Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitarda Mi Minör Gamı Nasıl Çalınır? konusunu ele alacağız.. Mi minör gamı, gitar perdesindeki bazı yeni sesleri öğrenmenin mükemmel bir yoludur. Mi minör gamının, parlak ve neşeli majör gamlara göre daha hüzünlü ve daha karanlık his verdiğini fark edeceksiniz. Bu müzikal ruh hali değişimi, majör ve minör arasındaki farkı ifade eder.

Mi minör gamı ​​yedi notadan oluşur:

🎼E (Mi)

🎼F# (Fa Diyez)

🎼G (Sol)

🎼A (La)

🎼B (Si)

🎼C (Do)

🎼D (Re)

Gitardaki her gamda olduğu gibi, mi minör gamını da birkaç farklı pozisyonda çalabilirsiniz. Şimdi bu pozisyonların her birine ve her notayı çalmak için kullanacağınız el ve parmak pozisyonlarına bir göz atalım.

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın..

Gitarda Mi Minör Gamı

Açık Pozisyon

Gitarda Mi Minör Gamı Nasıl Çalınır?

E minör gamını açık konumda çalmak için parmaklarınızı gitarınızın ilk dört perdesine koymanız yeterlidir. İlk perdede notaları çalmak için işaret parmağınızı, ikinci perdede notaları çalmak için orta parmağınızı, üçüncü perdede notaları çalmak için yüzük parmağınızı ve dördüncü perdede notaları çalmak için serçe parmağınızı kullanmalısınız..

2. Pozisyon

Gitarda Mi Minör Gamı Nasıl Çalınır?

Mi minör gamını ikinci pozisyonda çalmak için parmaklarınızı bir perde sağa kaydırın. Şimdi işaret parmağınız ikinci perdedeki notalar çalacak, orta parmağınız üçüncü perdedeki notalar çalacak, yüzük parmağınız dördüncü perdedeki notaları çalacak ve serçe parmağınızı beşinci perdedeki notalar çalmak için kullanmalısınız.

7. Pozisyon

Gitarda Mi Minör Gamı Nasıl Çalınır?

Yedinci perdede notaları çalmak için işaret parmağınızı, sekizinci perdede notaları çalmak için orta parmağınızı, dokuzuncu perdede notaları çalmak için yüzük parmağınızı ve onuncu perdede notaları çalmak için serçe parmağınızı kullanmalısınız.

12. Pozisyon

Gitarda Mi Minör Gamı Nasıl Çalınır?

E minör gamını 12. konumda çalmak için aşağıdaki şemada gösterildiği gibi 12., 13., 14. ve 15. perdelerde notaları çalmalısınız.. 

Tavsiye

Gitar üzerinde gam çalmayı öğrenirken, en iyisi yavaş başlamak ve uygun parmak pozisyonlarını kullanırken her notanın net bir şekilde duyulmasını sağlamaya odaklanmak. El becerisi ve gücü geliştirdikten sonra, daha hızlı oynamaya hazırsınız. Metronomla çalışmak sizi daha verimli geliştirecektir..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezine sadece kurslarımıza katılmak için değil, çay, kahve içmeye, laflamaya, playstation oynamaya da bekleriz..