel ise ve güzel sanatlar okullarında eğitim alabilmek istiyor ise ona göre daha zor eğitimler sunulmaktadır.
  • Keman’ın teknik kısımlarının genel bir anlatımı. Gerçek, profesyonel bir kemanist olabilmek için sadece kemanı öğrenmeniz yetmez, kemanist olabilmek için kemanın teknik kısımlarını da öğrenmeniz gerekmektedir. Kendinize bir şeyler katabilmek, keman hakkında her şeyi öğrenmek istemeniz, sizi zaten geliştirecektir fakat bunun için biz, sizlere keman hakkında bütün teknik bilgileri öğretiyoruz. Kemanın her parçasının isimlerini, o parçaların ne anlamlara geldiğini ve o parçaların ne işe yaradıklarını bilmeniz, sizi gerçek bir kemanist yaparken aynı zamanda bir şeye ihtiyacınız olduğunda bu bilgiler dahilinde kendinizi rahat hissedip hemen çözümlere odaklanabilirsiniz.
  • Öğrencinin hedefinin öğrenilmesi. Bir enstrüman öğrenmek değil, herhangi bir işe başlamadan önce bir hedef belirlemeniz gerekmektedir. Kendinizi işe hazırlamak, bir hedef belirlemek ve o hedefe odaklanıp, o işe odaklanmanız, sizin keman öğrenme sürecinizi hızlandıracaktır. Eğer öğrencinin hedefi sadece hobi ise, sunulacak eğitim özel olarak düzenlenmektedir fakat profesyonel olabilmek ise hedefi, eğitim gerçekten çok zorlayıcı, enstrümandan nefret etmenize bile sebep olabilecek güçlüklerin yaşatılması fakat bunların üstesinden gelirseniz, muhteşem haz ve profesyonel kemanist sonuçlarına ulaştırmayı hedefliyoruz.
  • Öğrenciye kemanın nasıl çalındığı ile alakalı kısa bir anlatımı. Öğrencinin kemanı tanıyabilmesi, hangi enstrümanı çalmak istediğini anlayabilmesi ve kendisini hazırlayabilmesi için kemanı anlaması, tanıması gerekmektedir. Öğrencinin kemanı hızlıca tanıyabilmesi için, kemanın her parçasının isimlerini, bu kısımların ne işe yaradıklarını ve kemanın nasıl çalınabildiğini gösteriyor ve öğretiyoruz ki öğrenci kemanın nasıl bir enstrüman olduğunu anlayabilsin.

İlk-Keman-Dersinden-Sonra

♦ İlk ders öğrencinin seviyesi ölçüldükten sonra, bu seviyeye göre alıştırmalar yaptırılarak öğrenci enstrümana alıştırılır

♦ Öğrenciye uygun ve uzun bir süreçler içeren ders, eğitim ve ödev programı hazırlanır

♦ Her dersten sonra, eğitim ve öğrenme sürecinin asla duraklamaması, aksine hızlı, kaliteli, doğru ve profesyonel bir şekilde gelişmesi için ödevler, çalışma egzersizleri verilir

♦ Öğrencinin istediği zaman Erturgut Sanat Merkezi’ne gelip, dersliklerimizde varsa kendi, yoksa oradaki enstrümanları kullanarak çalışmalar yapmasına olanak sağlanır

♦ Öğrencimizin, Erturgut Sanat Merkezi ailesi olarak devamlı ve düzenli olarak yaptığımız etkinliklere ücretsiz olarak katılması sağlanır


Neden Erturgut Sanat Merkezi?

Neden Erturgut Sanat Merkezi?

Yukarıda gördüğünüz gibi, Erturgut Sanat Merkezi’nin sunduğu hizmetler ve sağladığı avantajlardan dolayı Erturgut Sanat Merkezi’ni tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü bizim Erturgut Sanat Ailesi, öğrencilerini de aileye dahil edip, onlara gerçekten bir aile bireyi gibi davranıyor.


Keman Kursu İzmir Hakkında Özet Bilgi!


Kısa Sürede Öğreten Keman Kursu

Kısa Sürede Öğreten Keman Kursu


İzmir’de keman kursu almak isteyenlerin akıllarına en çok takılan, akıllarını en çok kurcalayan soruların bazılarını kısaca yanıtlayarak yazımıza başlayabiliriz.

İzmir’de keman dersi fiyatları ne kadar?
İzmir’de keman dersi fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir, İzmir Karşıyaka’da bulunan keman kursumuzun aylık ve saatlik ders ücretlerini öğrenmek için bize telefon veya mail yoluyla da ulaşıp keman kursu fiyatlarıyla ilgili bilgi almanız mümkündür

Keman kursunuz İzmir’in neresinde, keman kursunuza nasıl gelebilirim?
Keman kursumuz İzmir Karşıyaka‘da sahilde yer almaktadır ve keman kursumuza ulaşım çok basittir, keman kursu İzmir Alsancak, keman kursu İzmir Buca, keman kursu İzmir Bornova gibi aramalar yapıp Karşıyaka’daki keman kursu sitemize ulaştıysanız hiç dert etmeyin siz de kaliteli bir keman eğitimi almak için kursumuza çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir’de keman fiyatları ne kadar, hangi kemanı satın almalıyım?
Bir keman satın almak için öncelikle beklentilerinize karar vermelisiniz, bu konuda da keman eğitmenlerimiz size tam destek sağlayarak size en uygun kemanı satın alma konusunda yardımcı oluyor, İzmir’de uygun fiyatlı keman satın almak isteyen bireylere en uygun çözümleri İzmir keman kursumuz sunuyor.


keman-dersi-izmirİnsan sesine en yakın müzik aletlerinden bir tanesidir keman, insanın bir müzik aletine dönüşmüş halidir, hüzünlü melodileri de eğlenceli melodileri de en iyi şekilde aktarmayı bilir dinleyenlere, çalanın da dinleyenin de ruhunu okşar. İnsanı yalnız bırakmaz, verdiğiniz sevgiye tam olarak karşılık verir, siz onu unutsanız bile o bir kenarda sizi bekler, iyi bir dost gibidir, kendine sadece bir müzik aleti değil, bir arkadaş da arayanların çalgısıdır.

“Kemanımla sana bir ses verebilseydim eğer” diyorsanız biz buradayız, ücretsiz deneme derslerimize gelip çok daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz, ücretsiz deneme dersi için buradan ulaşabilirsiniz. –>  Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu


Keman kursu alacakların akıllarını meşgul eden soruların bazılarının cevapları:

Keman dersi almak için bir yaş sınırı, bir kısıtlama yoktur, her yaştan bireyin keman dersi alması mümkündür, ben yapamam diye kestirip bir kenarı atmayın, eğer uğraşırsanız ve gerçekten isterseniz siz de keman çalmayı öğrenebilirsiniz.

Keman kursumuz haftanın 7 günü de hizmet vermektedir ve sanah 09.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında ders almanız mümkündür, ayrıca kurslarımıza kayıtlar sürekli olarak devam etmektedir.

Keman kursumuzun konumu çok merkezidir ve keman kursumuza ulaşmak çok kolaydır, İzmir’in neresinden olursa olsun Bornova, Buca, Konak, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Çiğli, Urla gibi bir çok yerden kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

–  Keman kursuna başlarken bir keman sahibi olmak zorunda değilsiniz, kursumuzdaki kemanlardan istediğiniz kadar faydalanabilirsiniz. Keman çalma konusunda kendinize güvendikten emin olduktan sonra bir keman almaya karar verdiğinizde de keman öğretmenlerimiz size destek olacaktır.


İzmir Keman kursu fiyatlarını öğrenmek için telefon, mail veya whatsapp yoluyla bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 iletişim bilgilerimiz.

Yazımızın devamında keman ve keman dersleri hakkında gerekli tüm bilgiyi bulabilirsiniz, lütfen 2-3 dakikanızı ayırıp yazıyı sonuna kadar okuyunuz. Aşağıdaki video da yazıyı okurken müziğiyle size arkadaş olacaktır.

Yazımızı yararlı ve samimi bulduysanız sizden ufak bir ricamız, yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz. –> Sosyal Medya Hesaplarımız


Keman Dersi Almak İsteyenler İçin İlk Adres
Keman dersi kayıtlarımız sürekli olarak devam ediyor, sen de geç kalmış sayılmazsın.

keman-kursu

Keyifli Keman Dersleri

♥ Keman kursu fiyatları ne kadardır?
♥ Keman fiyatları ne kadardır?
♥ Ne kadar zamanda keman çalmayı öğrenebilirim?
♥ Ücretsiz keman kursu ve online keman kursu seçeneğiniz var mı?
♥ Keman çalmak zor mudur?
♥ Herkes keman çalabilir mi?


Keman, tarih boyunca en zarif çalgı aletlerinden biri olmuştur.
Çok değerli keman virtüözleri yetişmiş ve muhteşem parçalar çalınmıştır. Eski zamanlarda olduğu gibi günümüzde de keman popülaritesini kaybetmemiştir. Erturgut Sanat olarak, sizlere 2 ayda keman çalabilmenin inceliklerini göstermekteyiz.

İlk zamanlarda biraz kulak yorucu olsa da kısa sürede keman parçalarını güzel bir şekilde çalabilirsiniz. Size zamanınızı boşa harcatmadan keman çalmayı öğreten eğitim kadromuz konusunda uzman ve deneyimli eğitmenlerimiz tarafından oluşmaktadır. Keman dersleri için başlangıçta ücretsiz olarak sınıflarımıza katılabilir ve derslerin gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Keman çalmak elbette ilk başlarda zordur ve bu zorluğu aşmak sizlerin gayreti sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Ücretsiz deneme dersi katılımı sayesinde hem keman eğitmenlerimizle tanışabilir hem de müfredat programımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Keman, taşıması kolay, bakımı zor olmayan bir enstrümandır. Masrafsız bir müzik aleti olarak, ona iyi baktığınız takdirde uzun ömürlü bir şekilde kullanabilir ve başarılı performanslar sergileyebilirsiniz. Keman çalmak için müzik kulağınızın iyi olması, öğrenme sürecinizi daha kısa sürede tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bu elbette bir zorunluluk değildir. Azim, sabır ve istekle belli bir aşamadan ve zamandan sonra siz de iyi bir keman çalgıcısı olabilirsiniz. Eğitmenlerinizin söylediği püf noktalarına riayet etmeniz ve bolca egzersiz yapmanız, keman çalma aşamanızı da kısaltacak ve daha sağlıklı pratik yapmanıza yardımcı olacaktır.

Keman perdesiz bir müzik aleti olduğu için diğer enstrümanlara nazaran öğrenme süresi biraz daha uzundur.
Bunun için hemen telaşa düşmeye ya da hayal kırıklığına uğrayıp, ön yargılı olmaya gerek yoktur. Konusunda deneyimli eğitmenlerimiz sizlere her aşamada yardımcı ve destek olmaktadırlar. Keman öğretim metotları tamamıyla kişiye özel bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kemanın perdesiz bir müzik aleti olması demek basmanız gereken yerlerin tam olarak belli olmaması demektir. Bu noktaları öğrenmenin ve alışmanın tek yolu düzenli pratik yapmaktır. Müzik aletleri için ortalama verilen öğrenim süresi yaklaşık 3 aydır ancak bu süre kemanda 4 aya kadar çıkabilir. Bu normal bir süreçtir ve üzerinden rahatlıkla kalkılabilinir.

Keman kursuna başlamak isteyenlerin hemen bir keman satın almaya ihtiyaçları yoktur.
Bu konuda keman öğretmenlerimiz sizlere yardımcı olmaktadır. Keman çeşitleri yaşa göre değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte piyasada birçok keman çeşidi mevcuttur. Keman çeşitleri hem bütçeye hem ihtiyaca göre de farklılık gösterebilir.

Derslere başlamanız gerektiğinde kemanınız yoksa lütfen endişe etmeyin. Bırakın bizler sizlere bu konuda elimizdeki kemanlarla yardımcı olalım. Amacımız sizlere hem müzik aleti çalmayı öğretmek hem de modern ve sıcak bir çatı altında müziğe dair vizyonunuzu geliştirmek. Kurs programları ile ilgili sorularınızı kurumumuza gelerek sorabilir ve dersliklerimizi görebilirsiniz. Buna ek olarak, resmi internet sitemiz vasıtasıyla da bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

izmir-keman-kursuKeman fiyatlarından bahsetmek gerekirse, elbette kemanın yapılışına göre fiyatlandırmalar da değişiklik göstermektedir.
Çin ve Çek yapımı kemanlar mevcuttur. Mümkünse Çin malı olan ürünleri çok fazla tavsiye etmemeniz önerilir. Ortalama 60 Dolar civarından başlayan keman fiyatları, detaylarına göre yükselme gösterir. Sizlere önerimiz 60 Dolarlık kemandan biraz daha yükseğe çıkmanız ve daha iyi performans göstermeniz.

Bunu çalmaya başladığınız da siz bile açıkça hissedebilir ve bize bu konuda hak verebilirsiniz. En baştan iyi bir müzik aleti seçerseniz çalmaya çok daha rahat bir şekilde başlar ve o şekilde devam edersiniz. Önceden ucuz alıp, sonradan değiştirme fikrinden vazgeçebilirsiniz. Bu size sadece zaman kaybettirecek ve müzik aletinden soğutacaktır.

Keman kursunda ne öğreneceğim diye merak edenlere
En önce kemanın parçalarını öğretmekteyiz. Bir müzik aletini ne kadar iyi tanırsanız onunla o kadar rahat iletişim haline geçersiniz. Kemanınız sizin adeta çocuğunuz ya da bir organınız olacağı için en ufak parçasından en büyük parçasına kadar onu tanımalı ve çıkabilecek sorunlarda bakım ve onarımını yapmalısınız.

Bununla birlikte temel derslerde kemanı doğru tutarak çalmanızı sağlamaktayız. Bu tür müzik aletlerinde doğru tutuş ve doğru duruş son derece önemlidir. Erturgut Sanat bünyesinde görev yapan bütün eğitmenlerimiz konusunda uzman ve yılların deneyimine sahiptirler. Sizlere ilk baştan doğru teknikleri göstermektedirler. Bir yandan nota çalışmalarına devam edilmekte diğer yandan şarkı çalışmalarına geçilmektedir.

Keman kursunu kimler alabilir diye soracak olursanız, sizlere her seviyede keman kursu verdiğimizi gururla söylemekteyiz.
Bünyemizde çok küçük yaştaki keman öğrencilerinden, konservatuar hazırlığındaki gençlere ya da hobi olarak keman çalan insanlara rastlayabilirsiniz. Bu çok kültürlü hava içinde her öğrencimiz güzel etkileşimler içinde bulunmakta ve müzik odaklı kalıcı dostluklar kurmaktadırlar.

Keman kursumuz ulaşımı kolay ve merkezi bir konumda bulunmaktadır. Kursumuza her saat rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ders saatlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve programlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için arzu ettiğiniz takdirde sizleri kurumumuzda ağırlamaktan mutluluk duyarız. Bu sayede dersliklerimize de uğrayabilir ve ders işlenişi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Sizi ücretsiz tanışma derslerimize bekliyoruz.

Keman Kursu İzmir

Eğer bir keman satın almak istiyor fakat hangi marka ve modeli seçeceğiniz konusunda endişeleriniz var ise “İlk Kez Keman Satın Alacaklara En Uygun Fiyata Keman Satın Alma Rehberi” isimli yazımızı okumanızı öneririz. Bu yazıyı okuduktan sonra kesinlikle hangi keman marka ve modelini alacağınıza karar vereceksiniz.