Gitar Çalmak İçin Nota Bilmek Gerekli mi?

Bu gün sizler için “Gitar çalabilmek için nota gerekli mi?” sorusunu yanıtlıyoruz. Aklınızdaki diğer sorularında yanıt bulacağına emin olabilirsiniz.

Gitar Çalmak İçin Nota Bilmek Gerekli Mi?

Aklınızda şu sorular mı var;

+ Gitar çalmak için nota bilmek gerekli mi?

+ Gitar çalarken notalar ne işe yararlar?

+ Gitar çalarken notalar ne kadar önemlidir?

+ Gitar’da notaların yerlerini kolayca nasıl öğrenebilirim?

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğumuz ve aklınıza takılabilecek diğer tüm sorularınızın cevaplarını bu yazıda bulabileceksiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Eğer hobi amaçlı gitar çalmak istiyorsanız ve bir müzik okuluna girmek vb. büyük beklentileriniz yoksa gitar çalmak için nota bilmenize gerek yok.  Gitar çalarken tab sistemini kullanarak gitar çalabilir, kendinize yeterli gelecek seviyeye kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Nota benim için karmaşa, zaten stresten uzaklaşmak için gitar çalmak istiyorum birde notayla uğraşmak istemiyorum diyorsanız, bu çalışma tarzı tam size göre. Gelin, beraber size özel beklentileriniz doğrultusunda bir gitar kursu programı hazırlayalım.

Eğer gitar üzerindeki notaları nasıl bulacağınız öğrenmek istiyorsanız “Notaların Gitar Üzerindeki Kusursuz Düzenleri Yerleri” isimli yazımızı okuyup, kolayca öğrenebilirsiniz.