Hybrid Picking

Hybrid picking ‘ i kullanan müzisyenler çoğunlukla penayı geleneksel şekilde baş parmakları ile işaret parmakları arasında tutar ve bu sayede diğer üç parmağı da hybrid picking yapmakta kullanabilirler.

Hybrid picking ‘ i kullanan gitaristler normal de imkansız olan bazı şeyleri çalabilseler de konu ile ilgili bazı limitler mevcuttur. Burada asıl sorun pena ile boştaki üç parmağın açılarından ortaya çıkmaktadır. Müzisyen klasik gitarda olduğu gibi parmakları ile telleri çekerken elini teller arasında dikey olarak hareket ettirebileceği bir açıda tutmalıdır. Bu sayede temiz bir çalış elde edebilir ve sadece penayı tutarak elini tellere paralel bir şekilde getirebilir .

Hybrit tekniğini kullanan gitarist sadece üç parmağını kullandığından dolayı , gitaristin parmakları pena kullanmayan bir gitariste göre daha zayıf bir hale gelir.Ayrıca parmakların açısı hybrid picker ın hangi notaları hangi hızla çalacağını sınırladığı gibi , çalışıldığında bu teknikle normal hıza rahat bir şekilde ulaşılabilir.