Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitar Öğrenmek İçin Motive Kaynağı konusunu ele alacağız ele alacağız.. Öncelikle şunu belirterek başlayalım, herkes için ortak bir motive kaynağı yoktur. Eğitim kişiye özel olmalıdır ancak mevcut beceri seviyenizde, mevcut hedeflerinizle sizin için gitar öğrenmenin ve kendinizi motive etmenin en iyi yolu var ve biz size size bu konuda yardımcı olmak için buradayız.

Sadece gitara değil genel olarak müziğe başlayan herkes öncelikle o hayalindeki kişi olmak ister. Hatta çoğu zaman konserlerde veya albümlerde dilendiğimiz şarkılarda kendimizi o an o müzisyen yerine koyarız. İşte o müziği yapan kişi olmak isteği müziğe başlamamızı sağlayan en önemli unsurlardan biridir.

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için ve ücretsiz deneme derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın..

Gitar Öğrenmek İçin Motive Kaynağı

Neden Gitar Çalmayı Öğrenmek İstiyorsunuz?

Gitar Öğrenmek İçin Motive Kaynağı
Gitar Öğrenmek İçin Motive Kaynağı

Gitar çalmayı öğrenmek için pek çok harika neden var (birkaç tanesinden bahsetmiyorum bile) ama motivasyonunuzu anlayana kadar, sizin için doğru öğrenme yöntemini bulmakta zorlanacaksınız.

Öğrencilerden duyduğumuz bazı yaygın örnekler şunlardır:

🎸Yeni bir beceri öğrenmek için (zihinsel meydan okuma, eğlenceli aktivite vb.)

🎸En sevdiğiniz şarkıları çalmayı öğrenmek için

🎸Profesyonel bir müzisyen olmak

🎸Kamp ateşi etrafında şarkı çalmak (sosyal aktivite)

🎸Önemli biriyle daha fazla bağlantı kurmak için

Zaten bir süredir gitar çalıyorsanız, soru daha çok “gitar çalma becerilerinizi neden geliştirmek istiyorsunuz” haline gelir ve bu şuna benzer şeyler olabilir.

🎸Yeni bir zorluğun üstesinden gelmek için

🎸Yeni bir stil öğrenmek için

🎸Gitar üzerinde daha fazla ustalık elde etmek için

🎸Canlı performans sergilemek için çalışmak

Her zaman için bir tane doğru cevap yoktur ve aynı zamanda iyi olan birden fazla cevabınız olabilir. Yukarıda saydığımız nedenler bir enstrüman öğrenmek için dış nedenlerdir. Gitar çalmayı çalmayı öğrenmek harika bir sosyal aktivite olabilir, ancak bunun çoğu özeldir. Gitarınızla baş başa saatler geçireceksiniz ve kişisel olarak gitarı çalmak için bir nedeniniz yoksa, bunun sizin için tatmin edici bir deneyim olması pek mümkün değil.

Kısacası, bu hedefleri genel olarak 4 ana kategoride gruplandırabiliriz:

  • Müzik tutkusu ve sevgisi
  • Meydan okuma, ustalık ve yerine getirme
  • Sosyal deneyim
  • Profesyönel geliştirme


Kişiliğiniz ve öğrenme stiliniz nedir?

Gitar Öğrenmek İçin Motive Kaynağı
Gitar Öğrenmek İçin Motive Kaynağı

Kişiliğinize hangi öğrenme stilinin uygun olduğunu bulmanız gerekir. Bu, “Ben bir kitap öğrenicisiyim, bu yüzden tüm becerileri kitaplardan öğrenmeliyim” değil, daha çok “pratisyen hoşlanıyor muyum? Egzersiz yapmak? Pratik mi teori mi?”

Gitar çalmayı öğrenmekle ilgili olarak bunun için mükemmel bir cevaba ihtiyacınız yok, sanki yeni başlıyormuşsunuz gibi muhtemelen henüz sizin için neyin en iyi olduğunu bilmiyorsunuz, ancak gitar dışında ne tercih ettiğinizi düşünün:

  • Kendi yolunuzda yürümeyi mi yoksa katı rehberliği takip etmeyi mi tercih edersiniz?
  • Başkalarıyla mı yoksa kendi başınıza mı öğrenmeyi seversiniz?
  • Videolardan/insanları izleyerek ve kopyalayarak, okuyarak, dinleyerek veya bunların bir kombinasyonundan öğrenmeyi mi tercih ediyorsunuz?
  • Kendinizi motive etmekte iyi misiniz yoksa bir destek ağı/süpervizörü olmasını mı tercih edersiniz?

Bunun dışında sorabileceğiniz çok şey var, ancak tercihiniz konusunda dürüst olun. Bunların hiçbiri kesin değildir, çünkü gitar öğrenme deneyiminin bir parçası nasıl öğrenileceğini öğrenmektir, ancak kararlarınız için iyi bir başlangıç ​​noktası belirlemenize yardımcı olacaktır.

Yeni gitar becerilerinizi, uzman bakımı altında eğlenceli, arkadaş canlısı bir öğrenme ortamında hemen uygulamaya koyun. Beceri seviyenizde diğer gitaristler ile oynayın. Deneyimli oyuncular tarafından kullanılan tüm gizli ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenin.

Gitar bilginizi geliştirmek için basit, öğrenmesi kolay dersleri ve kursları takip edin. Gitar Ustalarımız, dersler, videolar, notasyonlar ve canlı performansların bir karışımını kullanarak size gitarı öğrenmenin kanıtlanmış en iyi yolunu öğretecek.

Erturgut Sanatta gitar eğitimlerimiz kişilere özel müfredat ve metotlarımız ile işlenmektedir. Her zaman dediğimiz gibi “Eğitim kişiye özel olmak ve hazırlanmak zorundadır, genele hitap eden eğitimde verimden söz etmek mümkün değildir.” Bu bağlamda sizler de ders işleyişimiz hakında daha ayrıntılı bilgi edinmek için bize ulaşın!

Gitar Öğrenmek İçin Motive Kaynağı
Gitar Öğrenmek İçin Motive Kaynağı