Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir? konusunu ele alacağız.. Müzikal yolun sizin için doğru yol olduğuna karar verdiniz, ancak nasıl başlayacağınızdan emin değil misiniz? Her şey sırayla; öğrenmek için en iyi enstrüman nedir? Dikkate alınması gereken çok şey var, o yüzden yardım etmemize izin verin.

Uzun süredir içinde bulunduğumuz müzik eğitimi sektöründe belki de en çok sorulan sorulardan biridir. Peşinen en net cevabı verelim.. Her enstrüman zordur ve her enstrüman kolaydır. Buradaki önemli olay kendinizi motive etmeniz, çalmak istemediğiniz müzik türüne veya enstrümana yöneldiğinizde tabiki de müzik eğitimi size eziyet olacaktır.. Kısacası kendini motive edebildiğiniz yani gerçekten istediğiniz her enstrüman size son derece kolay gelecektir. Çünkü bu sürecin üstünden sadece bu istek gelebilir..

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?

Bundan Zevk Alacak Mısın?

Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?
Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?

Bu tartışmasız en önemlisi. Oldukça utangaç biriyseniz, davul öğrenmek için en iyi enstrüman olmayabilir. Ancak, ilgi odağı olmayı seviyorsanız, bunun için gidin! Sizi ilgilendiren ve ne kadar zor olursa olsun her zaman oynayabilmeyi dilediğiniz bir şey öğrenin. Örneğin, her zaman birinin büyümesini izlediyseniz ve her zaman onlar gibi elektro gitar çalabileceğinizi hayal ettiyseniz, ancak bunun çok zor olduğunu düşünüyorsanız, yine de deneyin! Hepsiyle başlamak zor olacak (aksi halde herkes yapardı), ama sonunda Van Halen’den Eruption oynayabildiğiniz zaman buna değecek. Dikkatsiz fısıltı?

Uygun Mu?

Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?
Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?

Sadece küçükseniz, tam boyutlu bir çello en iyi ses olmayabilir. Çello öğrenmek için çaresizseniz veya kemanı düşündünüz mü, neden 1/2 çello denemiyorsunuz? Yaş da bir faktör olabilir. 6 yaşından büyük çocuklar hemen hemen her şeyi öğrenebilirler. Ancak, 6 yaşın altında, fiziksel olarak tutabileceklerinizle sınırlısınız. Örneğin bir piyano mükemmel olurdu. 

Tutacak hiçbir şeyleri yoktur, bu nedenle dikkate alınması gereken ağırlık veya yükseklik (ayarlanabilir stantlar) yoktur. Piyano öğrenmeyle birlikte gelen ve müzik teorisini daha kolay anlamaya yardımcı olabilecek görsel bir temsil var. Işıklandırma tuşları yardımcı olabilir. Parmaklarınız kısaysa piyano çalmayı denemeyin. Eğer kısaysan, fagot olmayabilir. Diş telleriniz varsa, belki trompet çalabilirsiniz; ah!

Pratik Yapabileceğinizden Ve Ders Alabileceğinizden Emin Olun

Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?
Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?

Hepimiz pratikle mükemmelliğin geldiğini biliyoruz. Bu nedenle, bir akustik davul seti veya 88 tuşlu bir klavye tutacak yeriniz yoksa, başka seçenekler düşünmeniz gerekebilir. örneğin alıştırma yapmak için çok daha sessiz ve daha az yer kaplayan bir elektrikli davul düşünebilirsiniz. Pratik yapmak için zamana ihtiyacın var. Ayrıca pratik yapmak istiyorsunuz. Dersler belki enstrümanı satın almadan önce etrafa bir göz atın ve okulun ya da yakındaki birinin o enstrümanla ilgili dersler verdiğinden emin olun. Yapılabilir olmasına rağmen, kendinize sıfırdan bir enstrüman çalmayı öğretmek daha zordur.

Maliyet Maalesef

Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?
Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?

Bu can sıkıcı olsa da, örneğin 500 sterlinlik yepyeni bir saksafon, 2 sterlinlik bir kayıt cihazından çok daha fazlası olabilir. Devam edeceğinizden %100 emin değilseniz parayı saçmak istemezsiniz. Şanslısınız ki, bu alana yönelik harika bir ürün yelpazemiz var. Flüt öğrenmek istiyorsunuz ama bir Yamaha flütü satın alarak bankayı mahvetmek istemiyorsunuz. Bu sonat aralığı, bu sorunu çözmek için harika. Başlangıç ​​seviyesindeki bir enstrümanda ihtiyacınız olan her şeye sahipler (kasa ve çoklu aksesuarlar dahil), aynı zamanda paranızın tam karşılığını veriyorlar!

Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?
Hangi Enstrüman Daha Kolay Öğrenilir?