Erturgut Sanat olarak bugünkü yazımızda sizlerle birlikte En İyi Müzik Belgesellerini ele alacağız. Tam kapanmaya gittiğimiz günlerde evde daha verimli vakit geçirebilmenin bir yolu da film ve belgesel repertuarımızı geliştirmektir. İşte bu nedenle karantina günlerinize renklendirecek birbirinden güzel belgeselleri sizler için listelik. Gelin listeye birlikte göz atalım..

Karantina günlerini kendinizi geliştirmek için bir fırsata çevirebilirsiniz.. Evde olduğunuz 20 gün boyunca neden bir enstrüman çalmayı öğrenemeyesiniz? Online müzik kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrınca Ücretsiz Online Deneme Derslerimize katılarak aklınızdaki soru işaretlerini deneme dersinde giderebilirsiniz. Deneme dersine randevu oluşturmak için hemen bize ulaşın..

En İyi 7 Müzik Belgeseli

Jimi Hendrix (1973)

En İyi Müzik Belgeselleri

Jimi Hendrix hakkında çekilen en güzel belgesellerin başında gelir. Belgesel Hendrix’in ölümünden sonra sevenleri tarafından oluşturulmuştur. Eric Clapton gibi bir çok efsane isim belgeselde yer alır. Ayrıca belgeselde Jimi Hendrix’in konserlerinden de kesitler yer almaktadır.. Jimi Hendrix ve yaşadığı hayat hakkında en iyi bilgilere erişeceğiniz bir belgeseldir..

IMDb: 7,9/10

Elvis: That’s the Way It Is (1970)

En İyi Müzik Belgeselleri

Elvis.. Müziğin kralı. Kral lakabının veriliş amacını bu belgeselde göreceksiniz.. Konser öncesi, konser sırası ve konser sonrası görüntüler içeren belgeseli keyifle izleyeceğinizden eminiz..

IMDb: 8/10

Marley (2012)

En İyi Müzik Belgeselleri

Bob Marley sadece bir müzik türünün temsilcisi değil aynı zaman bir kültürün en önde gelen isimlerinden biridir. Bob Marley hakkında yapılmış en ayrıntılı biyografik çalışmayı bu belgeselde bulacaksınız. Sadece Reggae müziği hakkında değil Reggae kültürü hakkında da belgesel ile birlikte fikir edinebilirsiniz..

IMDb: 8/10

Woodstock (1970)

En İyi Müzik Belgeselleri

Gelmiş geçmiş en iyi müzik festivali Woodstock’tan müthiş kareler. Film adete bir zaman makinesi, 1969 hippi hayatına ışınlanmaya hazır mısınız? Belgesel 1970 yılında bir de Oscar kazanmıştır.. Woodstock pandemi öncesi döneme kadar devam etse de en parlak dönemi 1970’lerdir.. O döneme gitmek isterseniz de belgeseli başlatmanız yeterli olacaktır..

IMDb: 8,1/10

Pink Floyd at Pompeii (1972)

En İyi Müzik Belgeselleri

Gelmiş geçmiş en iyi müzik belgeselleri arasında her zaman yer alan Pink Floyd at Pompeii aslına bakılırsa filme alınan bir konserdir. Ancak her konser filmi gibi dönemin ruhunu ve grubun karakterini net şekilde ortaya koyar..

IMDb: 8,7/10

Cobain: Montage of Heck (2015)

En İyi Müzik Belgeselleri

Kurt Cobain hakkında çekilen bir çok belgesel bulunmakta ancak hiçbiri Cobain: Montage of Heck (2015) belgeseli kadar ayrıntılı değil.. Orijinal kayıtlar, konser öncesi ve sonrası görüntüler.. Kurt Cobain hakkında merak ettiğiniz her şey.. Oynat tuşuna basmanız yeterli..

IMDb: 7,6/10

What’s Happening! The Beatles in the U.S.A (1964)

En İyi Müzik Belgeselleri

Gelmiş geçmiş en iyi müzik gruplarından The Beatles’ın Amerika ziyaretini konu alan belgeselde The Beatles üyelerinin bazen eğlenceli, bazen gergin, bazen trajikomik hallerini görebilirsiniz. Eğer sıkı bir Beatles hayranıysanız kesinlikle hemen izlemeniz gerekir..

IMDb: 7,3/10

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!