Bugün sizlerle Saksafon Kursu almak isteyen çoğu kişinin sıklıkla sorduğu soruların başında gelen Başlangıç Seviyesinde Hangi Saksafon Türü Alınmalı? sorusunu ele alacağız. Henüz araştırmaya yeni başladıysanız ya da hiç araştırmadıysanız saksafon deyince aklınıza tek bir çeşit saksafon gelebilir, ancak saksafonun bir çok çeşitleri bulunmaktadır.

Saksafon çeşitleri büyükten küçüğe sıralamak gerekirse şöyle bir sıralama ortaya çıkar; Kontrabas, Bas, Bariton, Tenor, C-ezgi, Alto, F mezzo – soprano, C soprano ve Sopranino saksafon… Soprano, Alto, Tenor ve Bariton saksafon çeşitleri en çok kullanılan saksafon türleridir.

Başlangıç Seviyesinde Hangi Saksafon Türü Alınmalı?

Özellikle enstrümana başlangıç aşamasında tenör yada alto saksafon çeşitlerinin tercih edilmesi önerilir, diğer saksafon çeşitleri boyutları ve kullanım alanları bakımından önerilmez..

Peki bunun nedeni nedir? Doğru bir yaklaşım mı? Alto Saksafon mu Tenör Saksafon Mu? Gelin birlikte ele alalım..

Saksafon Çeşitleri Nelerdir? Saksafon Türleri Hakkında Bilgi başlıklı yazımızı okumak için Buraya Tıklayın..

Alto Saksafon Mu? Tenör Saksafon Mu?

Daha önce de belirttiğimiz gibi en çok tercih edilen saksafon çeşitleri Alto ve Tenör Saksafon çeşitleridir. Bunun pek çok nedeni bulunmaktadır. Saksafona yeni başlıyorsanız genellikle Alto Saksafon önerilir. Nedeni taşınabilmesi daha kolay olması ve boyutunun daha kısa olmasıdır.

Başlangıç Seviyesinde Hangi Saksafon Türü Alınmalı?

Tenör Saksafon Altoya göre daha ağır ve daha uzundur. Boyu 81 cm olan Tenör Saksafon genellikle caz müziğinde kullanılır..

Unutmayın Saksafon çeşitleri sadece boyutlarına ya da kolay çalınabilirliğine göre sınıflandırılmamıştır. Her birinin farklı tonları vardır ve farklı müzik türlerine hitap ederler.. Aslına bakılırsa hangi müzik türünü çalmak istiyorsanız o saksafon türünü almanız daha doğru olacaktır..

Ancak saksafon dünyasına yeni adım atıyorsanız kolay öğrenim için Alto Saksafon tavsiye edilir.. Enstrümanda geliştikçe, saksafon dünyasının kapılarını araladıkça ve yeni müzik türleri keşfettikçe saksafon türleri arasında geçiş yapabilirsiniz..

Aklınızdaki Soru İşaretleri İçin Hemen Bize Ulaşın

Yazımızda merakınızı gideremediyseniz ya da aklınıza daha farklı sorular takıldıysa iletişim adreslerimizden bize ulaşarak sorularınızı yöneltebilirsiniz.. Saksafon öğretmenimiz ve sanat merkezimiz sorularınızı samimiyetle cevaplamayı bekliyor..

Ayrıca Saksafon Kursu hakkında ayrıntılı bilgiler edinmek için Buraya Tıklayın.. İletişim bilgilerimize ise Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+ Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat
Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat