Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabını ele alacağız.. Diyelim ki her zaman keman çalmayı öğrenmek istediniz ya da zaten biraz çalma deneyiminiz oldu ve şimdi keman kitapları arıyorsunuz. Yeni başlayanlar için hangi kitapların mükemmel olduğunu veya becerilerinizi geliştirmek için hangi kitabı almanız gerektiğini merak ediyorsanın doğru yerdesiniz..

Metot kitapları, müzikal yolculuğunuzda size yardımcı olacak harika bir araç ve yol arkadaşıdır. Doğru kitabı seçmek ne satın alacağınız, hangi yolu izlemek istediğinize bağlıdır. Profesyonel bir kemancı veya orkestra müzisyeni olmayı hedefliyor musunuz? Sadece eğlenmek için mi çalmak istiyorsun? Belki caz veya İrlanda stili keman çalmayı keşfetmek istiyorsunuz. Bu kılavuz ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Keman Kursu hakkında ayrıntılı bilgi vermek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın..

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

The Ultimate Songbook for Beginner Violinists by Julia Termeer

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

Bu kitabı, notalar hakkında önceden bilgisi olmasa bile hemen keman çalmaya başlamak isteyen tüm yeni başlayan kemancılar için öneriyoruz. Her parçanın adının yanında zorluk seviyesinin bir göstergesi vardır, bu nedenle keman çalmaya yeni başlıyorsanız hangilerini seçeceğinizi ve hangilerinin biraz zorlayıcı olacağını doğrudan bileceksiniz.

Suzuki Violin School: Violin Part

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

Suzuki Metodu, hem genç kemancılara hem de orta ve ileri düzey oyunculara yönelik keman kitaplarıyla tanınır. Bu kitaptaki her şey birinci konumda olduğundan ve çoğunlukla açık dizeler kullandığından birinci cilt yeni başlayanlara yöneliktir. Isınma rutinlerini, temel egzersizleri içerir ve keman çalmada kullanılan en temel yay vuruşlarını kapsar. Ne yazık ki, sadece keman ve yay tutuşunun temellerini kapsıyor, bu nedenle size rehberlik edecek bir öğretmenin olmasını gerekli kılıyor.

Ücretsiz Deneme Derslerimize katılarak öğretmen deneyimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz..

Laoureux – A Practical Method for Violin by Nicolas Laoureux

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

İşte muhtemelen yeterince bahsedilmeyen bir keman metodu kitabı. Resimlerle kemanın ve yayın doğal tutuşunun gösterimleri ile başlar ve ardından basit, meditatif benzeri rutinlere geçer. Açık teller, yavaş tel geçişleri, basit gamlar ve ilginç melodiler, genç veya yetişkin öğrenciler için harika bir kitap.

Her alıştırmanın üstündeki açıklamalar kendi kendine başlayan bir öğrenci için yeterince açıktır, ancak alıştırmaları doğru şekilde yapmanıza yardımcı olacak bir öğretmeninizin olmasını tavsiye ederiz. Bunun için bize ulaşıp ücretsiz deneme derslerimize katılmanız yeterlidir!

Basics by Simon Fischer

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

Bu keman kitabı hem öğrenciler hem de öğrenme meraklıları için gerçek bir hazinedir! Mevcut en kapsamlı kaynaktır ve keman çalmanın her yönünü kapsayan 300 alıştırma ve rutin içerir. Bize göre, iyi organize edilmiş ve yine de basit bir şekilde ortaya konmuş olduğu gerçek bir mucize. Temel bir müzik teorisi ve müzik okuma anlayışı gerektirdiğini, keman ve yay tutuşundan shift, vibrato, çift durak ve armoniklere kadar istediğiniz her şeyi bulabilmeniz için başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar temelleri kapsadığını unutmayın.

45: Sixty Studies for the Violin – Book 1

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

Bu seviyede, bu kitabı anlamak için dizilere, arpejlere ve genel olarak keman tekniğinin temellerine aşina olmak önemlidir. Bir öğretmenin size egzersizleri nasıl verimli ve doğru bir şekilde uygulayacağınızı açıklamasını ve göstermesini kesinlikle tavsiye ederiz. Her biri belirli bir tekniğe odaklanır, ancak yine de her şey birinci konumdadır, böylece öğrenci daha çok yay tekniklerine (sürekli notalar, noktalı ritimler, dinamikler) odaklanabilir.

Kemanda zorlu konçertoları veya parçaları çalmak için gerekli olan teknik becerileri kesinlikle kapsarken, ilginç ve hoş melodileri öğrencilerin müzikaliteyi ve ifadeyi geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Otakar Ševčík Violin Studies – Op.

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

Kitap iyi organize edilmiş, 1’den 2’ye, ardından 1’den 3’e vb. varyasyonlarla başlıyor. Öğrencinin ona nasıl yaklaşması gerektiğine dair kısa bir giriş var ve bunları her zaman herhangi bir tuşta, herhangi bir eğilme ile ve vibrato ile de uygulayabilirsiniz. Sadece yaratıcı kalın ve aklınıza gelen her şeyi yapın.

Kreutzer 42 Studies or Caprices by Rodolphe Kreutzer

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

Sağ el tekniğinizi geliştirmek ister misiniz? Tonlama ve parmak hızı üzerinde çalışmanız mı yoksa tel geçişlerinizi ve trillerinizi mi uygulamanız gerekiyor? Bu keman kitabı çok çeşitli etütler sunarken, hem orta hem de ileri düzeydeki müzisyenler için müzikal olarak talepkardır.

Bunun üzerinde kesinlikle kendi başınıza çalışabilirsiniz, ancak bir öğretmen, üzerinde çalışmanın doğru yolları hakkında açıklayarak, rehberlik ederek ve size geri bildirimde bulunarak mücadelenizi kolaylaştırabilir.

Violin is Easy: Practice Better by Peter Bucknell

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

Peter Bucknell ünlü bir icracı ve müzisyendir ve bu kitapta uygulama felsefesini ve ilkelerini açıklamak için canlı analojiler kullanır. Sağlıklı bir duruş, enstrümanı ve yayı tutmanın temellerini tartışıyor ve vibrato, entonasyon ve ton üretimi üzerinde çalışma yollarına biraz ışık tutuyor.

Principles of Violin Playing and Teaching by Ivan Galamian

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

20. yüzyılın en etkili keman öğretmenlerinden biri olarak kabul edilir ve kitabı, nota okuma ve müzik teorisi hakkında bazı temel bilgilere sahip oldukları sürece her seviyedeki öğrenci için faydalı olabilir. Keman çalmanın ve duruşunun temelleri, çalışmanın temel ilkeleri ve hedefleri hakkında bilgiler ve onun öğretim felsefesine dair büyük bir içgörü içerir.

Fiddling for Dummies: A Wiley Brand by Michael Sanchez

En İyi 10 Keman Öğrenme Kitabı

Keman ve vialo arasındaki farkın ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Daha önce keman çaldınız mı ama klasik müzik sizin tarzınız değil mi? Başka yere bakmanıza gerek yok çünkü bu kitap başlamanız için ihtiyacınız olan her şeye sahip !

Bu özel kitap, yeni başlayanlar için fazlasıyla uygundur ve hatta gelişmiş kemancılar için zemini kapsar. Ayrıca onunla eğlenmeye başlamak için ihtiyacınız olan tüm nota okuma ve müzik teorisi temellerini öğreneceksiniz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!