Keman çalmaya başlamak isteyen çoğu kişininin aklındaki en büyük soru işaretlerinden biri de hiç şüphe yok ki Keman Çalmak Zor Mu? sorusudur. Genellikle keman çalmak hakkında “Perdesiz bir enstrüman olduğu için diğer enstrümanlara göre çalması daha zordur” gibi önyargılar bulunmaktadır. Ancak şunu kesinlikle söyleyebiliriz ki her enstrüman disiplinli ve özverili bir çalışma gerektirir.

Keman çalmanın zor olup olmayacağınızı belirleyenen temel unsur sizin kemana yaklaşımınız olacaktır. Keman çalışma motivasyonunuz ve kemana çalışmaya ayıracağınız vakit bu sorunun cevabına doğrudan etki gösterecektir..

Keman Çalmak Zor Mu?

Keman eğitimi hakkında ayrıntılı bilgiler için Buraya Tıklayın..

Günde Ne Kadar Keman Çalışılmalı?

Keman Çalmak

Bu soruya doğru cevap vermek için öncelikle hangi seviyede keman öğrenmek istediğinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Eğer profesyonel bir seviyede, konservatuar düzeyinde keman çalmak amacındaysanız çalışmalarınız çok daha kapsamlı ve uzun süreli olmalıdır. Söz konusu seviyeye ulaşmak için profesyonellerce hazırlanmış bir program ile günde en az 4 – 5 saat çalışmanız gerekebilir.

Keman çalmayı hobi amaçlı öğrenmek istiyorsanız, kendinizi ve sevdiklerinizi tatmin edecek seviyede istediğiniz şarkıları çalabilme amacındaysanız ise günde en az 25 – 30 dk kemanı elinize almanız gerekecektir. Derslerde gördüğünüz eğitimleri her gün tekrar etmeniz durumunda 2-3 ay gibi bir sürede notaları bağlamında sevdiğiniz şarkıları çalmaya başlayabilirsiniz..

Keman İle Çalınabilecek En Kolay Şarkılar Ve Notaları incelemek için Buraya tıklayın..

Keman Çalışma Motivasyonu

Keman Çalmak Zor Mu?

Keman Çalmak Zor Mu? konusu doğrudan etkileyen bir başlıktayız.. Her gün aynı iştahla, aynı sürede keman çalışamayabilirsiniz ancak yine de etütleri ve çalışmalarınızı eksiksiz günü gününe yapmalısınız. Burada motivasyonuzu sağlayacak en temel unsur çalma amacınızı hatırlamanız ve onun çalmak istediğiniz sanatçıları dinleyerek kendinizi onların yerine koymanız olacaktır.

Unutmayın o hayalini kurduğunuz kemancılar da başlangıç aşamasında sizin yaptığınız egzersizleri ve ev etütlerini defalarca yaptılar. İyi bir keman eğitiminde katettiğiniz tüm yollar, hayranlıkla dinlediğiniz kemancılar tarafından da katedildiğini bilmek iyi çalışmanız durumunda sahnede olacağınız halinizi görmenizi sağlayabilir. Şunu asla unutmayın. Hayranlıkla dinlediğiniz sanatçılar gibi çalmak gerçekten imkansız değildir. Sadece biraz disiplin, özveri ve bol tekrar gerektirir..

Bu yazımızda sizlerle birlikte “Keman Çalmak Zor Mudur?” konusunu ele aldık. Kısaca özetlemek gerekirse düzenli çalışarak hangi seviyede çalmak isterseniz o seviyede çalabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!